Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece, Korsan Temasından Uzaklaşıyor mu?

One Piece Animesi Korsan Temasından Uzaklaşıp, Gangster ve Anarşist Temalı Anime mi oldu ?

• Kullanılan toplam oy
    95
Luffy'nin yaptıkları, dünya hükümeti tarafından anarşistliktir. Ve Korsan demek, var olan düzeni bozan, kanun kaçaklarıdır. Ve Luffy'de bir nevi korsan olarak sayılması doğru bir bakış açısı.
Bir insan hem korsan hem anarşist olamaz bence ve Luffy korsan değil çünkü korsanlık yapmıyor anarşist değil çünkü asıl amacı ne dünya hükumetini devirmek ne de insanları özgür kılmak. Luffy denizlerdeki EN özgür kişi olmak istiyor ve amacına ulaşırken karşısına çıkan ve kendisine engel olmak isteyen kişilerle yüzleşiyor.

Görüşüne katılmıyorum ama dediğim gibi benim söylediklerim de mutlak doğru değil. Eiichiro Oda çıksa KaiserKakinaway saçmalamış. Luffy hem korsan hem de anarşist dese dut yemiş bülbül gibi kalırım sonuçta hahahaha

Silinmiş Üye

One piece hiç bir zaman çok ağır bir korsan mangası havası vermedi.

Zaman atlaması ve ya öncesi ile alakası yok.

One piece hep aynı tatta giden bir seriydi.

Bence çayını içmeye devam et.

Bir insan hem korsan hem anarşist olamaz bence ve Luffy korsan değil çünkü korsanlık yapmıyor anarşist değil çünkü asıl amacı ne dünya hükumetini devirmek ne de insanları özgür kılmak. Luffy denizlerdeki EN özgür kişi olmak istiyor ve amacına ulaşırken karşısına çıkan ve kendisine engel olmak isteyen kişilerle yüzleşiyor.

Görüşüne katılmıyorum ama dediğim gibi benim söylediklerim de mutlak doğru değil. Eiichiro Oda çıksa KaiserKakinaway saçmalamış. Luffy hem korsan hem de anarşist dese dut yemiş bülbül gibi kalırım sonuçta hahahaha
Anarşistlik süregelen bir şey değil ki, bir davranış biçimi. Geldiği yerde var olan bir düzenden hoşnut değilse o düzeni yıkma girişiminde bulunan kişilere denir. Ki korsanlık da süregelen bir şey değil, o da davranış biçimine girer. Luffy kendisini kısıtlayan kuralları yıkan biri. Ve düzen kurmuş her yapının düşmanıdır. Zaten Luffy'nin hayali denizlerde en özgür insan olmak için Korsan kralı olmak istiyor. Bu da doğrudan onu korsan yapıyor.

İşin komik yanı Luffy bildiğimiz anlayışta korsanlıkta yapmıyor. Çünkü onun kafasında tek korsanlık anlayışı kavga etmek, dünyanın yasaklı ya da yasaksız her yerini gezmek ve her istediğini yapmak. Ki bu bencilce bir şey; Lakin fiiliyatları işe yaramaz ve kötü insanlarca yönetilen dünya hükümetin veya hükümetlerin menfaatlerini zarar verdiği için korsan sayılıyor. O da gemilerde yolculuk yapan ve devletin kendi mallarını gasp eden bir kanun kaçağı. Ki bu da bir korsanlık göstergesidir.

Bir de Luffy'nin bencilliği, asla kötülük seviyesinde olmadığı için ve iyi biri olduğundan dolayı, dolaylı yoldan anarşistlikte yapıyor.

Seri korsan serisi, korsanların ve denizcilerin zamanının büyük bir bölümünün denizde geçmesi gerekir. Ama bakıyoruz, serideki en büyük güçlerden biri olan şeytan meyvesinin su dezavantajı var. Başlı başına temayı değiştiren bir olay şu dezavantaj.

Anarşistlik süregelen bir şey değil ki, bir davranış biçimi. Geldiği yerde var olan bir düzenden hoşnut değilse o düzeni yıkma girişiminde bulunan kişilere denir. Ki korsanlık da süregelen bir şey değil, o da davranış biçimine girer. Luffy kendisini kısıtlayan kuralları yıkan biri. Ve düzen kurmuş her yapının düşmanıdır. Zaten Luffy'nin hayali denizlerde en özgür insan olmak için Korsan kralı olmak istiyor. Bu da doğrudan onu korsan yapıyor.

İşin komik yanı Luffy bildiğimiz anlayışta korsanlıkta yapmıyor. Çünkü onun kafasında tek korsanlık anlayışı kavga etmek, dünyanın yasaklı ya da yasaksız her yerini gezmek ve her istediğini yapmak. Ki bu bencilce bir şey; Lakin fiiliyatları işe yaramaz ve kötü insanlarca yönetilen dünya hükümetin veya hükümetlerin menfaatlerini zarar verdiği için korsan sayılıyor. O da gemilerde yolculuk yapan ve devletin kendi mallarını gasp eden bir kanun kaçağı. Ki bu da bir korsanlık göstergesidir.
Bu dediğine hiç mi hiç katılmıyorum. Anarşizmi sadece davranış şekline indirgemek yavv bu anarşistler de terörist demek kadar yanlış ve dediğin gibi luffy düzen kurmuş her yapının düşmanıysa korsan olamaz. Eğer En özgür kişi olmak istiyorsa da anarşist olamaz. İki kavramı tanım olarak inceleyip gerçek hayattan manga evrenine uyarlarsan Luffy korsan da değil anarşist de derim ben.

Luffy ve Dadaşlar bence gerçek dünyada ülkelerin yönetiliş tarzını, hükumetlerin yapıp ettiklerini, az sayıda zengin ve güçlü insan yüzünden çoğunluğun acı çekmesini vs. gören fakat elinden bir şey gelmeyen ben gibi, o, bu, şu gibi insanların yapmak istediği şeyleri yapan bir karakterler. He sen diyorsan ki hem o hem de öbürü saygı duyarım ama katılmam. Zaten bir şeyi tanımlamak onu kısıtlamak değil midir geyiğini yapıyor, iyi geceler diliyorum.

Üye silindi 1004

Seride korsan yok zaten. Korsan dediğin kendine ülke mi kurar yahu?

Mesela East Blue denilmiş ama orada bile Arlong doğu maviyi fethetmekten bahsediyordu. Onun bile amacı Kaido ile Big Mom'un yaptığının daha küçük versiyonu.

Bu seride korsana en çok benzeyen adam Shiki'dir herhalde. Ne o öyle ülke kurayım içinde takılayım felan.
Bunu istiyordu ama imkansızdı onun için. Ayrıca o kadar kanunsuz bir şey değil korsanlık. Gerçek hayatta da korsan olup kendi ülkesini kuran tip çok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık