Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ödül Tahminleri

Yonkou ödül tahminleri diyeyim. Biraz bol keseden dağıtabilirim.

Big Mom - 2.500.000.000
Teach - 3.000.000.000
Kaidou - 3.300.000.000
Shanks - 3.500.000.000

Dragon'u es geçmek olmaz.
Dragon - 5.000.000.000
Bence en düşüğü Shanks'tır. Adam sessiz sakin biri kimseye zararı yok. Kaidou yada Big mom gibi manyaklardan daha fazla ödülü çıkmaz.

Yonkouların içinde hükümeti en fazla tehdit eden isimler Kaido ve Teach. Tabi Teach'in durumu net değil hala. Sadece tahmin. O yüzden bunların ödülleri Mama ve Shanks'tan fazla olur muhtemelen. Ayrıca Teach ve Kaido'yu diğerlerinden ayıran özellikleri de var. İki meyve gücü ve en güçlü canlı muhabbeti.

Yonkouların arasındaki ödül durumunun şöyle olduğunu düşünüyorum.

Big Mom -> Kaidou -> Shanks -> Teach

Big Mom kesinlikle en yüksek ve Teach'de en düşük ödüle sahip. Kadiou ve Shanks'ın yeri değişebilir. Ayrıca ödüllerinin 3 milyara kadar yükseldiğini de düşünmüyorum. En yüksek ödüllü tayfa üyesinin en fazla iki katı filandır.

Ama sürekli ödül konusunda uzun süre korsanlık yapmanın etkisini yazıyoruz. Big Mom uzuuuuuuuuuuuun bir süredir Yonkou olarak denizlerde veya güçlü bir korsan tayfasının kaptanı olarak. O yüzden onun ödülü yine 2.5 milyar civarı veya biraz daha fazla olabilir diye düşünüyorum.

Kaidou yine 2.3 veya 2.4 civarıdır. Yonkouların arasındaki ödül farkı büyük ihtimalle 100 milyon veya 50 milyon gibi sayılar olacak. Bir Teach'in ödülünü 1 milyar veya 1 buçuk milyar civarı bekliyorum.

Neden mi? Yıllardır Wb korsanlarında kendini gizliyorsun. 0 beli ödülle Shichibukai oluyorsun. Yine 0 beli ödülle Yonkou oluyorsun. 0'dan en yüksek ödülle başlayan adam Teach ama çokta yüksek beklemeyelim. Diğer yonkoular kadar.

Hatta size bir şey söyleyeyim mi? Yonkouların ödülleri geri çekilmiş olabilir belki. Yonkou olmadan önceki ödüllerini görebiliriz. Shichibukai gibi. Çünkü Yonkouların başlarında ödül olması saçma geliyor bana.

@Crocodile Son ödüllere bakarsak biraz bol keseden sallıyor Oda. Senin dediğin eski şartlara göre mantıklı ama şimdi o kadar az olacağını sanmıyorum. Jack gibi bir davarın 1 milyar olduğu evrende 2 - 2.5 sayıları Yonkou'lar için az geliyor.

@Crocodile Son ödüllere bakarsak biraz bol keseden sallıyor Oda. Senin dediğin eski şartlara göre mantıklı ama şimdi o kadar az olacağını sanmıyorum. Jack gibi bir davarın 1 milyar olduğu evrende 2 - 2.5 sayıları Yonkou'lar için az geliyor.
Eğer Yonkou kavramı Gol D. Roger öldükten sonra ortaya çıktıysa ödülleri bir daha artmamış olabilir. Yonkou olarak anılmaya başlandıklarından itibaren ödülleri artmamış olabilir. O yüzden Yonkouların ödüllerini görmeyebiliriz.

Bana göre Luffy hakettiği ödülü almıyor. Her ne kadar ödül %100 gücü yansıtmasa da fikir edinmemizi sağlıyor. Law Luffy'den daha güçsüz bi karakter. Aynı ödüle sahipler. Veyahut Luffy'den güçsüz olup da daha yüksek ödüle sahip adamlar var(Örn: Cracker). Haksızlık Luffy'e. Luffy en az 900-1000 ödülü hakediyor. Diğerleri aynı şekilde.

Bana göre Luffy hakettiği ödülü almıyor. Her ne kadar ödül %100 gücü yansıtmasa da fikir edinmemizi sağlıyor. Law Luffy'den daha güçsüz bi karakter. Aynı ödüle sahipler. Veyahut Luffy'den güçsüz olup da daha yüksek ödüle sahip adamlar var(Örn: Cracker). Haksızlık Luffy'e. Luffy en az 900-1000 ödülü hakediyor. Diğerleri aynı şekilde.
İşte bu yüzden insanlar diyor ki şuanda atıyorum 1 milyar ödülü olan Jack yıllardır denizlerde. Yaptığı faaliyetlerde doğal olarak daha fazla. Ayrıca yakalanmıyor da. Onun etkisi çok gibi görünüyor.

Yaptığı faaliyetlerde doğal olarak daha fazla. Ayrıca yakalanmıyor da. Onun etkisi çok gibi görünüyor.
Aynen. Mesela Dragon'un en yüksek ödüle sahip olması en güçlü adam olduğundan mı? Hayır alakası yok. Sadece direk WG'ye tehtid oluşturduğu için zarar verdiği için en yüksek ödüle sahip. Keza daha güçsüz olmasına rağmen Kid Luffy'den yüksek ödüle sahipti. Çünki direkt sivillere zarar verdiği için daha büyük tehtid çünki denizcilerin itibarı zedelenebilir. Fakat Luffy hiç bi sivile zarar vermiyor, haksızlık varsa öyle müdahale ediyor. Aslında yaptıkları herkesden daha büyük sıkıntı WG için ama yine de ödül konusunda cimri davranıyorlar. Belki de bunun sebebi; fazla ödül verirsek bizim de itibarımzı zedelenir gücümüz sorgulanır algısı olabilir.

Aynen. Mesela Dragon'un en yüksek ödüle sahip olması en güçlü adam olduğundan mı? Hayır alakası yok. Sadece direk WG'ye tehtid oluşturduğu için zarar verdiği için en yüksek ödüle sahip. Keza daha güçsüz olmasına rağmen Kid Luffy'den yüksek ödüle sahipti. Çünki direkt sivillere zarar verdiği için daha büyük tehtid çünki denizcilerin itibarı zedelenebilir. Fakat Luffy hiç bi sivile zarar vermiyor, haksızlık varsa öyle müdahale ediyor. Aslında yaptıkları herkesden daha büyük sıkıntı WG için ama yine de ödül konusunda cimri davranıyorlar. Belki de bunun sebebi; fazla ödül verirsek bizim de itibarımzı zedelenir gücümüz sorgulanır algısı olabilir.
WGnin yapmak istediği bir anda parlayacak bir D. göstermek istemiyor oluşu olabilir. İnsanlarda tedirgin olabilir. Art arda bir D. çok büyük olaylara karışıyor ve başına çok büyük ödül konuyor. Başına büyük bir ödül konması WGnin de ondan korktuğu izlenimi çıkarır.

WGnin yapmak istediği bir anda parlayacak bir D. göstermek istemiyor oluşu olabilir. İnsanlarda tedirgin olabilir. Art arda bir D. çok büyük olaylara karışıyor ve başına çok büyük ödül konuyor. Başına büyük bir ödül konması WGnin de ondan korktuğu izlenimi çıkarır.
Yada ne uğraşacaz para basmıyoruz ya 500 milyon yeter demişlerdir:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık