Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizi One Piece'e Bağlayan Dönüm Noktası

Korsanfan ailesine selam olsun
Sizinle bugun tartışmak istediğim konu One Piecenin size ve bana göre dönüm noktası olarak gördüğü sahneleri belirtmemiz ve birkez daha serinin dinamiğiklerine ve tamamen gidişatını etkilediği sahnelere göz atma isteğimdir.

Derdimi belli ettiğime göre kendi görüşümle olaya başlamak isterim.

Öncelikle benim düşünceme göre serinin ne denli bir güç dengesi ve uçsuz bucaksız denizin ne denli korkutucu olabileceğini ilk farkettiğim anı sizle paylaşmak isterim.

1-Mihawk'ın east blue kadar gelip bizim tayfayla tanıştığı sahneye ve Grandline Korsanlar Kralının gezdiği denizin ne biçim canavarlarla dolu olduğunu anladığım Sahnedir.

Gördüğümüz gibi zora dahil herkez bbize o korkunç hissi veriyor ve neyle karşı karşıya oldğumuzu güç seviyelerinin ne denli uçuk olacağını bize mangakanın ilk hissettiirdiği sahnedir belkide.

Baratie nin leziz yemeklerinden sonra serinin sadece pata küte olmiyacağını aynı zamanda başka dinamiklerede sahiplik edeceğini anladığım ve herkez tarafından sevilen karakterlerin boy gösterdiği sıcaklığıyla boğazımızı samimiyetiyle kalbimizi kuruttuğu diğer bir arca yani Alabasta arcına gitmek ve Antik dille ilk tanıştığımız Robin bacımızın tayfaya girdiği ve en sevdiğim arclardan olan Alabastaya doğru yola çıkmak istiyorum

2-Antik silahlar ve phonoglafyler le tanışma

Evet bu arcdan sonra antik silahlardan bir tanesini öğrendik ve One piecenin çok daha derin bir seri olacağının sinyallerini aldık ve seriye yeni bir dinamik ve güçç dengesi geldi aynı zamanda Tayfanın belkide ilk zorlu sınavını başarı ile geçtiği arc olmayı başardı.

Evet arkadaşlar ben iki örnekle yazımı tamamlar gerisinide sizden beklerim.
Herkez kendine göre en önemli sahneyi serinin ahan burdan sonrasında başka bir klvardayız dediği sahneleri beklerim
Herkeze iyi geceler.

1. Shabony Katliamı (sözde) ve sonrasında MF savaşında WB'nin ölüp Teach'in ikinci meyveyi yemesi.

2. 903. Bölüm ve sonrasında Kaido'nun inmesi olacak.

Hatırlayamıyorum. Aslında animeye ilk başladığımda 10. bölüm civarı bırakmıştım. Sonrasında 50. bölüm sonrası güzelleşiyor falan dediler. Sanırsam Crocodile gibi karakterler için bekledim. Çünkü animeyi izlerken bir taraftan da araştırma yapardım ''Op en güçlü karakterler'' falan diye. Sonra Luffy bu güçsüz haliyle bu güçlü adamları nasıl yenecek merakı sayesinde kaptırmışım kendimi.

Kuzan'ın bizimkileri öldürmemesi ve devamında yaşanan Enies Lobby olayları. Bu olayla bizimkiler hükümet düşmanı ilan edildi.

Sabaody'de Charloss sama'ya atılan yumruktan sonra Kizaru'nun gelip bizimkileri yenmesi ve Kuma'nın bizimkileri ayırarak kurtarması.

Sonra Luffy'nin Marineford'u basması ve Ace ile WB'nin ölmesi. Bu olayla birlikte yeni bir çağ başlamış oldu.

Son olarak da bizimkilerin Totto Land'dan sağ çıkması ve Luffy'nin tüm eylemlerinin(bir kısmı kuşun abartması) gazetelerde çıkıp 5. imparator ilan edilmesi.

güzel konu olmuş gerçekten. eline sağlık

Ben seriye ilk olarak animesiyle başlamıştım ve kuro arcını falan ya bitirmiş ya da yarısında bırakmıştım. yavaş bulmuştum ve yeteri kadar da etkilenmemiştim (ki usopp'u hiç sevemediğimin de etkisi var)
Tekrar başladığımda ise daha heyecanlı ve daha dikkatli izleyip özümsedim seriyi. Arlong arcı ise seriye verdiğim değeri iki üst seviyeye çıkartan arc oldu. Luffy'nin namiye şapkayı verdiği sahne ise bana bu seride en iyi geçen duygulardan bir tanesidir, halen daha en sevdiğim sahnelerden biridir. Serinin en sevdiğim yanlarından biri de belki bu. Karakterlerin içini döktüğü, kurtarılmayı beklediği, çaresizliklerinden kurtulup bir nevi kendilerini aştıkları ve duygularını döktükleri sahneler beni halen daha etkiler.

Sonuç olarak benim için Arlong arc bir dönüm noktası

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık