Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'teki Silahlar Üzerine

Bence korsanların silah kullanması seride belirli bir amaç için.Mangaka korsan adam silah taşır istediği zaman çeker vurur demek istiyor.İstediğini yapabileceği,özgür olduğu vurgulanıyor böylece.Bir sebebi de güçlü karakterlerin çer çöp için kendilerini yormadan işleri halletmesi için.Teach,Doflamingo ve dahası bu yüzden taşıyor.Herkes öyle Luffy gibi ayaktakımına yumruklarla meyvesiyle saldırmıyor yani. :) Bir nevi Mihawk'ın çakısını kullanması gibi.

Ayrıca silah bir iktidar göstergesi o yüzden taşıdıklarını düşünüyorum seride.

Bence korsanların silah kullanması seride belirli bir amaç için.Mangaka korsan adam silah taşır istediği zaman çeker vurur demek istiyor.İstediğini yapabileceği,özgür olduğu vurgulanıyor böylece.Bir sebebi de güçlü karakterlerin çer çöp için kendilerini yormadan işleri halletmesi için.Teach,Doflamingo ve dahası bu yüzden taşıyor.Herkes öyle Luffy gibi ayaktakımına yumruklarla meyvesiyle saldırmıyor yani. :) Bir nevi Mihawk'ın çakısını kullanması gibi.

Ayrıca silah bir iktidar göstergesi o yüzden taşıdıklarını düşünüyorum seride.
Katılıyorum, aynı zamanda Roger ve Garp'ı ayıran bir özellik. Kim beline silah takarsa o kral olur.

Kutsalların hepsinin elinde silah var.Dof abimizde kullanıyor.Haki ,meyve varken fantezi gibi duruyo harbidende silah.Ama Kuja oklarını hatırlatırım.Haki basıp atıyorlardı.Silaha neden basılmasın?Garp eliyle gülle fırlatğında hayvani hızda gidiyordu.Aynı mantık olabilir.Yani Oda daha göstermedi bize silah olayını ama Ben Beckman niye Kizaruya silah çekti mesela düşünmek lazım bi.Gösteri amaçlı çekmiş olsa Kizaru bilmiyomu zarar gelmiyceni niye duraksadı? Sanırım silah kullanana göre vardır bir numarası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık