Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Fanbook/Databook "Vivre Card"

Kuma'nın önce hükümete bağlı bir kral, sonra zalim korsan, nihayetinde de pofuduk devrimci çıktığı seride şaşırtıcı olmaz.
Tiranın farklı anlamları var dedik biz...
Tiran, halk dilinde, hakka ve yasalara aldırış etmeksizin zorbaca yöneten bir krala denir. Açık ve kesin anlamındaysa, tiran haksız olarak krallık gücünü eline geçiren bir kişidir. Yunanlılar bu sözcüğü bu son anlamda alırlardı: İyi kötü ayrımı yapmadan, güçleri hakka dayanmayan bütün hükümdarlara tiran derlerdi."

"Tiran adı verilen ve tiran sayılanların hepsi, özgürlüğü tatmış olan bir devlette ömür boyunca devlet gücünü ellerinde tutanlardır."

"Aristoteles tiranı kralla bir tutmazdı."

"Ona göre, birincisi salt kendi çıkarı için, ikincisiyse yalnız uyruklarının yararı için yönetir. Ama özellikle Xenophones’in

"Hiero’sunda görüldüğü gibi, bütün Yunan yazarları, genel olarak tiran sözcüğünü başka anlamda kullanmışlardır. Bütün bunlar bir yana, eğer Aristoteles’in yaptığı ayrım kabul edilecek olursa, denebilir ki, dünya kuruldu kurulalı, bir tek kral bile yaşamış değildir henüz."

"Aynı şeylere aynı adı vermek gerekirse, krallık gücünü zorla ele geçirene tiran, egemen gücü zorbalık ve düzenle kendine mal edene de despot diyeceğim. Tiran, yasalara göre yönetme hakkını yasalara aykırı olarak kendine mal eden kimsedir. Despot ise, kendini yasaların üstüne çıkaran kişidir. Demek ki, tiran despot olabilir; despot ise her zaman tirandır."

Bunları niye attım? Kuma'nın tiran olması onun kötü olduğu anlamına gelmez. Aksine gücünü kötüye kullanan bir Kral'ı gasp edip yeni güç sahibi olduğu için tiran adı verilmiş olabilir pekâlâ. Bu da Sabo'nun onun hakkında iyi konuşmasını açıklamış olur.

Kuma'nın önce hükümete bağlı bir kral, sonra zalim korsan, nihayetinde de pofuduk devrimci çıktığı seride şaşırtıcı olmaz.
Bu zamana kadar dediklerini öğrendik ama Dragon namına hiçbir şey yok. Bu zamana kadar denizci olduğuna dair bir kırıntı bile yok, bu zamana kadar çıkan karakterler içinden de böyle bir emare yok.

Neyse ileride görecez bakalım

Amirallerde h.hakinin olmamasına sevindim.Mesela Kata gibi buram buram kalite kokan bir adamda çıkınca üzülmüştüm.Çünkü gördüğümüz kadarıyla bu karakterler h.hakinin sadece çöp bayıltma özelliğini kullanıyorlar.O yüzden ileri de Shanks,Luffy gibi karakterler h.hakinin gerçek gücünü gösterdiğinde h.hakiyi sadece çöp bayıltmaktan ibaret kullanan karakterler gözüme biraz kötü gözükecek.Ne bileyim ister istemez bi leke gibi gözükecek bence.

O yüzden amiraller de h.hakinin olmaması daha iyi.Sadece çöp bayıltmaktan ibaret olucaksa olmasın çok daha iyi.

Gerçi amirallerde h.haki olsaydı bile burda açıklamazdı.O yüzden çokta şeetmemek lazım aslında bu bilgileri.

Tiranın farklı anlamları var dedik biz...
Ben şahit olmadım, şimdi de anlamadım. Kuma'ya ne demek istiyorsun sen?

Bu zamana kadar dediklerini öğrendik ama Dragon namına hiçbir şey yok. Bu zamana kadar denizci olduğuna dair bir kırıntı bile yok, bu zamana kadar çıkan karakterler içinden de böyle bir emare yok.

Neyse ileride görecez bakalım
Haklısın, denizci çıkması biraz zorlama olur. Ancak Sakazuki ile bir geçmişleri olduğu, hatta karakter motivasyonlarının bir kadına dayandığına dair teoriler olanlarla çelişmiyor, akla yatkın. Göreceğiz dediğin gibi.

Ben şahit olmadım, şimdi de anlamadım. Kuma'ya ne demek istiyorsun sen?

Haklısın, denizci çıkması biraz zorlama olur. Ancak Sakazuki ile bir geçmişleri olduğu, hatta karakter motivasyonlarının bir kadına dayandığına dair teoriler olanlarla çelişmiyor, akla yatkın. Göreceğiz dediğin gibi.
Son cümlemdekini diyorum işte. Bu adam zorba birinden gücü aldığı için tiran diye adlandırılmıştır.

Sonuçta Dünyanın En Güçlü adamına ve Korsanlar Kralının oğlu, ismi bile hükümeti titreden Ace'e verdiği hasarlar ortada. Tabii Ace yine tek yemedi ve yemezdi de hatta dövüşürdü bayağı ama işte kendini feda etti ne yapsın.
Bro Ace'i katma şuraya gözünü seveyim... Sevdiğim adamdan nem kapmaya başlıyorum bu yüzden.:(

Son cümlemdekini diyorum işte. Bu adam zorba birinden gücü aldığı için tiran diye adlandırılmıştır.
Gece gece Hiero'dan sonra ben de kayış koptuydu da. Ben zaten kötü bir kral olduğunu hiç düşünmedim Kuma'nın. Hükümete bağlı kalmaması bunun bir göstergesi zaten. Ben okuyucuda farklı algılar oluşturmak için, Kuma'nın çizer tarafından şekilden şekle sokulmasından bahsediyordum zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık