Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Ne Ara Bozdu?

Luffy'nin boyunun kısalmaya başladığı, kadınların göğüslerinin büyümeye başladığı dönemde bozmaya başladı. Merry'nin öldüğü, yerine çocuk parkından hallice iğrenç bir şeyin geldiği dönemde bozdu. Luffy'nin tek takılmaya başladığı ve minnacık kaldığı dönemde ise öldü . Yine de o ara heyecan o kadar tavan yapmıştı ki kimsenin Marineford'u ilk izleyişinde animasyonu salladığını düşünmüyorum. B.A.A ve sonrasını ise en iyi şu video açıklar sanırım. :(

Aslında One Piece çok değişmedi. One Piece aynı One Piece.

Değişen bizleriz.

Okan Bayülgen'i Zaga zamanı çok seven bir genç, şu an hiç sevmiyor olabilir mesela.

Ama açın Zaga'yı izleyin, sonra gelin güncel programları izleyin, Okan Bayülgen'deki değişim izleyicilerindeki değişimden daha az.

Demek istediğim; zaman geçiyor. One Piece'i ilk izlemeye başladığımız da bize bir şeyler sundu, hoşumuza gitti, takip etmeye başladık. Bu esnada One Piece sunduklarının aynısını sunmaya devam etti. Fakat bizler değişiyoruz; yıllar geçmesine gerek yok, birkaç ay bile bazen büyük değişimler için yeterli olabiliyor.

Doğal olarak, değişim gelişim sürecindeyken de etrafınızda sizinle paralel olarak ilerlemeyen şeyler, sizin gerinizde kalmaya başlar. Çok normal.

Keşke tek sıkıntı çizimler olsa. Yönetmenlik adına hiç bir şey yok. Eski bölümlerde animenin mangaya kattığı bir çok kaliteli şey vardı espriler, sahne geçişleri vs. Şimdilerde aksine mangada olan şeylerin de içine ediyorlar. Bir de zaman atlamasından sonra çıplaklığa, göğüslere odaklanıldığı için iyice rezil bir hal aldı.

Bu sahne de mangada yoktu ;

Bu sahne en epik sahnelerden bence eklenmesi o kadar sorun olmamalı yanılıyor muyum ? sonuçta bu hareketli, mangada gelişinden vuruşa çizemez. En sevdiğim anlardan biridir bu yani

Değişen bizleriz.

Okan Bayülgen'i Zaga zamanı çok seven bir genç, şu an hiç sevmiyor olabilir mesela.

Ama açın Zaga'yı izleyin, sonra gelin güncel programları izleyin, Okan Bayülgen'deki değişim izleyicilerindeki değişimden daha az.

Demek istediğim; zaman geçiyor. One Piece'i ilk izlemeye başladığımız da bize bir şeyler sundu, hoşumuza gitti, takip etmeye başladık. Bu esnada One Piece sunduklarının aynısını sunmaya devam etti. Fakat bizler değişiyoruz; yıllar geçmesine gerek yok, birkaç ay bile bazen büyük değişimler için yeterli olabiliyor.

Doğal olarak, değişim gelişim sürecindeyken de etrafınızda sizinle paralel olarak ilerlemeyen şeyler, sizin gerinizde kalmaya başlar. Çok normal.
Evet nesiller değişiyor, insanlar toplumlar değişiyor; ancak kalite denen şey ayrı tutulabilir. Yıllar sonra bile kaliteli olan eser kaliteli, iyi işlere imza atmış kişi takdirle anılır.

Okan Bayulgen konusunda sana katılamayacağım. Adam çizdiği zikzaklarla, 'medya maymunu' olarak anılmasıyla ünlü, hatta şu video onu çok güzel anlatıyor:

Animeye gelirsek de ben çizim falan pek anlamam, hikaye akışına bakarım. 22 dakikalık bir bölümde 15 dakika bile yeni bölüm izleyemiyoruz ve doldurmalar artık çok göze batıyor. Ben büyüdüm ve kirlendi dünya ama asıl bariz şekilde değişen animasyon şirketinin açlığının ve özensizliğinin boyutu.

Değişen bizleriz.

katılmıyorum. 10 sene önce telefonla fotoğraf çekip birbirine göndermek diye bir şey yoktu. biz de şikayet etmiyorduk. bugün ise kamerası kötü olan telefona burun kıvırıyoruz. beklentilerimiz arttıysa, bunda çağın da etkisi var.
One Piece animesi, çizim kalitesi ve de ürettiği içerik açısından eskiye oranla ilerlemek yerine geriledi. Kıyas yapalım: Attack on Titan. Manga çizimleri berbat, anime harika. Boş sahne de yok gibi neredeyse. Her hafta One Piece bölümü çıkacağına (yılda ortalama 50 desek buna), yılda 24 bölümle anime sezonu yapsalar daha kaliteli olur bence. Yine bkz. Game of Thrones ;)

Evet nesiller değişiyor, insanlar toplumlar değişiyor; ancak kalite denen şey ayrı tutulabilir. Yıllar sonra bile kaliteli olan eser kaliteli, iyi işlere imza atmış kişi takdirle anılır.

Okan Bayulgen konusunda sana katılamayacağım. Adam çizdiği zikzaklarla, 'medya maymunu' olarak anılmasıyla ünlü, hatta şu video onu çok güzel anlatıyor:

Animeye gelirsek de ben çizim falan pek anlamam, hikaye akışına bakarım. 22 dakikalık bir bölümde 15 dakika bile yeni bölüm izleyemiyoruz ve doldurmalar artık çok göze batıyor. Ben büyüdüm ve kirlendi dünya ama asıl bariz şekilde değişen animasyon şirketinin açlığının ve özensizliğinin boyutu.
En eski çizimlere dönelim mi deseler sapık memeci Japonlar hariç herkes evet der sanırım. Bu da durumun vahamiyetini ortaya koyuyor.

@ByZ Estağfurullah ne kusuru.

En eski çizimlere dönelim mi deseler sapık memeci Japonlar hariç herkes evet der sanırım. Bu da durumun vahamiyetini ortaya koyuyor.

@ByZ Estağfurullah ne kusuru.
Mangadan bahsediyorsan, can sıkıyor evet ama asıl animede meme fetişliğinin cılkı çıkarılıyor. Ancak benim için asıl sorun animede olayların kaplumbağa hızında ilerlemesi ve içerik ve anlatımının boşaltılması. Allah bildiği gibi yapsın o yapım şirketini.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık