Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Okuduğunuza Pişman Olduğunuz Mangalar

Şimdi karakterlerin açığa çıkmamış belli bir potansiyelleri varsa ve onu ortaya çıkarırlarsa bundan daha doğal birşey yok.Fakat birisi %100 gücündeyken bunun üzerine diğerlerinden güç falan toplayıp %200 olursa o zaman problem var demektir.Güç dengesi nedenlerle de alakalıdır.Mesela soyla alakalı.O soy güçlüyse karakterde onla bağlantılı olarak güçlü olur.Genelde hikaye gidişatı için aslında güçlü olması gereken isimler özellikle sınırlanıyor Zaraki gibi.Kurgu için gerekli bir durum.O yanılsama bundan kaynaklanıyor.Adam zaten güçlüymüş ama biz onu hep zayıf olarak gördük en başlarda.

Seriyi takip etmiyorum ama 10 bölüm izlemiştim.Diğer yönlerden kötü olabilir ama şu dediğinde birşey yok.Adam yiyerek güçleniyorsa bu seni neden rahatsız ediyor ki ?
En başta adama böyle bir özellik verildiyse elbette bunu kullanıp gücünü arttıracak.Yazar ana karaktere sürekli gelişebileceği ucu açık bir güç vermiş.Ha bu yeme olayını serinin kurallarına aykırı biçimde yapıyorsa o zaman tamam.Ama olağan biçimdeyse neden bir gariplik olsun.Ana karakterin yeteneklerini beğenmezsen takip etmezsin.
Ben seriyi güç dengesi olmasa bile çerezlik sadece izlenebilecek zaman öldürülebilecek bir seri olarak dile getirdim sende buna karşı olarak Bleach ve Fairy Tail'de güç dengesi olduğunu vurguluyosun ve uzattıkçada uzatıyosun.
One Piece'tede Luffy et yiyor fakat alayına gidemiyor :) Laxus hayvan gibi güçlü fakat gel gör ki adamın şimşeğini yiyip Hadesi yeniyor fakat aynı Ejderha Avcısı gücü olan Laxusa Natsunun ateşini yedirip Hadesi yendirmiyor. Kendisinden güçlü olan adamı adamın yeteneğinden faydalanarak yendiriyor sence bu güç dengesimi :) Gerçekten güç dengesi görmek istiyosan HxH ve One Piece izlemelisin belkide izlemişsindir bu iki seriyide fakat hala bu iki seride [ Bleach - Fairy Tail ] güç dengesi olduğunu iddaa ediyosun. Tabi herkesin kendi kişisel görüşü yapacak birşey yok. Bleach'te mesela Seireiteide İchigo 5 dakika duruyor Zangetsu'dan nihai getsuga tensho'yu öğreniyor ve reiatsu'sunu fiziksel güce - kavrama vb. özelliklere dönüştürüp serinin en güçlü karakterlerinden birisi olan Aizen tüm kaptanları ve Vizardları aynı anda harcayan adama denk oluyor. Senin dediğin potansiyel olayı olsa bile bu kadar çabuk ortaya çıkması çok saçma oluyor. Gon ve Luffy'ninde potansiyeli var fakat gel gör ki bu iki seridede güç dengesinin zirvesine yakın olan heriflerle kozlarını paylaşamadılar. Doflamingo'yu bile iki kişi zor yendi baş karakter :) HxH'de daha iyi örnekler verebilirim fakat bu metini okuyupta istemeden spoiler vermek istemiyorum.

Son düzenleme:
Ben seriyi çerezlik sadece izlenebilecek zaman öldürülebilecek bir seri olarak dile getirdim sende buna karşı olarak Bleach ve Fairy Tail'de güç dengesi olduğunu vurguluyosun ve uzattıkçada uzatıyosun.
One Piece'tede Luffy et yiyor fakat alayına gidemiyor :) Laxus hayvan gibi güçlü fakat gel gör ki adamın şimşeğini yiyip adamı yeniyor fakat aynı Ejderha Avcısı gücü olan Laxusa Natsunun ateşini yedirip Natsuyu yendirmiyor. Kendisinden güçlü olan adamı adamın yeteneğinden faydalanarak yendiriyor sence bu güç dengesimi :) Gerçekten güç dengesi görmek istiyosan HxH ve One Piece izlemelisin belkide izlemişsindir bu iki seriyide fakat hala bu iki seride [ Bleach - Fairy Tail ] güç dengesi olduğunu iddaa ediyosun. Tabi herkesin kendi kişisel görüşü yapacak birşey yok. Bleach'te mesela Seireiteide İchigo 5 dakika duruyor Zangetsu'dan nihai getsuga tensho'yu öğreniyor ve reiatsu'sunu fiziksel güce - kavrama vb. özelliklere dönüştürüp serinin en güçlü karakterlerinden birisi olan Aizen tüm kaptanları ve Vizardları aynı anda harcayan adama denk oluyor. Senin dediğin potansiyel olayı olsa bile bu kadar çabuk ortaya çıkması çok saçma oluyor. Gon ve Luffy'ninde potansiyeli var fakat gel gör ki bu iki seridede güç dengesinin zirvesine yakın olan heriflerle kozlarını paylaşamadılar. Doflamingo'yu bile iki kişi zor yendi baş karakter :) HxH'de daha iyi örnekler verebilirim fakat bu metini okuyupta istemeden spoiler vermek istemiyorum.
Güç dengesine laf attığın için cevap veriyorum serileri ne amaçla izlediğin beni ilgilendirmiyor.
Şimdi one piecede luffy insan yiyerek güçleniyor denseydi ve rakiplerini yiyerek güçlenseydi güç dengesi olmadığını düşünecektin yani.İşte bu mantığa hastayım.Bu güç dengesiyle alakalı değil sen mangada ne söyleniyorsa onu kabullenmek istemiyor ve saçma buluyorsun.Başka birşey değil kusura bakma.

5 dakikadan sonrasını da okumadım. :)
Sen bence bu serileri tekrar takip et anlaşılan pek iyi takip edememişsin.Zaman öldürmek için takip ettiğinden olabilir.

Kimini iru machi(böyle birşeydi). Bir ara slice of life ve shoujo mangalara sarmıstım, görüntülenmesi fazla diye buna bakayım dedim. Japonya'nın Kavak Yelleri çıktı seri.

Aşırı açık bitti. Sonu da son değildi zaten.
Ya Kasuga ile Nakamura intihar edecekti ya da Kasuga hayatına devam edecekti. İkincisi oldu. Zaten Kasuga, Tokiwa ile tanıştığından beri manganın o sona gittiği çok açıktı. Devam edecek konu da yoktu zaten. Kasuga en sonda kitap yazmaya karar verdi bitti. Daha devam etseydi seriyi sündürmüş olurdu mangaka. Olayların başlangıcını da Nakamura'nın gözünden göstererek bitirdi seriyi ki muazzam bir bölümdü. Ha tabi zirve bölümleri festivaldeki intihar girişimiydi orası ayrı. O bölümden sonraki bir iki cilt düşüşe geçmişti seri.

Güç dengesine laf attığın için cevap veriyorum serileri ne amaçla izlediğin beni ilgilendirmiyor.
Şimdi one piecede luffy insan yiyerek güçleniyor denseydi ve rakiplerini yiyerek güçlenseydi güç dengesi olmadığını düşünecektin yani.İşte bu mantığa hastayım.Bu güç dengesiyle alakalı değil sen mangada ne söyleniyorsa onu kabullenmek istemiyor ve saçma buluyorsun.Başka birşey değil kusura bakma.

5 dakikadan sonrasını da okumadım. :)
Sen bence bu serileri tekrar takip et anlaşılan pek iyi takip edememişsin.Zaman öldürmek için takip ettiğinden olabilir.
'' İki seridede adam akıllı bir güç dengesi yok ama çerezlik izleniyor işte '' dedim. Bleach'te İchigo içindeki Hollow tarafından ele geçirilip Byakuya'yı yeniyor aynı şekilde ulquiorra'yı yeniyor. Kenpachi ile Seireitei'ye ilk geldiğinde yaptığı dövüşte ölümcül bir darbe alıyor sonra içindeki Zangetsu ile konuşuyor 1 dakika sonra yaraları kayboluyor ve Kenpachiye tek atıyor :D Fairy Tail'de ise Natsu ve takımı / loncası vb. önüne çıkan tüm kötü loncaları yeniyor baram birliğini Fairy Tail bitirdi mesela çünkü onlar Fairy Tail. Bi Acnologia'yı Tenrojima adasında halledemediler o Acnologia'nında sonu yakındır festival başladı yakında onuda Natsu'ya yedirir zira Natsunun babası İgneeli Acnologia öldürdü ve Mangaka Natsuya Acnologia'yı öldürücem dedirtti. Acnologia'yı yendikten sonra hep beraber çünkü o Natsu diye sloganlar eşliğinde parti yaparız. Ardından güç dengesini de şöyle kurarız. Natsu > Gildarts < Acnologia :D Komiksin gece gece güldürdün :)

Shigurui cizimlere lafım yok lakin ultra uber klişe gereksiz uzunluk 3 ileri 2 geri 1 gegeçmiş sahneler derken herşey bir birine giriyo hele sonunu hiç anlamadım bitirdikden sonra 2-3 dakika anlamsizca ekrana bakip "yani şimdi ne oldu" sorusuna cevap aradım sonra fazla kasmadan new 3ds ime dönüp mario kartta yarişlara aktim...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık