Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece’te 4. Büyük Güç - Şeytani Ruh ve Enerji, Lanetli Kılıçlar

Herkese teşekkür ederim :)

@yyolcu

Valla ne yalan söyliyim, kendim yazdım diye demiyorum daha sonradan okuyunca bana da zevkli geldi :D

1 numaralı kısma değinmek gerekirse.. Sen diyince fark ettim. İyi bağdaştırdın Wado İchimonji'yi. Mantıklı da geldi işin açıkçası. Olabilitesi var.

Kılıcın Kuina'nın ölümüne sebep olması, dükkan sahibinin dediklerine bakacak olursak Wado İchimonji'yi lanetli bir kılıç olarak gösteriyor. Böyle bir şeyin olma ihtimali düşük de olsa var olabilir. Pek sanmıyorum gerçi. Fakat şu şekilde de olabilir. İlla ki lanetli kılıçların ruhu olur diye bir şey yoktur. En iyi 21 ve 12 gibi kendini kanıtlamış ve iyi kalitedeki kılıçların hepsinin bir ruhu olabilir ve bu ruhlar da kendi güçleriyle çeşitli olaylara sebebiyet verebilir. Dediğin gibi Wado Zoro'nun iradesini çok beğenmiş ve onunla olmak da istemiş olabilir.

Mihawk'ın gözüyle ilgili tahminine gelince.. Zoro'nun bahsettiğin ama filler olan sahnesiyle birleştirirsen olabilirliği daha bir artıyor ama filler sahneyi göz önüne almazsak biraz düşüyor bu ihtimal sanki. Olmaz da diyemiyorum çünkü Mihawk'ın gözü hakkında en ufak bir ip ucu yok. Her şey çıkabilir yani bu gözden. Herif gözüyle ilgili bir lakap almış resmen. Uçuk kaçık bir güç çıkacak ama ne olabileceği konusunda gerçekten bir fikrim yok şu an için.

@Riful

Eğer o kılıç @F.M. Dostoyevski'nin dediği gibi Kuina'nın ölümünde pay sahibi ya da direkt olarak rol oynamışsa Zoro o kılıcı bir daha kullanmaz.

Ancak Dostoyevski bu senaryoyu yazmadan evvel de bırakabileceğini düşünüyordum, evet.

Bence Kitetsu serisi Zoro'ya en uygun kılıçlar. Bunu yazmamda beni mantıksal olarak alıp götüren en önemli şey 3 jenerasyon Kitetsu olması ve Zoro'nun 3 kılıç stili kullanıcısı olması. Bu haddinden fazla büyük bir tesadüfmüş gibime geliyor. Öte yandan Zoro'nun şeytani bir auraya sahip olması da bunun cabası. Böylelikle daha uygun ve daha belirgin bir hal alıyor bu durum.

Bir kılıç Ryuuma'nın, diğer kılıç Kuina'nın. Zoro dövüş tarzı olarak kılıç ustaları arasında benzersiz bir stile sahip olsa da adam ''kendisi değil''. Ve ben Zoro'nun Wano'da ailesi ve kökenlerini öğrenmesi, gücünü tamamıyla keşfetmesi ve ortaya çıkarması gibi unsurlarla ''kendini bulacağını'' düşünüyorum. Hatta Hint ve Budist inançlarında ''yeniden doğuş'' adı altında toplanan temanın Wano'da Zoro için geçerli olacağını düşünüyorum. Yani Zoro'nun mecazi anlamda kendini bulacağını düşünmem sadece benim düşüncem de değil aslında. Bu düşünceyi bende oluşturan kişi mangaka. Bunun hakkında bir kapak fotoğrafı atayım yeri gelmişken:

Bu kapak resminde Zoro'yu bir civcive binmiş olarak görüyoruz. Arkasında ise bir horoz var. Civciv ve horoz teması ailesi hakkında bilgiler edineceğimizin bir göstergesi. Üstelik resmin arkasındaki tema Japonya'yı yani Wano'yu temsil eden bir ''GÜNEŞ'' amblemi.

Hatta @kadir t. 'nin henüz açtığı inceleme konusu hakkında da bu resmin Japonya'nın güneşini temsil ettiğine dair bilgiler var. Ordan da bakabilirsin.

Bu tip işaretler daha çok ailesi hakkındaki gelişmelerin haberini verse de bence gücü için de aynı mesajı veriyor. Mesela Sanji'de de aynı şey oldu. Hem ailesi hakkında bilgi edindik hem de içinde sakladığı ''gerçek gücü'' hakkında.. Bu manada Zoro'nun da gerçek benliğini bulup bundan sonra kendisine uygun kılıçlarla yoluna devam edeceğini düşünüyorum.

Serideki ip uçlarından ve 1-2 kapak resminden yola çıkarak, diğer yandan Zoro'nun şeytani gücü ve ruhuyla Shusuui ve Wado İchimonji'nin uyumlu olmadığını düşünerek Zoro'nun kılıçlarından en az birini kesinlikle değiştireceğini düşünüyorum. Hee bu kılıç şimdilik Shuusui gibi duruyor ama ilerde Wado İchimonji hakkında da bir gelişme olursa şaşırmam. Öyle işte :)
Konuya hakim olduğun icin direk sana sormak istedim.Yanlıs anladıysam affola ama bu kunianın kılıcı da eger lanetli ise yada zoro dan etkilendi ise bu kunianın babası bunun farkına varamadımı??
Yada neden direk böle bi kılıcı kızına veriyor??

Konuya hakim olduğun icin direk sana sormak istedim.Yanlıs anladıysam affola ama bu kunianın kılıcı da eger lanetli ise yada zoro dan etkilendi ise bu kunianın babası bunun farkına varamadımı??
Sadece o gece gerçek kılıçlar ile savaşıyorlar. Kuina da sabahı göremiyor işte. Babası farkında değil olayın bana göre.

Sadece o gece gerçek kılıçlar ile savaşıyorlar. Kuina da sabahı göremiyor işte. Babası farkında değil olayın bana göre.
Olayın ben farkında olmadıgını düsünmüyorum.Yani adam “Bu dünyada hiç bir seyi kesemeyem kılıc ustaları var”diyebilecek potansiyelde bi adam ve zoro da ne demek istedigini Mr1 ile dövüsünde anlıyor bana göre bos bi adam degil.Bundan dolayı kafama takıldı

Resmi olarak değerlendirerek olursak tek kara kılıç Mihawk'a ait olan. Shusuui hazan suyu olarak geçiyor. Kokutou ise hem görüntü açısından hem de anlam açısından kara kelimesi ve rengiyle ilişkili. Içinde siyah renk olan her kılıca kara kılıç demek pek doğru olmayabilir. Ama siyah - yeşil, siyah kırmızı bağlantısı güzel düşününce. Kırmızı ve yeşil kimi yerlerde birbirini nötrlemesi için kullanılan renkler.
Tachigi dünyada 9 tane kara kılıc var demiyormuydu?? Ben öle hatırlıyorum

Olayın ben farkında olmadıgını düsünmüyorum.Yani adam “Bu dünyada hiç bir seyi kesemeyem kılıc ustaları var”diyebilecek potansiyelde bi adam ve zoro da ne demek istedigini Mr1 ile dövüsünde anlıyor bana göre bos bi adam degil.Bundan dolayı kafama takıldı
Adam boş değil de aile yadigarının Zoro'yu seçtiğini nasıl bilsin onu diyorum. Aynı gece kılıç ilk kez Zoro ile tanışıyor ve Kuina ölüyor. Adam Kuina öldükten sonra o kılıç ile merdivenlerde ne yapıyormuş tarzı laflar ediyor.

Kuina'nın babası boş biri değil. Eğer kılıç lanetli ise bundan haberi vardır. Lakin haberi var ise o kılıcı kolayca ulaşılabilecek bir yere koyması pek mantıklı olmaz. Tabi bu senaryoyla da açıklanabilir.

Diğer yandan kılıcın lanetli olmayıp bir ruha sahip olması da söz konusu ki bu lanetli olmasından daha mantıklı aslında. Çünkü hiçbir sahnede Wado Ichimonji'nin lanetli ya da kötü huylu bir katana olduğuna dair bir şey geçmiyor.

Tachigi dünyada 9 tane kara kılıc var demiyormuydu?? Ben öle hatırlıyorum
Öyle bir şey yok bildiğim kadarıyla.

Kuina'nın öldüğüne kesin gözle bakmayın bence.Wano'da belli olmaz çıkabilir.Bir dramada Zoro'dan görecez diye korkar oldum.Tayfada dramı olmayan kalmadı nerdeyse.

Kuina'nın babası boş biri değil. Eğer kılıç lanetli ise bundan haberi vardır. Lakin haberi var ise o kılıcı kolayca ulaşılabilecek bir yere koyması pek mantıklı olmaz. Tabi bu senaryoyla da açıklanabilir.

Diğer yandan kılıcın lanetli olmayıp bir ruha sahip olması da söz konusu ki bu lanetli olmasından daha mantıklı aslında. Çünkü hiçbir sahnede Wado Ichimonji'nin lanetli ya da kötü huylu bir katana olduğuna dair bir şey geçmiyor.

Öyle bir şey yok bildiğim kadarıyla.
Yani kılıclar bi ruha sahip olsa ve kullanıcı güclenirken bu ruhda bundan etkileniyorsa eger daha mantıklı.Kullanıcı kötüyse kılıcda o sekilde islenir degilse tam tersi.Yada kılıcı yapan kisi.Bölesi daha cok kafama yattı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık