Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    311
Ölmüş olanlara göre Roger ve Newgate.Yasayanlar olarak zirve hallerine göre değerlendirirsek;

Garp
Rayleigh
Dragon ( Çok belirsiz en tepede de olabilir. )
Kaido
Shanks
Linlin
Teach

Şu anki hallerine göre;

Dragon
Kaido
Shanks
Garp
Linlin
Teach
Rayleigh

Son düzenleme:
@Alpamis
En güçlü derken fiziksel olarak mı veya haki olarak mı? En güçlü fikir adamı mesela Dragon. :D Oda zaten en güçlü olarak WB demiş daha biz ne diyelim. Roger ölünce aldığı veya almadığı belli değil. Kaido şimdi nereye koyacağız? Bu çağda yaşamayan tek kişi Ryuuma ve benim ki fantezi zaten ispatım yok. Lakabından başka bir de devrinin en iyi kılıç ustasını tekledi ve ejderha kesti.

Hasan sen bana deki Luffy, Roger'ı geçecek mi? Evet dersen Roger dan güçlü biri vakti zamanında neden yaşamış olmasın derim.
İyi de bak biz Roger'ın hakkında bilgiye sahibiz. Yani Luffy'i 2.Korsanlar Kralı olarak bilirken Roger'ı da ilk Korsanlar Kralı olarak tüm ağırlığıyla ve gücüyle bileceğiz. Ki Roger Garp'tan ve WB'den daha önde olduğu halde onunla birlikte efsaneleşmiş isimler de var.

Biz Roger dedik mi bunun Garp'ı da , WB'si de geliyor. Biz Luffy diyince bunu Teach'i de gelecek.

Ryuuma'nın tek attığı adamı devrinin en iyi ikinci kılıç ustası olarak görüyorsanız o devir benim için bitmiştir zaten.:D Bir yerlere gelebilen çoğu kişi kendini irade olarak kanıtlamış kimseler. İradeden yoksun o adamı ben kabul edemem malesef k.b.:D

Yani demek istediğim Roger kadar güçlü biri olsaydı o devirde kesinlikle Ryuuma ile birlikte adını duyardık. Ama diyorsan ki Ryuuma Roger kadar güçlü birinden bile aşırı derecede daha güçlü ki bu sayede o tarihten bu yana tek başına anılır oldu. O zamanda diyecek söz bırakmazsın. Ama neresi mantıklı ?

Garp dedim ama Roger ankette değildir diye düşünmüştüm. Roger'dır büyük ihtimal. Sonra Garp gelir bana göre.

İyi de bak biz Roger'ın hakkında bilgiye sahibiz. Yani Luffy'i 2.Korsanlar Kralı olarak bilirken Roger'ı da ilk Korsanlar Kralı olarak tüm ağırlığıyla ve gücüyle bileceğiz. Ki Roger Garp'tan ve WB'den daha önde olduğu halde onunla birlikte efsaneleşmiş isimler de var.

Biz Roger dedik mi bunun Garp'ı da , WB'si de geliyor. Biz Luffy diyince bunu Teach'i de gelecek.

Ryuuma'nın tek attığı adamı devrinin en iyi ikinci kılıç ustası olarak görüyorsanız o devir benim için bitmiştir zaten.:D Bir yerlere gelebilen çoğu kişi kendini irade olarak kanıtlamış kimseler. İradeden yoksun o adamı ben kabul edemem malesef k.b.:D
En iyisi değil orayı düzelttim, ama en iyi kılıç ustaları arasında sayılıyor. İşte güç çeşitli şekillerde dağılıyor. Misal WB kadar yarayı kim alabilir, belkide en dayanıklı adam. 100k canı var adamın.:D İşte Roger zamanında WB ve Garp varmış ama Ryuuma zamanında kimse yok. Bu adam dünyayı dolaşmış illaki birileri vs atmıştır, sadece kılıç ustaları ile kapıştığını düşünmüyorum. Ha desen ki insanlar yarış içinde bulundukça güçleniyorlar dersen, şimdiki korsanların Wb falan dinlememesi lazımdı.:D

En iyisi değil orayı düzelttim, ama en iyi kılıç ustaları arasında sayılıyor. İşte güç çeşitli şekillerde dağılıyor. Misal WB kadar yarayı kim alabilir, belkide en dayanıklı adam. 100k canı var adamın.:D İşte Roger zamanında WB ve Garp varmış ama Ryuuma zamanında kimse yok. Bu adam dünyayı dolaşmış illaki birileri vs atmıştır, sadece kılıç ustaları ile kapıştığını düşünmüyorum. Ha desen ki insanlar yarış içinde bulundukça güçleniyorlar dersen, şimdiki korsanların Wb falan dinlememesi lazımdı.:D
Daha çok dövüşecek sebepleri olması ile alakalı diyelim.

Luffy bir çok defa senle neden dövüşeyim bir sebebim yok felan demiştir mesela. Yani korsanlar arasında mücadele olması kadar doğal bir şey yok. Yine bu Korsanlara karşı oluşan Denizciler ile birlikte rekabetin kızışması kadar da ?

Diğer taraftan Roger bir amaç vermiş bir çağ başlatmış. Sen aynı hedefe giden yüzlerce, binlerce Korsan arasından sıyrılıp Korsanlar Kralı olacaksın.

Diğer taraftan Ryuuma'nın ise sadece gezip dolaştığını biliyoruz. Herkes ile dövüşecek kadar sebebi olmuş mudur ? Diğer taraftan o zamanda ki insanları dövüşmeye itecek bu kadar büyük amaçlar var mıdır ?

Yani Roger'ın olayı daha çok şampiyonlar ligi gibi.:D Hatta başlattığı çağ da Korsanlık mücadelesini daha da körükledi. Ki WB'ye denk olabilecek 3 tane daha Korsan çıkageldi.:D

Diğer taraftan Ryuuma'nın o kadar güçlenebilmesi için de en azından kendi kadar güçlü birileri olmalı ki bu rekabetten dolayı daha da güçlensin. Kimse doğuştan o kadar güçlü olamaz. Olayın bu gibi bir çok farklı yönü var.:S Ryuuma olayı bu kadar bilinmezken onun en güçlü olması için sunduğunuz sebep yeterli değil bence. Ben olayın burasındayım.:D

Cidden öyle. :a:

Ryuuma'nın kaç yıl önce yaşadığını bilmiyoruz. Beyazsakal eğer o çocukların tekerlemesine girmişse, bin yıl sonra bile çokça hatırlanır. Hadi Beyazsakal sadece gücüyle o tekerlemelere girdi. Roger çağ başlattı, tüm dünyayı kaosa sürükledi ve o kaos 25 yıldır devam ediyor. Bu adam binlerce yıl sonra bile çol çocuk tarafından hatırlanır.
Hatırlanmayı kıstas sayarsan bunlar daha önde oluyor.

Kral lakabı da bir kıstas değil maalesef. Rayleigh de Kral lakabı taşıyor, bir şeyin kralı da değil, kara kral. Bu onu Roger'dan üstün mü yapar sence?

Zamanında büyük adammış, nam salmış diye, dönemi ve döneminde yaşayanlar hakkında hiçbir şey bilmediğimiz adamı en güçlü ilan etmeniz pek bir mantığa sığmıyor. Ben öyle hissediyorum dersin anlarım, ama bu göreceli şeyleri öne sürüp aha bu adam en güçlü diyemezsin.
Tarih hiç bir zaman ikincileri yazmaz demişler. Roger bir çağı başlatıp, döneminin en iyisi olduğu için hiç bir zaman unutulmayacaktır bence ama bir yere kadar, haklısın. Ama beyazsakal çok çabuk unutulacaktır. Ben ileride roger'ın da unutulacağını düşünüyorum, sebebi de luffy kesinlikle. Hiç kimsenin yapamadığını başarıp sadece korsanlar kralı olmayacak, tüm dünyayı değiştirecek adam kendisi. Yani yüzyıllar sonra roger, wb falan hatırlanmayacak, luffy hatırlanacak. Tabi bu olay korsanlar için böyle. Diğer tarafta da ryuma gibi bir adam yüzyıllar geçtikten sonra bile hala bir şekilde hatırlanıyorsa bu adam az buz bir şey değildir. Kesin o en güçlüdür gibi bir iddiam yok ama roger'ın da en güçlü olduğunu kesin bir şekilde iddia edemeyiz. Burda herkesin kendince fikirleri var ve herkes de kendince haklı.

Lakap olayı da sadece bir etken olabilir, direk güç ile ilgili kesin sonuç vermez zaten. Roger korsanların kralı, ivankov okamaların kralı ya da kraliçesi her neyse bunlara hep kendi alanlarında en iyi demişler. Rayleig'e de bir alanda en iyi olduğu için kara kral demişlerdir. Bir arkadaş yazmış hakiden dolayı dark demişlerdir diye, olabilir yani. (Anlamı çok güzel ama, nick'den de belli oluyordur. :D ) O sebepten sadece kral dedikleri için adam ayrılıyor diğerlerinden diye düşünüyorum. Dediğim gibi sadece fikir. Sen dersin bana Burak Yılmaz'a da kral diyorlar diye ama durum ortada. Kesinlik yok hiç bir zaman, sadece fikirler, düşünceler. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık