Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Ya şimdi olay şu.

Mangaka databooklarda Hiruzen için daha hocası yaşıyorken onu geçti deniyor(Tobirama) bu kabul görmeyen bir şey. Hala ben söyleyince avel muamelesi yapıyorlar, Hiruzen hiç boş bir adam olmadığı halde.

Ama aynısı Deidara-Sasori'de olunca neden sorun oluyor, Sasori daha karizmatik diye mi? Ki biliyorsun MAL'deki avatarım Sasori yani.

İkisi de teknik olarak aynı, ama bünyedeki reaksiyon farklı.

İnsanlar böyle, kafasına göre takılıyor yapacak bir şey yok.
O dediğin konularda mesela naruto için de “atalarını geçti” dendi ve arkasında jiraiya ve minato vardı bu sayfada. Ama bunu daha güçlü oldu diye mi söylediler yoksa sennin modu daha iyi kullanmayı öğrendi diye mi? Minato’dan güçlü oldu diyen yoktur.

Kakashi de “ben raikiri ve rasenganı hiç birleştiremedim. Eğer onu yaparsan beni geçmiş olacaksın” dedi ama ninjalık 1 teknikten mi ibaret? Naruto o konuda mı geçti yoksa daha güçlü ninja mı oldu orda?

“Geçmek” kelimesini kishimoto direk “daha güçlü oldu” anlamında mı kullanıyor belli değil. Dediğin şeyin mangaya bakılarak kabul görmemesi anormal değil.

Bişeyler bu şekilde tartışılabildiği sürece sorun yok bence. Hiruzen harbiden daha güçlüyse de şaşırmam ben. 5 element var, elinde bilinen en güçlü taijutsu silahı var, mühür biliyor daha ne olsun. Sadece gekkei genkai ve uzay zaman jutsusu yok. Sıradan bi insanın limiti gibiydi herif.

Dediğim gibi küçük bi kesim var ama naruto evreniyle ilgili bazı şeyleri söylediğin zaman gerizekalı muamelesi görebiliyorsun. Kesin bilgi olarak alınan %100 kabul gören ve bana göre çok saçma şeyler var.
Yani tüm manga boyunca bi anda 5 km uzağa gittiği görülen adam yokken hokagelerin 3 saniyede 3 ülke uzağa koştuğu baya kabul edilen bişey mesela. Grupta 2 hiraishin kullanıcısı olduğu halde ve ne zaman koşmaya başladıkları belli olmadığı halde. Yarım saat olma ihtimali de varken, büyük kısmı ışınlanarak gelmiş olma ihtimalleri de varken birkaç saniyede koştukları kabul ediliyor baya. Diğer ihtimallerin zerre önemi yok.
Bak bu sadece bi örnek. Derdim de yapılan iddaa değil. Aksini söyleyenlerin yediği tepki.

Ve benim de favori mangam naruto yanlış anlaşılmasın evrene lafım yok. Ama bazı fanların “feat” takıntıları diğer mangalara kıyasla garip geliyor biraz. Aksini gösteren 10-20 manga sayfası da olsa 1 sayfayı canı istediği gibi kıvırıp bi karakter saçma bi “buster” seviyesi çıkarılabiliyor.

Ben one piece’te bu kadar “buster” veya “mach xxx” hesap takıntısı görmedim. Biraz bleach’te vardı o da senin dediğin lanza’dan ve ss’nin büyüklüğünden ibaret.

İlk karşıdaki öldüğü sürece sıkıntı yok.Hashirama ezik.Madaranın savunmasını aştı gai ,kafasını koparır hashiramanın.Tepki bile veremez çok hızlı.:)7 bile yeter hashiye.:D
2 tane 8 kapı Gai olsa bile bir şey yapamaz Hashiramaya.Adam yoktan orman varedebiliyor saniyeler içinde.Gai o kadar ağacın arasında nerden bulacak da vuracak Hashiramaya ki o da Hashirama temkinli oynarsa.Kafa kafaya bile girip tokat manyağı yapabilir.

Hashirama adam tokatlama deyimini tekniğe dökmüş adamdır.Bin el ile tokatlıyor hem de.

2 tane 8 kapı Gai olsa bile bir şey yapamaz Hashiramaya.Adam yoktan orman varedebiliyor saniyeler içinde.Gai o kadar ağacın arasında nerden bulacak da vuracak Hashiramaya ki o da Hashirama temkinli oynarsa.Kafa kafaya bile girip tokat manyağı yapabilir.

Hashirama adam tokatlama deyimini tekniğe dökmüş adamdır.Bin el ile tokatlıyor hem de.
Cevap basit Çok hızlı olduğu için. Ve saldırı gücü çok yüksek olduğu için, adam rikiudou madarayı yere gömdü onun savunması katbe kat yüksek zaten hashiden.

Cevap basit Çok hızlı olduğu için. Ve saldırı gücü çok yüksek olduğu için, adam rikiudou madarayı yere gömdü onun savunması katbe kat yüksek zaten hashiden.
Madara ciddiye bile almıyordu ama dövüşü adam dayak yerken gülüyordu eğlendir beni ohhh çok zevkli diye. Rinnegan güçlerini kullanmadı bir kere bile. Ki Son vuruşa kadar Gai uzay zamanı bükemedi son vuruşta büktü sadece. Son vuruşa kadar bir çok kez öldürebilirdi bizim yeşil taytlıyı. Hashi konusunda ise ona diyecek bir şeyim yok. Madara ne az eşitsinize getirid dövüşte Hashi ile o da mangaka'nın halt yemesi.

Madara en son saldım seni bakalım ne yapacan diyordu.Bu da Madaranın dövüş açlığından gelme.Mesela Madara tobirama gibi bir karakterde olsa o topçukları ile Gaiyi yeryüzünden silerde daha dokunamadan.

Öncelikle bu arabesk rapçi stayla feat muhabbeti anime manga alemindeki gördüğüm en itici kavramlardan biri. Amerikalı geeklerin fantezi aleminden çıkma ziggo bir terime benziyor. Kullanan arkadaşlar alınmasın ama yeminle çok itici duruyor.

8 kapı Gai çok başka bir boyutta, Hashirama'yı öldürür bence. Gerçi kendini 1500 kat okunmuş odunla sarıp hasarı dayanabileceği seviyeye indirebilir belki Hashirama ama buna yapacak zaman bulurmu emin olamıyorum pek.

Madara en son saldım seni bakalım ne yapacan diyordu.Bu da Madaranın dövüş açlığından gelme.Mesela Madara tobirama gibi bir karakterde olsa o topçukları ile Gaiyi yeryüzünden silerde daha dokunamadan.
Niye savunma yapıyordu başta.Sen hız farkını atlıyorsun madara hızına yetişemiyordu çok hızlı olduğunu söylüyordu zaten.Rikoudou madara ve normal madara arasındaki fark belli.Madara Obitoyu nasıl yenecem diyordu.Hashiramada obitoyu kendinden güçlü olarak kabul etti zaten.

Niye savunma yapıyordu başta.Sen hız farkını atlıyorsun madara hızına yetişemiyordu çok hızlı olduğunu söylüyordu zaten.Rikoudou madara ve normal madara arasındaki fark belli.Madara Obitoyu nasıl yenecem diyordu.Hashiramada obitoyu kendinden güçlü olarak kabul etti zaten.
Yahu Hashirama her şeyi kendinden iyi görüyor zaten.Ama iş mevzuya geldi mi paketleyip atıyor köşeye.

Adam tek başına Juubiyi paket etti hareketsiz bıraktı.

Fanlarını bir türlü anlayamadığım seri.Mangada geçen laflar kaale alınmadan kim ne jutsu yapmış kim kime tekme atmış ona önem veriliyor.One piece ve diğer serilerde bilirsiniz mangada geçen tek bir kelimeden dünyayı ayağa kaldırabilir takipçiler ve seviye belirleyebilir.Ölümün kıyısı muhabbeti vs..Naruto takipçileri için bu pek böyle olmuyor feat diye ağızlarına dolamışlar herşey buna göre belli oluyormuş. :S
Dostum kusura bakmaz isen bir diğer anlamadığın şeyde bir serideki sözlerin diğer serilerde hiç bir anlamı olmaması.

OP dediğin için ben de OP ile devam edeceğim. Ne WB'nin en güçlü kişi lakabının, ne de amiral yahut Yonkou ünvanının Naruto veya Bleach evreninde gram önemi yok.

Ancak Akainu ve Aokiji'nin dövüşürken Punk Hazard adasının iklimini iki tamamen zıt şekilde değiştirmelerinin ve o iklimin hala o şekilde durmasının bir anlamı var. Doflamingo'nun kuş kafesinin Dressrosa adasını doğramasının da aynı şekilde anlamı var.

Zıt bir örnek ile Marineford'un yok edilememiş olmasının da anlamı var.

Naruto denen seride ne zaman güç dengesi oldu ki. Akıl fukarası çöp guy sekizinci kapı ile Allah oluyor. ems Madara ve Hashirama takım olsa bile dayak yiyecekler bu yeşil taytlıdan. Rikidou formunda olan Madara çıplak kör halinden daha güçsüz geliyor bana o derece saçma sapan son arc. Naruto serisin de Rikidou olan güçsüzleşiyor iyileşme gücü dışında resmen.
Gai'nin tekniği özel bir teknik ve karşılığında rakibinin yaşamını alıyor. Ancak, evet o derece güçlenmesi saçma idi. Seri başında sadece Kageler kadar güçlendirdiği söylenilmişti.

Ancak tek bir örnek ile tüm seriyi kaldırıp atmanın da anlamı yok.

Naruto hiç bir zaman en iyi kagelerin (kaptanların) bile onlarca yıllık çalışma ile uyandırabildiği söylenilen bir tekniği (Bankai) daha üç günlük veletken bir anda ortaya peydahlanan bir yöntem ile üç gün gibi aşırı komik bir sürede açmadı.

Aynı şekilde Naruto daha dün akşam sırasıyla dayak yediği iki rakibini tek bir gecede ürettiği teknikler (G2 ve G3) ile ertesi sabahta dövmedi.

Naruto'daki çakra ve enerji sisteminin oturmuşluğu ve her şeyin daha seri başından açıklanmış olduğu düşünülürse rahatlıkla üç büyükler olarak bilinen seriler arasında açık ara ile en iyi güç dengesine sahip olduğunu söyleyebilirim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık