Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece 1015 Wano Teori

Tutar mı?

• Kullanılan toplam oy
    65
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamamdır. Hemen söyleyeyim. Bir kere Joy Boy'a fatihin hakisinin deniz kralları tarafından verilmesi okuduğum en saçma teorilerde top 3'e oynar. Kral hakiyle deniz kralları arasında bir bağlantı olduğunu da düşünmüyorum. Bu sebeplerden dolayı tutmayacağını düşünüyorum. Luffy'i de muhtemelen law'ın tayfası kurtarır.
Bu söyledikleriniz tamamen göreceli şeyler bu arada.
Joy Boy'a fatihin hakisinin deniz kralları tarafından verilmesi okuduğum en saçma teorilerde top 3'e oynar. Düşücenize saygılıyım olabilir. Ama yine de bu bir argüman değil. Az önce yaptığınız çamur atmadan bir farkı yok.
'Kral hakiyle deniz kralları arasında bir bağlantı olduğunu da düşünmüyorum.' diyorsunuz neden diye sorsam cevap veremezsiniz. Yani bir dayanağı olmayan, göreceli bir şeyi sebep olarak gösteriyorsuuz. :)

Bunları söyleyip bundan dolayı tutmaz diyerek birşeyi ispatlamış olmuyorsunuz. Sadece kişisel düşüncelerinizi söylemiş oluyorsunuz. Saygılar...

1- Luffy, fatihin hakisini kullanarak yeni bir teknik denedi ve başaramadı bence de ve muhtemelen bir sonraki gelişinde bu tekniği göreceğiz.

2- Deniz kralları Luffy'e yardım edebilir mi, evet edebilirler. Sadece bu haki aktarmak şeklinde olmaz çünkü
a) Şu ana kadar haki kullanabilen bir hayvan görmedik. Gördüysek eğer uyarırsınız beni.
b) Haki kullansalar bile bugüne kadar haki aktarmaya dair en ufak şey görmedik.
Oda, haki aktarımı diye bir şey olsaydı buna bir foreshadowing(Türkçesini bilmiyorum) yapardı eminim ki.

3- Momo'nun duyduğu sese karşılık verdiği tepki Zou'dakine benzerdi bu yüzden belki filin kendisi bile gelmiş olabilir. Zira filin üzerindeki adanın aslında Wano'dakilere benzer olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak bence teorin biraz dayanaksız olmuş ama sanırım ilk teorin o yüzden olabilir, normaldir. Eline sağlık.

Son düzenleme:
1- Luffy, fatihin hakisini kullanarak yeni bir teknik denedi ve başaramadı bence de ve muhtemelen bir sonraki gelişinde bu tekniği göreceğiz.

2- Deniz kralları Luffy'e yardım edebilir mi, evet edebilirler. Sadece bu haki aktarmak şeklinde olmaz çünkü
a) Şu ana kadar haki kullanabilen bir hayvan görmedik. Gördüysek eğer uyarırsınız beni.
b) Haki kullansalar bile bugüne kadar haki aktarmaya dair en ufak şey görmedik.
Oda, haki aktarımı diye bir şey olsaydı buna bir foreshadowing(Türkçesini bilmiyorum) yapardı eminim ki.

3- Momo'nun duyduğu sese karşılık verdiği tepki Zou'dakine benzerdi bu yüzden belki filin kendisi bile gelmiş olabilir. Zira filin üzerindeki adanın aslında Wano'dakilere benzer olduğunu düşünüyorum.

Sonuç olarak bence teorin biraz dayanaksız olmuş ama sanırım ilk teorin o yüzden olabilir, normaldir. Eline sağlık.
Öncelikle teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için. 2. seçenekte saydığınız sebepler bir kanıt değil bence. Evet bu konuda dediğimin bir dayanağı yok ama olmaması için de bir dayanak yok. :)

Bu bilgiyi iddia eden sensin aydınlatılması gereken benim yani. Ben hiçbir yerde sadece Kralın Hakisi sahipleri, Deniz Kralları ile konuşabiliyor gibi bir bilgi okumadım.
O zaman yanlış bir bilgi değil, ispatlanmamış bir bilgi yada kesin olmayan bir bilgi demen lazım Türkçeyi düzgün kullanmadığın için iletişimde zorluk çekiyoruz.
Bunu anlamak için illa bu bilgiyi birinin söylemesine gerek yok ki. Farkettiysen ne roger, ne oden, ne luffy okyanus derinliklerinde deniz canavarlarının sesini duyduklarında bunun onların sesi olduğunu anlayamadılar. Daha kendileri bile birşeyleri tam farkında değillerdi ki bize doğrudan anlatsınlar. Sonradan öğrendikleri herşeyi de gizli tuttu oden ve roger. Belki oda, bu bilgiyi bize doğrudan vermek istememiştir ve sona saklamak istemiştir.
Bildiğimiz birşey var o da şimdiye kadar deniz kralları ile konuşan herkesin kralın hakisine sahip olduğu. Belki Momonosuke de şüpheye düşebiliriz. Momonosuke'nin Oden'in oğlu olması, Zunisha'yı hissedebilmesi ve küçücük yaşta uzaktaki Luffy'yi hissedebilmesi bir ipucu olabilir diye öyle düşündüm.

Sonuç olarak kesin olmasa da bunun olabilme ihtimali yüksek olarak görüyorum. Dolasıyla bu konuda teoriyi etkileyen bir durum da yok bence.
Kaçırdığım bir nokta varsa söyleyin lütfen.

Son düzenleme:
1. Luffy, suda durmayı keşfedibilir demişsin. Bu Teori değil tahmin oluyor. Konunda ne seriden bir örnek var bunu yapabileceğine dair ne de bağdaştırılmış Mitolojik bir benzetme falan. Yani ben çıkıp Kutsal Ejderler, Im'in çocukları desem bu Teori olmaz salama bir tahmin olur. Bu düşünceme bir dayanak bulmam lazım Teori olması için.
Vucudunu fatihin hakisiyle kaplayıp suyla temasını keserek yüzebilir dedim. Niye bunu demek bu kadar saçma geliyor size anlamıyorum. İlla dediğim bir şeyin seride geçmesi yada mitolojik olarak varolması mi gerekir.
Mantık üzerinden de gayet fikir üretilebilir. Benim yaptığım da bu.

Bu söyledikleriniz tamamen göreceli şeyler bu arada.
Joy Boy'a fatihin hakisinin deniz kralları tarafından verilmesi okuduğum en saçma teorilerde top 3'e oynar. Düşücenize saygılıyım olabilir. Ama yine de bu bir argüman değil. Az önce yaptığınız çamur atmadan bir farkı yok.
'Kral hakiyle deniz kralları arasında bir bağlantı olduğunu da düşünmüyorum.' diyorsunuz neden diye sorsam cevap veremezsiniz. Yani bir dayanağı olmayan, göreceli bir şeyi sebep olarak gösteriyorsuuz. :)

Bunları söyleyip bundan dolayı tutmaz diyerek birşeyi ispatlamış olmuyorsunuz. Sadece kişisel düşüncelerinizi söylemiş oluyorsunuz. Saygılar...
? Açıkçası açtığın teori konusunu çok iyi argümanlarla desteklediğinden benim bu yazdıklarım pek mantıklı gelmemiş olabilir.

? Açıkçası açtığın teori konusunu çok iyi argümanlarla desteklediğinden benim bu yazdıklarım pek mantıklı gelmemiş olabilir.
Teori ispatlanana kadar ve çürütülene kadar teori olarak kalmaya devam eder. Çürütemediğine göre artık dalga geçmeyi bırak çünkü sadece kendini komik duruma düşürüyorsun.

Teori ispatlanana kadar ve çürütülene kadar teori olarak kalmaya devam eder. Çürütemediğine göre artık dalga geçmeyi bırak çünkü sadece kendini komik duruma düşürüyorsun.
Dalga geçmek mi ? Bu cümleyi ciddi yazmıştım ancak sen böyle anladığına göre kendinle çelişiyor olmalısın. Yarası olan gocunur diyelim ve bunu burada bitirelim. İyi geceler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık