Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto'da Sevdiğiniz Sözler

Bu seriden aklımda kalan söz İtach'nin söylediği sözdür.:D

Sende nefret eksik gibi bir şey diyordu. Adam harbi cool.

Sordu mu Itachi Sasuke'ye her şeyini kaybetmişken hayatta kalmak istiyor musun, bu acılara göğüs gerebilir misin, diye? Kafasına göre iş yapan, kardeşinin hayatını kafasına göre şekillendiren, iyi adamı oynarken dahi seçimlerine saygı duymayan(ki bu seçimleri yapmasının baş sebebi bu ittir.) bir yavşak oğlu yavşaktır Itachi! aynı zamanda çoluk çocuk katilidir, lamı cimi yok.

Shisui'nin genjutsusunu savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345 olan adama karşı degil, kardeşinin köye dönmesi için kullanmak istemiştir. :) Madem köye dönsün istiyordun, neden Orochimaru gibi bir psikopatın yanına gittiğinde ajan sokmayı bile düşünmedin? Sasori'nin soktuğu ajanı sen sokamıyorsun?

Bu denli overrated, bu denli dengesiz, bu denli çelişkilerle dolu bir karakter olamaz.
Hop, benim olduğum forumda kimse reyize laf edemez, etse dahi bu denli büyük hakaretler edemez :of: Şuncacık çocuğu yanına alıp, "bak kardeşim, bu köyün büyükleri böyle böyle dedi, bizimkilerde ihanet peşindeydi işte, bu yüzden katliam yaptım. Gel hadi birlikte köy için yararlı işler yapalım" mı diyecekti? Tabii sana göre "peki ağabey" deyip atlayacaktı kucağına. Herkes Naruto değil maalesef, iki üç cümleyle melek yapamıyorsun adamı. Reyizin tek dileği Sasuke'nin zamanla güçlenmesi ve ardından Sasuke'nin yanına gelip canını alması. Bunu yaparken de köye bağlı kalıyor. Köyün kurtulması için çok zor bir karar verip tüm yakınlarına kıyıyor, o çoluk çocuk muhabbetine gelirsek; bu katliamı tek başına yapmıyor İtachi, Köyün ileri gelenlerini kendi, çoluk çocuk, yaşlı vs.'i ise Tobi'ye bırakıyor. Ayrıca İtachi çocukluktan itibaren kendi haline bırakıyor ve hayatta kalmasını öğütlüyor. Kendi bileğiyle güçlü olamayıp Oroç'a koşuyorsa, adam ne yapsın? Git nefretinle güç kas, sonra gel beni öldür de beleşten p-up kap diyor, adam gidip Oroç'tan teknik öğreniyor, sonra suçlusu İtachi reyiz oluyor.

Şunu da belirtmek gerek ki, Tobi ne ara "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adam oldu? Konoha'ya gelip saldırıyor, daha sonra ortadan kayboluyor. Kimse ne halttır bilmiyor ve bir ara İtachi ile münakaşası oluyor ve ne hikmetse birden "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adama terfi ediyor. Yüzü gözü bile belli olmayan adamın niyetini tespit edipte "buna genjutsu falan mı uygulasam, koca shinobi savaşı falan başlatır belki" diye mi düşünecekti İtachi reyiz? Sen o zamanlar Tobi'yi Kage toplantısı basan Tobi falan biliyorsun herhalde. Eğer öyleyse hatırlatmakta fayda var, o zamanlar Sasuke ile kapışan Deidara ile "senpai, senpai!!" diye oradan oraya koşuyordu. Ha sen ta o zamandan bir şeyler fark edip " bu adam kesin gelecekte Obito çıkar, büyük shinobi savaşı falan başlatır, Madara'yı canlandırır" dediysen, orasını bilemem. Maalesef o zamanlar kimse Tobi'yi öyle "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adam olarak bilmiyordu. Ölümünün yaklaştığını anlayan İtachi reyiz, kardeşinin imana gelmesi için son bir kaç plan yapmış ve bunu taktir etmek yerine "savaş çıkarma bla bla" 'sı olan adama değilde niye Sasuke'ye böyle bir şey yaptıydı diyorsun. Utanmasan "Madara'yı imana niye getirmedi bu adam" diyeceksin.

Son olarak, Sasori bilmem kaç yıl önce o ajanı sokuyor yanına, o zamanlar Kabuto'yu doğru dürüst bile tanımıyor adam, kaldı ki ajan olduğundan şüphe etsin. Üstüne üstlük kusursuz bir teknikle-öyle ki daha ajanın bile ajan olduğundan haberi yok- yanına ajan olarak atıyor. Maalesef bilmem kaç yıl önce, özel bir teknikle Orochi'nin yanına ajan ayarlamayı düşünememiş reyiz.

Ayrıca reyiz overrated falan değildir, dengesiz hiç değildir, çelişkilerle dolu diye zannettiğin olay ise dehası ile uyguladığı sanattır. Tabi hater olunca bunları sana ters görünüyor. Millet Sasuke'ye söver, İtachi'yi över, bu ise İtachi'ye söver, Sasuke'yi över :D Haterliğin yan etkileri tabii, yapacak bir şey yok.

Not: Seninle tartıştığımız "İtachi" konusuna ise devam etmek istemiyorum, şahsen tartıştığımız karakterin fanıyımdır. Sende hateri olduğundan ötürü, bu tartışma bir yere yürümez.

Bu seriden aklımda kalan söz İtach'nin söylediği sözdür.:D

Sende nefret eksik gibi bir şey diyordu. Adam harbi cool.
İki türlüsü var bunun, birini köyü katlettiğinde diğerini de Naruto'nun yanında sopaladığında diyor.

İlki; "Benim küçük aptal kardeşim.Eğer beni öldürmek istiyorsan benden nefret et, bana kin duy....ve bir korkak gibi yaşa.Kaç,kaç ve hayata tutun.Benimle aynı gözlere sahip olduğunda karşıma çık !"

İkincisi; "Zayıfsın, neden zayıfsın biliyor musun? Çünkü sende nefret eksik..."

Moderatör tarafında düzenlendi:

Outlaw

Hop, benim olduğum forumda kimse reyize laf edemez, etse dahi bu denli büyük hakaretler edemez :of: Şuncacık çocuğu yanına alıp, "bak kardeşim, bu köyün büyükleri böyle böyle dedi, bizimkilerde ihanet peşindeydi işte, bu yüzden katliam yaptım. Gel hadi birlikte köy için yararlı işler yapalım" mı diyecekti? Tabii sana göre "peki ağabey" deyip atlayacaktı kucağına. Herkes Naruto değil maalesef, iki üç cümleyle melek yapamıyorsun adamı. Reyizin tek dileği Sasuke'nin zamanla güçlenmesi ve ardından Sasuke'nin yanına gelip canını alması. Bunu yaparken de köye bağlı kalıyor. Köyün kurtulması için çok zor bir karar verip tüm yakınlarına kıyıyor, o çoluk çocuk muhabbetine gelirsek; bu katliamı tek başına yapmıyor İtachi, Köyün ileri gelenlerini kendi, çoluk çocuk, yaşlı vs.'i ise Tobi'ye bırakıyor. Ayrıca İtachi çocukluktan itibaren kendi haline bırakıyor ve hayatta kalmasını öğütlüyor. Kendi bileğiyle güçlü olamayıp Oroç'a koşuyorsa, adam ne yapsın? Git nefretinle güç kas, sonra gel beni öldür de beleşten p-up kap diyor, adam gidip Oroç'tan teknik öğreniyor, sonra suçlusu İtachi reyiz oluyor.

Şunu da belirtmek gerek ki, Tobi ne ara "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adam oldu? Konoha'ya gelip saldırıyor, daha sonra ortadan kayboluyor. Kimse ne halttır bilmiyor ve bir ara İtachi ile münakaşası oluyor ve ne hikmetse birden "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adama terfi ediyor. Yüzü gözü bile belli olmayan adamın niyetini tespit edipte "buna genjutsu falan mı uygulasam, koca shinobi savaşı falan başlatır belki" diye mi düşünecekti İtachi reyiz? Sen o zamanlar Tobi'yi Kage toplantısı basan Tobi falan biliyorsun herhalde. Eğer öyleyse hatırlatmakta fayda var, o zamanlar Sasuke ile kapışan Deidara ile "senpai, senpai!!" diye oradan oraya koşuyordu. Ha sen ta o zamandan bir şeyler fark edip " bu adam kesin gelecekte Obito çıkar, büyük shinobi savaşı falan başlatır, Madara'yı canlandırır" dediysen, orasını bilemem. Maalesef o zamanlar kimse Tobi'yi öyle "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adam olarak bilmiyordu. Ölümünün yaklaştığını anlayan İtachi reyiz, kardeşinin imana gelmesi için son bir kaç plan yapmış ve bunu taktir etmek yerine "savaş çıkarma bla bla" 'sı olan adama değilde niye Sasuke'ye böyle bir şey yaptıydı diyorsun. Utanmasan "Madara'yı imana niye getirmedi bu adam" diyeceksin.

Son olarak, Sasori bilmem kaç yıl önce o ajanı sokuyor yanına, o zamanlar Kabuto'yu doğru dürüst bile tanımıyor adam, kaldı ki ajan olduğundan şüphe etsin. Üstüne üstlük kusursuz bir teknikle-öyle ki daha ajanın bile ajan olduğundan haberi yok- yanına ajan olarak atıyor. Maalesef bilmem kaç yıl önce, özel bir teknikle Orochi'nin yanına ajan ayarlamayı düşünememiş reyiz.

Ayrıca reyiz overrated falan değildir, dengesiz hiç değildir, çelişkilerle dolu diye zannettiğin olay ise dehası ile uyguladığı sanattır. Tabi hater olunca bunları sana ters görünüyor. Millet Sasuke'ye söver, İtachi'yi över, bu ise İtachi'ye söver, Sasuke'yi över :D Haterliğin yan etkileri tabii, yapacak bir şey yok.

Not: Seninle tartıştığımız "İtachi" konusuna ise devam etmek istemiyorum, şahsen tartıştığımız karakterin fanıyımdır. Sende hateri olduğundan ötürü, bu tartışma bir yere yürümez.

İki türlüsü var bunun, birini köyü katlettiğinde diğerini de Naruto'nun yanında sopaladığında diyor.

İlki; "Benim küçük aptal kardeşim.Eğer beni öldürmek istiyorsan benden nefret et, bana kin duy....ve bir korkak gibi yaşa.Kaç,kaç ve hayata tutun.Benimle aynı gözlere sahip olduğunda karşıma çık !"

İkincisi; "Zayıfsın, neden zayıfsın biliyor musun? Çünkü sende nefret eksik..."
Itachi'de reis olmuş. :(

"Millet şöyle der, bu böyle diyor."

Agıza sakız olmuş, kalıplaşmış saçma söylemleri dogru kabul etmem. Ben bu yapıda biri degilim, eleştirirken bu karakter çok seviliyor, aa dur bende suruye uyayım falan diye bakmam. Patır patır söylerim. Aynı zamanda şu karakter hiç sevilmiyor, dur şunu bende suru psikolojisine uyayım, haklı bulsam da savunmayayıma hiç girmem. :)

Dengesizdir, onca açıklamaya ve kanıta ve hiç bir tatmin edici cevap getiremene ki o getirdigin cevaplara da fazlasıyla yine karşıt cevap yine çıkardım. Ve tamamen bir tarafı görup öbur tarafı görmeme uzerıne verilmiş bir cevap. Buna ragmen haklı oldugun noktalarda hakkını verdim. Belli bir mantık uzerınden gitmiştin, ama bi çok şeyi atlamıştın, bilmeden veya kasten. Bu yorumunu okuduktan sonra kasten olduguna kanaat getirdim.

:D Ben Itachi anlatsın falan demedim, orada "sordu mu kardeşine" den kasıt gitsin sorsun degil. Sen git kardeşinin her şeyini elinden al, psikolojisini berbat et(şimdi buna da ama nereden bilebilirdi tarzı bir yorum gelir muhtemelen.) sonra en yakınını öldurmeye zorla ve iyi bir insan olmasını bekle. :)

Bir de bazı yorumlar göruyorum ki, "keşke Itachi gibi abim olsa" gibisinden falan gulme krizine giriyorum.

Onca çolugu çocugu acımadan katlederken kardeşini sag bırakması, agır yavşaklıktır. O katlettikleri çocuk degil miydi?

"Şunu da belirtmek gerek ki, Tobi ne ara "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adam oldu? Konoha'ya gelip saldırıyor, daha sonra ortadan kayboluyor. Kimse ne halttır bilmiyor ve bir ara İtachi ile münakaşası oluyor ve ne hikmetse birden "savaş potansiyeli çıkartma oranı %6234235235236346345345" olan adama terfi ediyor."

Bu kadar sıg yorumda yapılmaz ama. Itachi bu adamı Madara sanıyordu, öyle ki klanı beraber katlettiler. Madara dedigimiz adam Shinobi Tanrısı ile denk savaşmış bir adamdır. Yani ben bile Madara'nın adını duysam "aha shinobi dunyası boku yedi" derim. Itachi bir Uchiha, Madara'nın nelere kadir oldugunu çok iyi bilir.

Ha dersen, Itachi Madara'yı tanımıyor bir şey diyemem.

Hala sanat diyor, o kadar örnege bir tek duzgun açıklama getirememe, ki o getirdiklerine de çok çok mantıklı cevaplar gelmesine ragmen cevap dahi atma, sonra gel "sanat" de.

Olay haterlık, fanlık mevzusu degil. Ben Akainu'yu da sevmem ama çıkıp Akainu şöyledir böyledir demem. Ben olanıı söylerim, mantıksızlık çelişki yumakları varsa sırf bu karakteri şu bu seviyor diye yaranmaya çalışmam kimseye.

Not: Buradaki yaranma vb. lafında kimseyi kast etmiş degilim. Itachi çok fanı olan bir karakter oldugundan sırf çok fanı var diye eleştirmemezlik yapmam, kimseye yaranmaya çalışmam demek istedim. Bunu dememin amacı da senin, " herkes Itachi sever, sen Sasuke savunuyorsun" demen idi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık