Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Opening 17 - Wake Up!

Monkey :D Luffy

şimdiye kadarki en iyi openinglerden biri olmuş.son bölümdeki yani en yakın arcla ilgili bilgilendirmeleri ve çizimleri çok begendim.

ilk basta tayfayı gösterip, ortadada denizcileri ve karasakalı gösterdiler.

begenilmeyen ne anlamadım.zaten eşleşmeler böyle.adamlar sadece bunu yansıtmıslar sagır sultan bile biliyor.

akainuyu luffy dövücek,kizaru ısık hızında tekme atmakla övünüyor,serideki en iyi tekmeciye yenilecek.ve kılıc ustasınıda usoppun alıcak hali yok.hikayede resim olarak sadece green bull yok,oda zaten jinbeinin rakibi yüzde 80.

teachte,luffynin kklikteki rakibi.bence cok güzel düşünmüşler.serinin ana kurgusunu göstermişler.

spoilera gelince,openingler hatta endingler bile spoiler verir her zaman,manga okuyan robine kafa yorarken, endingte tayfayla çizilmiştir :D

bu iş hep böyle oldu.

o yüzden benden 10 üzerinden 9.
hocam sanki jinbeiden ziyade yepyeni biri katılacak gibi

şimdiye kadarki en iyi openinglerden biri olmuş.son bölümdeki yani en yakın arcla ilgili bilgilendirmeleri ve çizimleri çok begendim.

ilk basta tayfayı gösterip, ortadada denizcileri ve karasakalı gösterdiler.

begenilmeyen ne anlamadım.zaten eşleşmeler böyle.adamlar sadece bunu yansıtmıslar sagır sultan bile biliyor.

akainuyu luffy dövücek,kizaru ısık hızında tekme atmakla övünüyor,serideki en iyi tekmeciye yenilecek.ve kılıc ustasınıda usoppun alıcak hali yok.hikayede resim olarak sadece green bull yok,oda zaten jinbeinin rakibi yüzde 80.

teachte,luffynin kklikteki rakibi.bence cok güzel düşünmüşler.serinin ana kurgusunu göstermişler.

spoilera gelince,openingler hatta endingler bile spoiler verir her zaman,manga okuyan robine kafa yorarken, endingte tayfayla çizilmiştir :D

bu iş hep böyle oldu.

o yüzden benden 10 üzerinden 9.
Openingler o kadar ağır spoiler içermez en fazla karakterleri ve sahneleri tanıtırlar. Gizemli olması gereken şeyleri gösterdikten sonra ne anlamı kalır. O tarz şeyler edinge konur ve ilgisi çekenin izlemesi spoiler görmek isteyenin izlemesi için yapılır. Bugüne kadar gördüğüm %90 animede sistem bu şekilde oldu. Yalnız bu ilk olmuyor diye hatırlıyorum One Piece için animede Robin tayfaya katılmadan openingte tayfayla beraber çizilmeye başlanmıştı. Kızdığımı hatırlıyorum bu duruma da.

Beğenilmemesi durumu da sen sadece görsel şova baktığın için öyle diyorsun. Sadece anime takip eden biri için çok yanlış yönlendirici ve fazla açık bir açılış olmuş. Müziği kendi açımdan beğenmedim ona birşey diyemem kişisel fikirdir.

hocam sanki jinbeiden ziyade yepyeni biri katılacak gibi
adama ilk defa tüm tayfa grup yapıp teklif etti oda kabul etti,bir dahaki bulusmada yeri belli bence yüzde 80.

Openingler o kadar ağır spoiler içermez en fazla karakterleri ve sahneleri tanıtırlar. Gizemli olması gereken şeyleri gösterdikten sonra ne anlamı kalır. O tarz şeyler edinge konur ve ilgisi çekenin izlemesi spoiler görmek isteyenin izlemesi için yapılır. Bugüne kadar gördüğüm %90 animede sistem bu şekilde oldu. Yalnız bu ilk olmuyor diye hatırlıyorum One Piece için animede Robin tayfaya katılmadan openingte tayfayla beraber çizilmeye başlanmıştı. Kızdığımı hatırlıyorum bu duruma da.

Beğenilmemesi durumu da sen sadece görsel şova baktığın için öyle diyorsun. Sadece anime takip eden biri için çok yanlış yönlendirici ve fazla açık bir açılış olmuş. Müziği kendi açımdan beğenmedim ona birşey diyemem kişisel fikirdir.
müzik fena degil ben share the worldu cok begenmiştim mesela.ama tabiki sadece anime izleyen acısından bakarsak önlerine olaylar acıkca serilmiş oluyor.yinede en kıt insan bile korsanların önüne cıkacak kişinin denizciler oldugunu ve bizimkilerin amirallerle vs atıcagını tahmin eder.keza teachide.sadece issho biraz ön plana cıkarılmıs,bu adamda tuhaf seyler var hadi hayırlısı diyorum.

ve robin konusunda haklısın hem openingde hem endingte tayfayla çizilmişti.o yüzden yine kişisel fikir beyan etmek gerekirse ben begendim :flaugh:

Unknown

müzik fena degil ben share the worldu cok begenmiştim mesela.ama tabiki sadece anime izleyen acısından bakarsak önlerine olaylar acıkca serilmiş oluyor.yinede en kıt insan bile korsanların önüne cıkacak kişinin denizciler oldugunu ve bizimkilerin amirallerle vs atıcagını tahmin eder.keza teachide.sadece issho biraz ön plana cıkarılmıs,bu adamda tuhaf seyler var hadi hayırlısı diyorum.

ve robin konusunda haklısın hem openingde hem endingte tayfayla çizilmişti.o yüzden yine kişisel fikir beyan etmek gerekirse ben begendim :flaugh:
Sorun şu bana göre biz mangada en ufak detayı bile düşünürken animenin bu kadar açık saçık olması insanın sinirini bozuyor.Önceki yorumlarda bahsettim sadece anime izleyenlerin yorumlarını okudum durumları gerçektenden berbat.Böyle bi opening ten bu arc ta bu vsleri bekliyorlar bende beklerim açıkçası hadi çizim olarak beğenilebilir ki beğenmedim kostümleri falan yanlış fikir verme ve spoiler konusunda gerçektende çok iyiler.Ki BB olayına gelirsek bari o kadar yapmışken odadan BB nin çizimini alsınlar biz manga okuyanlarada spoiler olsun.Şimdi sadece anime okuyan adam demez mi bu adam önceki openingte böyleydi şimdiki openingte böyle ? Ayrıca tekrar diyorum ben Luffy nin amirali zar zor alıcağını düşünürken Sanjinin bile kizaru ile vs atması animede yine yanlış izlenim veriyor.Ama son kısımdaki mangadan çizimleri ve renklendirmeleri benimde hoşuma gitti şarkıda bir nebze oralara birşey demiyorum ama bu kadar kolay sunulması gerçektende kötü.

Acaba Green Bull'ın görünmemesinin sebebi ölmesi mi? Birde tayfayada yeni biri gözükmüyor. Acaba yeni biri gelmiyecek mi? Acaba bu animatörler spoiler işini abartılar mı?:flaugh: .

Hayır Green Bull hala gösterilmedi o yüzden görünmüyor. Opening de niye tayfaya yeni biri katılsın mangada hala yeni biri katılmadı. Dövüş sahnelerini koyabilirler netice de olma ihtimalleri var ileride. Ama kimin ne olduğunun kesin olarak açıklanmadığı durumları animeye koymazlar. Yeni amiralin nasıl biri olduğu yada tayfaya yeni biri gelecek mi gelecekse kimin olacağı gibi durumlar buna örnek.

@Visums dediğin noktalara katılıyorum ama seriyi sadece animeden takip edenlerden gördüğüm kadarıyla bir çok noktayı iyi takip etmiyorlar. Hatta bazen öyle yorumlar okuyorum ki seriyi nasıl takip ediyolar diye şaşıyorum. Birde Japonyada çoğu zaten mangayı okuduğundan openingde olanlar onları fazla etkilemez. O yüzden başka bir ülkedeki anime izleyicilerini hesaba katmazlar.

Benim açımdan opening güzeldi hem şarkı olarak hemde görsellik olarak ben beğendim.

tsubasa1903

Ben tayfanın elbiselerini beğendim normal bölümdekilerden çok daha iyi bence.Opening hoşuma gitti .

Unknown

@Visums dediğin noktalara katılıyorum ama seriyi sadece animeden takip edenlerden gördüğüm kadarıyla bir çok noktayı iyi takip etmiyorlar. Hatta bazen öyle yorumlar okuyorum ki seriyi nasıl takip ediyolar diye şaşıyorum. Birde Japonyada çoğu zaten mangayı okuduğundan openingde olanlar onları fazla etkilemez. O yüzden başka bir ülkedeki anime izleyicilerini hesaba katmazlar.

Benim açımdan opening güzeldi hem şarkı olarak hemde görsellik olarak ben beğendim.

Animesini izleyenlerin birde fillerın ne olduğunu bilmeme şansı var normal olaylara filler katarak hesap ediyorlar.Ben okuduğum yorumları burda paylaşsaydım bir 10 dk falan topluca gülünürdü o derece yani zaten burdan birşey yapacağımızdan değil sadece saçma olduğunu belirtmek amacım.En başından beri dediğim gibi müziğinde pek sorun yok ilk duyduğumda öyle müthiş gelmedi. Bir We are - Share world - We go değil ama dinledikçe güzel gelmeye başlıcaktır ki bölüm kalitesi ayrıydı bu hafta benim baya hoşuma gitti.

adama ilk defa tüm tayfa grup yapıp teklif etti oda kabul etti,bir dahaki bulusmada yeri belli bence yüzde 80.
Jinbe'nin tayfaya katılması değil sorun. Amiralle kapışabilecek kapasitede olması. Ki imkansız demek çok doğru bir yorum olur. Hani genç olsa, potansiyel var dicem de nıç, yok, olmaz. :/
Tayfaya katılır ama amiral almak falan Jinbe için, özellikle de bu yaştan sonra hayal olur. :S

Tokyo TV size bana çalışmıyor arkadaş... Caponyada da manga okumayan, animeden takip eden bir yavrucak da olmadığından kelli, adamlar coşmuş :D aslında verilen mesaj belli; "rahat olun capon gençliği, siz bir kaç hafta filler izleyip anime mangaya çok yaklaştı, ne yapacağız şimdi derken, biz taa buraları bile hazırladık, hatta hızımızı alamadık iyice abarttık" demek istemiş abiler. O değil de ben ilk defa dikkat ettim, Barto marimoymuş ya laa!! CavCav da sarı pipi :) CavCav kılıç ustası, Barto kafa göz yarmaca... Tamam bunlar yeni nesle örnek olacak da, hatlar mı karışmış acep diye düşünmedim değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık