Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Narutoyu okuyup izlemediğimi de belirtmem lazım aslında. Dışarıdan yaptığım bir yorum sayılabilir bu. Ama pek haksız değilmişim sanırım.
İlk birkaç ark okunmaya değer. Fakat o kadar.
Aşağı yukarı 3k yıldır ninja tekniklerinin barındığı bir gezegende ninja teknikleri üzerinden seri çizen bir adam için ''müthiş yaratıcı'' gibi önermeler üzücü. Zaten son ark ve sonunu bağlama şekli birçok seveni xelaq etti. Yüzlerce mangaka bir araya gelse o kadar kötü bir son kurgulayamazdı sanırım. Bunu da bir başarı gibi görmek gerekir sanırım.

İlk birkaç ark okunmaya değer. Fakat o kadar.
Aşağı yukarı 3k yıldır ninja tekniklerinin barındığı bir gezegende ninja teknikleri üzerinden seri çizen bir adam için ''müthiş yaratıcı'' gibi önermeler üzücü. Zaten son ark ve sonunu bağlama şekli birçok seveni xelaq etti. Yüzlerce mangaka bir araya gelse o kadar kötü bir son kurgulayamazdı sanırım. Bunu da bir başarı gibi görmek gerekir sanırım.
Sonunu çok kötü kurguladığını söyleyen arkadaşlarım olmuştu, sanırım tepeden inme çok şey sokmuş seriyi bitirirken. Bu konuda Oda'nın Xebec ve Im hamleleri beni biraz tedirgin ediyor açıkçası ama yinede Oda elini çabuk tutmuş gibi Kişimoto'ya göre.

Silinmiş Üye

One Piece her arc insanı başka bir dünyaya sokar o dünya hakkında bir ton bilgi verir bunu yaparken bir yandan da tarih, mitoloji, siyaset gibi bir çok disiplini harmanlar ve olay örgüsü ile birleştirip aktarır. Naruto ise ikinci manga serisine başlanmış bir eserken daha hikayesi başından sonuna tutarlı denilemeyecek vaziyette.

Nasıl Naruto One Pieceden iyi görülüyor anlayamadım. Çizim kaliteleri hakkında tartışmak bile istemem o yüzden hiç değinmedim.
Ben zaten konuyu işleyiş biçimine birşey demiyorum ki. Bende One Piece mangasını rakipsiz görüyorum belirttim de zaten. Ben manganın çok uzamasından ve tayfanın halen daha yeteneklerinin çıkmasını beklemekten yoruldum. Kendinde demişsin Oda'nın Xebec ve Im hakkında ne yapacağını bilememek tedirgin ediyor diye. Naruto'nun sonu ciddi anlamda kötü bitti zaten bunun tersini söyleyen yok bir anda herkes dirildi çok saçma oldu ve reenkarnasyon oldu yine güç aldı. Benim şikayetim uzunluğu ve tayfanın halen tam birşey yapamaması.

Ben zaten konuyu işleyiş biçimine birşey demiyorum ki. Bende One Piece mangasını rakipsiz görüyorum belirttim de zaten. Ben manganın çok uzamasından ve tayfanın halen daha yeteneklerinin çıkmasını beklemekten yoruldum. Kendinde demişsin Oda'nın Xebec ve Im hakkında ne yapacağını bilememek tedirgin ediyor diye. Naruto'nun sonu ciddi anlamda kötü bitti zaten bunun tersini söyleyen yok bir anda herkes dirildi çok saçma oldu ve reenkarnasyon oldu yine güç aldı. Benim şikayetim uzunluğu ve tayfanın halen tam birşey yapamaması.
O konuda şöyle hak veriyorum sana, zaman atlaması sonrasında da serinin ilk bölümü gibi devam etse uzunluğu bu kadar insanlara dokunmazdı. Hasırşapkaların tamamını düzgün şekilde işleyemiyor gibi ikinci yarıda daha çok Luffy'nin üzerinden gidiyor.

Silinmiş Üye

O konuda şöyle hak veriyorum sana, zaman atlaması sonrasında da serinin ilk bölümü gibi devam etse uzunluğu bu kadar insanlara dokunmazdı. Hasırşapkaların tamamını düzgün şekilde işleyemiyor gibi ikinci yarıda daha çok Luffy'nin üzerinden gidiyor.
Yıllık 10M satan manganın zaten kötü olmadığını herkes biliyor. Fakat aynı dediğin gibi çok luffy üzerinden gidiyor. Stampede bile neredeyse birşey yapmadılar. Hancock daha etkiliydi resmen. Tabi film diye birşey demiyorum da. Ben bu kadar okumuşum bırak da tayfada en güçlüleri kim dediğinde en kötü 5 isim sayayım yani. Sanji lafını yuttu zaten. Zoro kılıç hakkında yeni birşey öğrendi karakter uzun aradan beri yoktu. Usopp'un ödül bir kere arttı onun harici karakter ödülünü taşıyor mu belli değil. Bari Brook'un ödülü fazla olaydı diyicem tayfanın ilk üyelerinden birisi Usopp hiç birşey öğrenmedi mi yani. Yoksa serinin barındırdığı hikaye cidden farklı öyle olmasa bu kadar kafa yorulmaz burada da bu kadar kişi toplanmaz.

Gamabunta veya Manda'nın herhangi bir kuyrukluyla mücadelesi nasıl olur? Yenebilirler mi?
Summon süreleri kısa. Dayanırlar ama dövüş sonunu göremezler. Zaten aslında daha 1. sezon Gaara vs Naruto buna en iyi örnektir. Ichibi’nin gelişim evrelerinin belli bir noktasından sonra Gamabunta için farklı bir seviyede oluyor.

Gamabunta veya Manda'nın herhangi bir kuyrukluyla mücadelesi nasıl olur? Yenebilirler mi?
Gamabunta ya da Manda herhangi bir kuyrukluya zorluk çıkaramaz. Kaybetmeleri zaman meselesi ama kaybedene kadar iyi mücadele ederler. Özellikle Manda epey atik tetik sayılır. Kuyrukluların numarası yüksek çakraları, kendileri de saf çakra'nın fiziksel formu zaten. Fiziken zarar alırlar ama onlarla fiziken eşleşmek mümkün değil. Ancak çeşit çeşit tekniğin olacak da fark yaratacaksın. Örneğin yılanlar ve kurbağalar arasında çok güçlü genjutsuları olanlar var. Bunlarla kuyruklularu kontrol altına alıp kazanabilirler belki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık