Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ne İşle Uğraşıyorsunuz?

Hangi meslek/meslek dalı?

• Öğretmen

Kullanılan: 14 7.7%
  • Turizm sektörü

Kullanılan: 4 2.2%
  • Kolluk kuvveti

• Mühendis

Kullanılan: 17 9.3%
  • Öğrenci

Kullanılan: 57 31.1%
  • Sağlık çalışanı

Kullanılan: 12 6.6%
  • Kamu görevlisi

Kullanılan: 11 6.0%
  • Yazılım

Kullanılan: 7 3.8%
  • Bankacı

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ulaşım sektörü

Kullanılan: 2 1.1%
  • İşçi

• Avukat

• Tercüman

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

Kullanılan: 29 15.8%
  • İşsiz

Kullanılan: 18 9.8%

• Kullanılan toplam oy
    183
Zaten özel sektörün en kötü zamanı ilk giriş diye bir gözlemim var. Baktık olmuyor direkt kasarım Kpss, devlete girmeye çalışırım.
Olayın en büyük sıkıntısı kazandığın paraya alışınca düzeni bozmak istemeyip devam etmek. Kpss için ayıracağın vakitte kaybettiğin para batabiliyor. Göze alırım diyorsan sıkıntı yok.

Olayın en büyük sıkıntısı kazandığın paraya alışınca düzeni bozmak istemeyip devam etmek. Kpss için ayıracağın vakitte kaybettiğin para batabiliyor. Göze alırım diyorsan sıkıntı yok.
O yüzden ilk mesajımda askerliğe direkt gidecektim ama vazgeçtim diye.

1 yıl çalış.
Uzun dönem askerliğe başvur.
Çıkarsa ilk 2 ay sonrasında askerlikte ikindi sonrası akşamları boş. Kas. İyi ayarlayabilirsem bir ay önce dönmeye çalışacağım, 1 ay tam bir kamp. Gerçi ayarlayamazsam da akşamları yeterince çalışma zamanım olur. Matematik ve Türkçe benim için biraz pratik istiyor. Genel kültür bölümü için birazcık kasmam gerek.
Sonra da Kpss.
Hatırlatma babında mühendislik için Kpssler çift yıllarda. Yani bir sonraki 2024'te.
Kısa dönem çıkarsa duruma bağlı olarak değişir. Şu anlık planım bu.

İki tane arkadaşım özel okullarda sürünüyor ve eşek gibi öğretmen olmaya çalışıyorken bunu okumak... Şaşırdım
Evet, çok zor. hele PDR'den atanmak en zoru ama pek çok etken var, hayat enerjimi azaltan. Mesleki doyumum çok az. Tabii ki de benim de eksiklerim var ama emeğimin karşılığını aldığımı düşünmüyorum(maddi olarak düşünmeyin sadece). İmkanım olursa istifa edeceğim ve başkalarının önünü açacağım ki herkes kazançlı çıksın.

Devlette değil misin hocam
Devletime hizmet etmekteyim ve iş alanımı değiştirebilirsem yine yeni yeniden devletime hizmet etmek niyetindeyim :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık