Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ope Ope no Mi Hakkinda

Trafalgar D. Water Law'in Ope Ope no Mi meyvesine çok daha öncesinden dünya hükumetinin sahip olduğunu düşünüyorum. İm sama olsun, 5 ihtiyar olsun kayıp yüzyıldan beri bu meyve sayesinde ölümsüzlük kazanmış olabilirler. Meyveyi kölelere yedirip istedikleri kişileri ölümsüz yapıyorlardı. Lafta kolay belki ama meyvenin gücünü kullanmayı falan öğreniyorlardir illaki yani son teknik için hayli zaman gerekiyordur.
Tenryuubitolarinda kullanıyor olması muhtemel. Boa Hancock'un köle olduğu zaman o ve kiz kardeşlerine değişik meyveler yedirilmişti.
Zaman olarak tutuyor mu emin degilim aslında Ope Ope no Mi yi yemiş olan köle Hancock ' un da özgürlüğüne kavuştuğu Fisher Tiger'ın köleleri serbest bıraktığı olayda kaçtı ve dünya hükumeti bu meyveyi bu şekilde kaybetti.
Tabi ki Doflamingo meyve ile ilgili bilgi sahibiydi ( eski tenryuubito ) hatta ilk o söylemişti meyvenin nihai tekniğinin başka birine ölümsüzlük verdiğini.
Belki de kaçan bu meyveyi yemiş köle devrimcilerle karşılaşmış ve teşkilattan Dragona da ölümsüzlük vermis olabilir. Hatta belki luffy'nin annesi bile olabilir bu kaçan köle. Bilemiyorum bir sürü teori de var Luffy'nin annesi ilgili.
Ve yine denizciler de doflamingo gibi bu meyvenin pesindeydiler ama iki tarafta kaybetti.
Peki neden law'in peşine düşmüyorlar?
Belki meyvenin nihai tekniğinin başkasına ölümsüzlük verdiğini law'in bildiğini düşünmüyorlar ya da artık ihtiyaçları mi yok? Ya da daha önemli konular mi öncelikleri bilemiyorum. Ama sıranın bu meyveye geleceğinden eminim. Bu meyvenin belki de luffy' e ölümsüzlük verebileceğini de düşünüyorum.
Yalnız serinin finalinde one piece'e ulaştinda tayfa, antik silahlar kullanilinca falan ben bu meyvelerinde yeryüzünden silineceğini düşünüyorum. Hatta belki de tek kişide toplanacak bu meyve güçleri.
Nerden esti aklıma bilmem paylaşayım dedim. Belki bazı mantık hataları da yapmışımdır :)

Son düzenleme:
5 ihtiyar için bile ''efsane'' olan şeyi, Doflamingo'nun bileceğini sanmıyorum. Hele de o meyveyi kendileri için kullandılarsa.

5 ihtiyar için bile ''efsane'' olan şeyi, Doflamingo'nun bileceğini sanmıyorum. Hele de o meyveyi kendileri için kullandılarsa.
Doflamingonun bildiği bazı sırlar var. İmpel Down a suikastci falan bile gönderildiği ile ilgili konuştu. Ve sırrı simdi açıklamak erken dedi. Reverie arkindaydi.

Doflamingonun bildiği bazı sırlar var. İmpel Down a suikastci falan bile gönderildiği ile ilgili konuştu. Ve sırrı simdi açıklamak erken dedi. Reverie arkindaydi.

Elbet kendisinin bildiği sırlar da vardır. Ama Dof'un eski Tenryuubito olduğunu belirtmişsin. Bu bilgiye bu şekilde ulaştıysa, kadimler de kesinlikle biliyordur.

O işlere gireceğini sanmıyorum Oda'nın. Altından kalkamaz.
3 yılı aşkındır söylüyorum. Seride dinamikleri bozacak, dengeleri değiştirecek 3 meyve var.
1- Su meyvesi- Imu'da olduğunu düşünüyorum.
2- Karanlık meyvesi
3- Şu gorosei'nin bahsettiği ismi değişen meyve.

Benim tahminime göre bu 3 meyve de birbirine göre dezavantajlı. (Birbirilerini nasıl counterladıkları uzun hikaye oraya girmeyeceğim).
Tekrar söylüyorum şeytan meyvelerinin 800 yıldan da önce var olduğuna dair bir kanıtımız yok. Benim fikrim bu savaş esnasında ileriye dönük planlarında D' ırkına mensup insanlar gelecekteki savaşı kazanabilmek adına güçlü olanları kendilerini feda edip Şeytan meyvelerini ortaya çıkardılar. Serinin en büyük dinamiğinin arkasındaki trajediyi durdurup insanları mutlu edecek.(Smile meyvesi de buna dahil)
Bir antik silah olduğunu düşünüyorum. Tabii uzak bir ihtimal, ama belli de olmaz.
Luffy savaşın sonunda Nika'nın gerekliliği olan herkesi mutlu etme görevini yerine getirip Smile meyvesini çözdürmez ise bi eksiklik olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık