Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Adamlar kılıç yeteneklerini geliştirmek amacıyla düello/düellolar yapmışlar yani. Ve o zamanla benzer seviyedelermiş falan. Bu databook kısmı. Benim açımdan anlamsız. Hee bunun üzerine Wb'nin Shanks hakkındaki '' Basamakları hızlı tırmandın'' lafını falan koyunca ortaya bir şeyler çıkıyor yani.
Bu laflarla Mihawk ile sert şekilde dövüştü sonra da bitince yavaş yavaş eşit düzeye geldi demiyor ki gülünecek birşey yok.Aksine sanki Mihawk ile olan düellolar sayesinde bu adam gücünü katlamış beyazsakalla eşit konuma gelmiş demeye getiren bir açıklama bu.Yani adamla dövüşe dövüşe seviyesini arttırmış belki de ikisi de bu düellolarda geliştiler ve devam ettiler.Belirsiz bunlar.Hani bu biraz şuna benziyor.Marco'yu yenen karasakalın yonkou olması gibi Mihawk ile düellolar atıp yenişemeyen Shanks'in akabinde imparator olmasına benziyor.Bu açıdan bakarsak zaten Mihawk en kötü bir Marco konumunda.Yenişemediğini yada düelloda yenmediğini de en güçlü ünvanının Mihawk'ta olmasına bakarak söylüyorum.

Bu laflarla Mihawk ile sert şekilde dövüştü sonra da bitince yavaş yavaş eşit düzeye geldi demiyor ki gülünecek birşey yok.Aksine sanki Mihawk ile olan düellolar sayesinde bu adam gücünü katlamış beyazsakalla eşit konuma gelmiş demeye getiren bir açıklama bu.Yani adamla dövüşe dövüşe seviyesini arttırmış belki de ikisi de bu düellolarda geliştiler ve devam ettiler.Belirsiz bunlar.Hani bu biraz şuna benziyor.Marco'yu yenen karasakalın yonkou olması gibi Mihawk ile düellolar atıp yenişemeyen Shanks'in akabinde imparator olmasına benziyor.Bu açıdan bakarsak zaten Mihawk en kötü bir Marco konumunda.Yenişemediğini yada düelloda yenmediğini de en güçlü ünvanının Mihawk'ta olmasına bakarak söylüyorum.
Bi gülmeden bunları mı çıkardın ahah. Benzerliğe güldüm sadece.

Öncesi bilmiyorum . Benim anladığım ikisi de düello/lar yapmış ve yenişememişler. Mihawk bundan sonra kılıç yeteneğinde Shanks'i geçecek rakip beklemeye başlamış(kendi çapında az buçuk gelişme olmuştur illaki). Buna karşılık da Shanks basamakları hızlı hızlı tırmanmış(manga onaylı) ve yonko ayarına gelmiş. Mihawk da tırmanamamış. Bu kadar basit olay.

Son düzenleme:
Öncesi bilmiyorum . Benim anladığım ikisi de düello/lar yapmış ve yenişememişler. Mihawk bundan sonra kılıç yeteneğinde Shanks'i geçecek rakip beklemeye başlamış. Buna karşılık da Shanks basamakları hızlı hızlı tırmanmış(manga onaylı) ve yonko ayarına gelmiş. Mihawk da tırmanamamış. Bu kadar basit olay.
Cevap veriyorum, istese tırmanırdı seviyesi.

Cevap veriyorum, istese tırmanırdı seviyesi.
Zaten bu Luffy-Zoro ve Shanks-Mihawk olaylarındaki en sinir olduğum çıkarımlardan birisi bu. :D Luffy yaptıysa, Zoro da yapar ya da Shanks tırmandıysa Mihawk da tırmanır falan. Yapamıyor ya da yapamamış işte. Misal Shanks hakkındaki ''Basamakları hızlı tırmandın'' sözü. Yav mangakaya göre Mihawk bu potansiyelde değil demek ki. Sanki adamdan vergi mi alıyorlar Shanks yerine, onlar (Shansk ve Mihawk) dese. Ama arkadaşlar kafalarında belirliyorlar ve sonrasında -ebilir, -abilir cümleleriyle geliyorlar. :)

Yalnız kimse şuradan bu bilgiyi çıkaramamış. Forum üzdü. Garp Beyazsakal ve Roger'a denk değilmiş. Ayrıca bu amirallerin de o seviyede olmadığı manasına gelir.

Yahu kartlarda sanırım deniyor ki Shanks Mihawk ile acımasız bir rekabet içindeymiş.Yani gayet kıyaslanıyorlarmış birbirleriyle yarışan adamlarmış bunlar.Sen hala kalkmış kıyaslanamaz olduğundan bahsediyorsun ne diyeyim sana.Mangada Wb kıyaslanamayan adamların düellosunu ses getiren olarak niteledi değil mi kesin öyledir.Sen hakikaten Mihawk'ı sıradanlaştırmayı kendini de inandırarak abartmış durumdasın.
Kartlarda kendini geliştirme amaçlı falan demiş, bu antreman olarakta yorumlanabilir, halen bir kesinlik yok. Ciddi ciddi ölümüne, herhangi ciddi bir amaç veya birisini kurtarmak için dövüşmemiş bu adamlar.

Ayrıca Shanks'ın ne zaman Yonko olduğunu da söylememiş, Yonko olduğu dönemde dövüşüp dövüşmedikleri belirsiz ve halen Shanks'ın ne seviyede ve ne kadar ciddi olduğu belirsiz. Daha önce defalarca dediğim gibi nasıl Meyvesiz Teach Shanks'ı yaraladı diye Yonko seviyesi olmuyorsa Mihawk'ta belirsiz bir düelloya göre Yonko seviyesi olmuyor. Tabii ki bunu baz alamayız.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık