Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Nika Mika Joy Boy

Heso korsanfan. Konuyu fazla uzatmadan biraz kafanızı ütüleyip kaçayım.

1043 sayısından sonra bir çok OP okuru gibi bende düşüncelere daldım ve beyin fırtınası yaptım. Bahsi geçen şeytan meyvesi her ne kadar resmiyete kavuşmasa da lastik meyvesi çıkacak gibi görünüyor. Bu meyvenin gerçekte ne olduğuna dair daha önce çok kısa bir şey yazmıştım, şimdi biraz daha açacağım.

Gecenizi mahvetmek adına, iyi gelir. (akordeon girdikten sonraki kısım.:( )

Benim düşünceme göre meyvenin gerçek adı kas/doku meyvesi. İngilizce adıyla muscle muscle no mi ya da onun gibi bir şey.

Et

Hepinizin bildiği üzere Luffy'nin bitmek bilmeyen bir iştahı var. Deyim yerindeyse maymun iştahlı kendisi. Bu inanılmaz iştahının yanında parantez açılması gereken bir konu var o da et. Luffy neden bu kadar çok et tüketiyor? ya da çok seviyor? diye zamanında çok konuşulmuştu. Et tükettikten sonra güçlendiği, enerjisi yerine geldiği sahneler bazen soru işareti bıraktı. Ben bunun kas/doku meyvesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Zoro'nun sakelere olan tutkusu gibi basit bir şey olmayabilir. Et tüketimi kas/doku ya da türevindeki yetenekleri geliştiriyor, güç veriyor olabilir. Kasları güçlendiren protein vesaire tarzı bir olay da çıkabilir. Bu konuya pek hakim olmadığım için fazla saçlamadan devam edeyim. Bilgisi olan arkadaşların hayal gücüne bırakıyorum.

Vites

Luffy vites tekniğini Lucci'ye karşı kullandığında tekniğin çalışma şeklini ve verdiği zararı öğreniyoruz. "Kan dolaşımını hızlandırmak için bacaklarını pompa olarak kullanıyorsun. Bu sayede kan basıncın kalbini parçalayacak seviyeye çıkıyor. Bedenin normal olmadığı için bunu yapabiliyorsun." Bana kalırsa bir diğer ipucu da bu. Kan dolaşımını hızlandırmak için gereken hareketi kas/doku meyvesi ile yapabilir. Damarlarımızın etrafı kaslarla çevrili olduğundan (yanlış hatırlamıyorsam) bu mümkün. Bacağında kullandığı pompa tekniğini kolunda da yaptığı için tek bir uzva özel hareket olmadığını söyleyebiliriz.

Kasların genel özellikleri

Kasların uyarılabilme, iletilebilme, elastik olma, vizkozite ve kasılabilme gibi çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Kasların vücuttaki genel görevleri güç oluşturmaktır. Ayrıca kaslar sayesinde dış ve iç organlarda hareket sağlanabilir. Vücutta bulunan tüm kas çeşitleri esnek olmasının yanı sıra kasılma özelliği de taşır.
Bu kısım biraz alıntı oldu ama idare edin, biyolojiye çok hakim değilim.

Kasların elastik olması, viskozite (akışkanlığa karşı direnç, bal gibi) olması falan derken buradan da bir + yapıştırdım.

Muscle Balloon

Muscle Balloon!! Bir foreshadowing olayı daha? Bu biraz konunun tuzu biberi oldu tabi. Kas balonu tekniğini alakasız da olabilir .d denk geldi koydum yani.

Gelelim bu analizde içime sinmeyen, (-) olaya. Elektrik/şimşek olayı soru işareti bırakıyor. Eğer meyve böyle bir meyve çıkarsa elektrik olayının tek mantıklı açıklaması kas/doku meyvesinin getirdiği üstün güç olabilir, öbür türlü tam bir sıçış hikayesi.

Meyve olayı bu şekilde, şimdi gelelim Nika muhabbetine. Belki bir çoğunuzun incelediği ya da muhabbetini yaptığı sahnelere bende denk geldim ve baktım.

Silüet

Her ne kadar silüetleri referans almak doğru olmasa da elimizdeki malzeme ile yemek yapacağız yapacak bir şey yok. Şimdi size iki resim arasındaki farkı sorsam ne dersiniz? Biraz kafa yorduktan sonra bazı saçmalıklar ürettim.

İlkine gelecek olursak şapka olayı. Tasvir edilen Nika silüetini incelerseniz şapka takmadığını görürsünüz. Götünde don elinde mızrak ile tabiri caizse Shandian halkı gibi geziyor abimiz. Şunu demek istiyorum. Ortada bir küçük şapka bir de o şapkanın devasa hali var ve bir de Joy Boy sorunsalı. Bana kalırsa Joy Boy bir figür, bir imge, bir lakap. Poneglif de o zaman ki deniz kızı değil de Poseidon yazması gibi o zamanın Luffy'si Joy Boy diye geçirilmiş kayı da. İki farklı şapka, iki farklı isim (Joy Boy - Nika) olması da bundan mütevellit. Sanırım devasa olan ikisinden birisine ait, diğeri de iradeyi alan elemanlardan birine sanırım, tam tersi de olabilir bilemiyorum.

Sıcağı sıcağına Nika'nın silüetteki saçına bakıp hemen alttaki Luffy resmine bakmanızı rica ediyorum efenim. Gerçi bakmanıza gerek yok alta koyacağım resmi ararken benden önce birisi düşünüp internete koymuş aşağı bakalım hemen.

Umarım böyle bir şey görmeyiz diyerek bir konuya daha değinmek istiyorum. O da son sayının son panelindeki "Nika" şeysi. Çeviren arkadaşların belirttiği üzere bir sırıtma belirtisi olarak yazılmış. Kanji muhabbeti falan varmış ama orası bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren kısmı sırıtma muhabbeti. Daha önce Zoro'nun Enma tarafından öldürülüp farklı bir boyutta enma ile yüzleşeceğini uzun uzadıya teori gibi yazmıştım. Bana kalırsa Luffy'de de benzer bir muhabbeti görüyoruz. Meyve uyanışı nedir? Adı üstünde uyanış. Kaç senedir ayyuka çıkmayan güç neden şimdi uyanıyor? uyanmak tam olarak nedir?

Zamanında @Smoker yazmıştı sanırım. Her meyvenin bir ruhu var diye bir teorisi vardı. Burada gördüğümüz mevzu da o bence. Kullanıcının ruhu pasif kaldıktan sonra meyvenin ruhu baskın geliyor ve ortaya çıkıyor. Bir nevi Naruto evreninde Kurama-Naruto olayı gibi diyebiliriz. Bazı şartları olabilir. Bu da Luffy'nin neden "Nika" diye güldüğünü açıklar gibi.

Biriktirdim, biriktirdim kustum şimdi rahatlıkla inzivaya çekilebilirim. Sayonara kfc, sayonara minna.

Bu meyve lastik değilse eğer skypea arc tekrar izlenip çıkarılmalı sonuçta elektrikten etkilenmiyordu. Mutlaka bir ipucu vardır diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık