Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ödüller Bir Güç Göstergesi midir?

Sizce Ödül Güç Yansıtıyor Mu?

• Kullanılan toplam oy
    143
Zoro rahat yener diye düşünüyorsan 600 verilirse sanji 330 kalırsa yansıtır.99 ödülü bir zamanlar için vermiş.Verildiği sırada eşit güçte olmalı bu adamlar.O zamandan sonra hangisi meyve yedi ne yaptı bilemeyeceğimiz için kesin diyemeyiz tabii.Daha sonra lord adamı diye denizciler sallamıyor.En fazla fikir verir.Ancak aralarında uçurum olmadığını da söyleyebiliriz bence.Vergo hariç o bana göre diğerlerinden ayrılmış adamdı.
Yok o değil. Birinin diğerini teklemesi için 2 katına yakın ödülü olması lazım diyorsun ya.. Bu mantıkla Pros ve Snack gibi isimler Zoro ve Sanji'ye tek atmalı diyorum. Pek mümkün gelmedi de :)

Trebo ve Dia yüz yıl uğraşsalar golem Pica'yı yenemezler. Ne o saldırı güçleri var ne gözlem haki var. Bu anlamda diğerlerine gerçek manada fark atan biri varsa o da Pica'dır. Vergo'da bile o saldırı gücünü görmedik. Muhtemelen de yok zaten.

Yok o değil. Birinin diğerini teklemesi için 2 katına yakın ödülü olması lazım diyorsun ya.. Bu mantıkla Pros ve Snack gibi isimler Zoro ve Sanji'ye tek atmalı diyorum. Pek mümkün gelmedi de :)

Trebo ve Dia yüz yıl uğraşsalar golem Pica'yı yenemezler. Ne o saldırı güçleri var ne gözlem haki var. Bu anlamda diğerlerine gerçek manada fark atan biri varsa o da Pica'dır. Vergo'da bile o saldırı gücünü görmedik. Muhtemelen de yok zaten.
O dediğinde şöyle bir sorun var tayfa ödülleri gerçeği yansıtmıyor.Mangaka hikaye gereği ciddiye alınmasınlar diye elinden geleni yapıyor Chopper 50 ber falan.Luffy bir anda 1.5 milyar gücüne ulaşmadı ondan önce ödülünü vermedi 500 üstüne 1 milyar koyacak seviye artışı yaşamadı yani bir anda zaten 1 milyara yakın etmesi lazımdı vermedi.Zoro ve Sanji de böyledir diye düşünüyorum.Zoro zaten snack gibi birini elbet yenecektir o bir kez kesin.Sanji de kafa kafaya gidebilir.Tayfa için istisnai durum kısacası.Pica konusunda ise trebol ne yapar düşünmek lazım ama Diamante kayayı dalgalandırır ay kesişi atar birşeyler yapar zoro kadar olmasa da aynı ayar dövüşür kolay lokma olmaz yani. @OnePieceFanı İyi yazmışsın bu tarz şeyler olabilir.Ama yazdıkların da tahmin tabii. Ödül konusunda çok değiştirdi imparatoru 500 bile düşünüyor olabilir eskiden.

Ödül dediğimiz konu, Dünya Hükümeti/Denizciler gözünden verilen bir şey. Bu bağlamda, tayfalar için konuşursak ödül konusunda başlıca ele almamız gereken noktalar;

-Karakterin gücü. Ki ne kadar süredir aktif olduğu, gelişim durumu falan da girebilir.

-Oluşturduğu tehdit durumu. Ki bu tehdit sivil halka yönelik tehdit de olabilir, doğrudan hükümete yönelik bir tehdit de olabilir (Robin gibi).

-Kaptanın etkisi.Yani senin kaptanın ne kadar aktifse, bunun tayfa üyesine dönüş şekli de o paralelde daha yüksek oluyor. Big Mom - Kaido ve onların tayfalarında olduğu gibi.

Kaptan için ise zaten iki etmen var: Karakterin gücü ve oluşturduğu tehdit durumu.

Ya şunu düşünuyorum Aokiji'nin ödül hakkında dedigi şeyi manga sayfası olarak atabilecek kişi var mı? Eğer Aokiji böyle bir şey demişse "ödül yansıtır" daha olası gibi duruyor.

O dediğinde şöyle bir sorun var tayfa ödülleri gerçeği yansıtmıyor.Mangaka hikaye gereği ciddiye alınmasınlar diye elinden geleni yapıyor Chopper 50 ber falan.Luffy bir anda 1.5 milyar gücüne ulaşmadı ondan önce ödülünü vermedi 500 üstüne 1 milyar koyacak seviye artışı yaşamadı yani bir anda zaten 1 milyara yakın etmesi lazımdı vermedi.Zoro ve Sanji de böyledir diye düşünüyorum.Zoro zaten snack gibi birini elbet yenecektir o bir kez kesin.Sanji de kafa kafaya gidebilir.Tayfa için istisnai durum kısacası.Pica konusunda ise trebol ne yapar düşünmek lazım ama Diamante kayayı dalgalandırır ay kesişi atar birşeyler yapar zoro kadar olmasa da aynı ayar dövüşür kolay lokma olmaz yani. @OnePieceFanı İyi yazmışsın bu tarz şeyler olabilir.Ama yazdıkların da tahmin tabii. Ödül konusunda çok değiştirdi imparatoru 500 bile düşünüyor olabilir eskiden.
Dia'ya ezik diyen Pica diyorsun.. Neyse :)

Bir sürü dengesizlik var da hangi birini yazıcan..

1. 2. 5. Şıklar arasında kalınca ben. Şıklar birbirinin aynısı hocam.

Belli bi seviye gösterir ama mutlak değil.

Ödül gücü imler ama açıklamaz.

Kişinin ödülüne göre yapılan güç tahminleri bazen doğru çıkabilse de her zaman aynı sonucu vermez. Dolayısıyla mutlak değildir.

Bir sene önce bu meseleyi de içeren bir konu açmıştım. @Dr. Hiluluk izninle konundan faydalanarak o konuyu gündeme getiriyorum. Üç VS Hatamız!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık