Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Ne gibi farklı insiyatifler mesela?
O üçlü arasında Nagato'nun dengesizlikleri olduğu belliydi. Ona göre bir yol cizse idi keşke. Diğer ikisi neyse de Nagato'nun yolunun döneceği açıktı bence.

Jiraiya suçlu demiyorum bu arada. Bir şekilde cozulse idi zamanında keske de buralara gelmese idi olay. Tüm Savaş Arc onda bitiyor çünkü

O üçlü arasında Nagato'nun dengesizlikleri olduğu belliydi. Ona göre bir yol cizse idi keşke. Diğer ikisi neyse de Nagato'nun yolunun döneceği açıktı bence.

Jiraiya suçlu demiyorum bu arada. Bir şekilde cozulse idi zamanında keske de buralara gelmese idi olay. Tüm Savaş Arc onda bitiyor çünkü
Jiraiya o zamanlar daha gençti, ilk hocalık tecrübesiydi. O yüzden Nagato'nun döneceğini fark edememiş olabilir bence. Kendi başlarının çaresine bakabilecekleri bir seviyeye getirdikten sonra bıraktı.

Adam gezgin olduğundan hep başlarında duramazdı ama daha çok ilgilenebilirdi tabi, en azından bir iki kere daha dönüp bakabilirdi ne durumdalar diye. Dediğin gibi Nagato'nun yaşadıkları büyük bir dönüm noktası oluyor, Savaş Arcına kadar gidiyor sonuçları.

Yamato'nun yardım etmesi Kakashi'nin yardımını 0'a indirmiyor. Yamato'nun işlevi oldu zaten, ama Kakashi hiçbir şey yapmadı demek net olarak acımasızlık. Antrenman taktiklerini Kakashi veriyor. Olayı kurgulayan Kakashi.

Teknik olarak Jiraiya'nın rasengan öğretirken yaptığı şeyden farklı değil.
Kakashi bir şey yapmadı diyen ben değilim. “Jiraiya neden oodama hariç bir şey öğretmedi 2 yılda” diyenler için yazdım bunu.

Kakashi’nin yaptığı şey yamato sayesinde mümkün oldu. Yamato’nun mühürleme tekniği yoksa jiraiya’nın 2 yılda element ninjutsuları öğretmesi beklenmemeli.

O zaman kendinle çelişiyorsun. Hiruzen, Minato gibi isimlere "iyi hocaları vardı" diye şanslı görüyorsun. Peki o hocalar bunların cebine güç mü koymuş ?

Kimse demiyor ama olan hemen hemen bu oluyor :D

Bir yere gitmiyor adam, denk geliyor yolunun üstünde .. lol

Yoo ben Kabuto'nun o şekilde güçlenmesinden gram hoşnutsuz değilim, Karakterine çok uyan bir şey hatta iyi ki öyle bir şey olmuş derim hep ama bu Kabuto'nun kendi emeğiyle güçlendiği safsatasına inanmamı gerektirmiyor ki :D

Yo sadece sen biraz kendinle çeliştin o kadar ..
Dostum ya benle kafa buluyorsun ya da yazıştığın kişileri karıştırıyorsun. Ben sana iyi hocaları vardı, şanslılar diye bir şey yazmadım. Hatta Jiraiya gibi zirve olan bir hocası bulunan Minato'yu sıfırdan güçlenenlere üçüncü sırada örnek verdim ve de dördüncü sırada hocası Tsunade olan Sakura'yı örnekledim. Sana boşuna farklı şeylerden bahsediyoruz demiyorum :/

Son düzenleme:
Bir de One Piece bittikten sonra bu forum ölür ve kapanır diyorlar. Naruto bile bittikten kaç zaman sonra hala burada konuşuluyorsa bu site bizi gömer çok rahat.

Dostum ya benle kafa buluyorsun ya da yazıştığın kişileri karıştırıyorsun
Pardon başkası ile karışmış olabilir.
Hatta Jiraiya gibi zirve olan bir hocası bulunan Minato'yu sıfırdan güçlenenlere üçüncü sırada örnek verdim ve de dördüncü sırada hocası Tsunade olan Sakura'yı örnekledim.
Çelişki dediğim de o zaten o dan güçlenenlere örnek verdiğin diğer üç isim (Gai, Minato, Sakura) ile Kabuto'nun oldukları yere varma şekilleri o denli farklı ve birinin ki yıllar sürerken birinin ki o kadar bir gecede olup biten bir şey ki aynı kefeye koymanı mantıksız buldum sadece...

Sadece göze bakmama değil üstün yanı ayrıca başarıyla yerleştirilebilen bir ilüzyonun rakip uyandırılmadığı sürece çok uzun süre (yııllarca) o kişide kalması. Tsukiyomi'de kimse müdahale etmese gene saniyeler içerisinde uyanırsın tek sorun öbür tarafta günlerin geçer. Ancak Koto'da yıllardan bahsediyoruz. Ha bana kalırsa Tsukiyomi daha pratik çünkü hashirama hücren ya da sennin modun falan yoksa Kotoamatsukami'nin tekrar aktif olabilmesi yeni bir kod yazılabilmesi 10 yılı bulabiliyor :D

1sn 72 saat bir kural değil. Bu herkese böyle diye bir şey yok. O Kakashi için öyle oldu. Neyse aşağıda detaylıca anlattım. Bakarsınız.

Nitekim göz teması gerektirmeden atılabilen ve etkisi yıllarca kaybolmayan bir MS Genjutsusundan bile sıradan bir "kai release" ile kurtulunuyorsa. Tsukiyomi de de durum farklı değil. Bence eğer Izanami doğru karakterdeki kişiye yapılırsa Tsukiyomi ve Koto'dan çok daha kaçınılmaz. Ancak o da bir sürü şartı şurtu olan bir şey .

P1 Kakashi gibi sırf 20-30 dk sharinan açık kaldı diye 3 gün yatalak olan bir adamı bile tamamen bayıltmak için öteki tarafta 72 saat işkence yapması gerekti Itachi'nin. Bedeni ve zihni daha kuvvetli birinin direnci de haliyle fazla olacaktır. Misal Orochimaru'yu attığı genjutsudan sonra Orochimaru hala kai (serbest bırakma) mührü yapmak için ellerini birbirine götürebiliyordu. Ve Itachi, genjutsu ile durmayacağına kanaat getirmiş olacak ki kolunu kesti adamın.

Yani aynı jutsuyu Hashirama yese (yemez de hadi yedi diyelim) Itachi'nin bu adamın canını yakabilmesi için Tsukiyomi boyutunda on yıllarca işkence etmesi gerek her halde :D Yani, herkese Kakashi'ye olan şey olacak demek değil bu. Kaldı ki Kakashi'nin kendisi bile 2. karşılaşmalarında "Itachi, bu sefer hazırlıklıyım, bir daha aynısı olmayacak." diyor. Yani Tsukiyomi'yi kantırlayabileceğini düşünmese böyle konuşmaz.

Keza Tsunade, köye döndüğünde Kakashi'yi genjutsunun etkisinden çıkarıp, zihnini ve bedenini iyileştirmesi için götürdüklerinde "Bir de kendine dahi diyorsun. Böyle bir jutsuyla bile baş edemiyorsun." diyor. Nitekim, Hokage seviyesi biri jutsuyu baş edilemez görmüyor demek ki.

Öyle olsa aynı mantıkla Hachibi, Killer Bee'yi uyandırana kadar Sasuke'nin Bee'yi öldürmesi gerekirdi. Öyle olmadı.
Kurenai'in, Itachi'nin ters genjutsusunda ölmesi gerekirdi. Öyle olmadı.
Cee'nin (Raikage'nin sağ kolu) Sasuke'den genjutsu yediğinde ölmesi gerekirdi. Öyle olmadı.
4. Raikage'nin Madara'nın genjutsusunu yediğinde ölmesi gerekirdi. Öyle olmadı.

Genjutsu zamanında müdahale edilebilen bir şey. Ve pek çok kişi, kişileri bundan anında kurtarabildiğini göstermiştir. Bu elbette bir MS tekniğine karşı çok zor ancak sorun şu. Itachi'nin her sıktığı ancak rakibi öldüremediği MS tekniği aslında kendisini ölüme ve körlüğe bir adım daha yaklaştırıyor yani burada bir risk takası var. Kimse genjutsu sıka sıka gezmiyor alemde :D
Mangekio genjutsular direk rakibin aklına saldırıyor çakrayla alakası yokki,tsunade öyle bir genjutsu yesin bakıyım kurtulabiliyor mu kotonun özelliği genjutsuyu yediğini bilmiyorsun itachininkinde biliyorsun ve acı çeke çeke ölüyorsun itachi dediğimiz adam köy için klanını katletmiş birisi köydeki adamları öldürmesi çok saçma olur.Sasukeninki tskuyomi değil normal genjutsu tskuyomi akla saldırıyor sasukeninki çakraya.

Mangekio genjutsular direk rakibin aklına saldırıyor çakrayla alakası yokki,tsunade öyle bir genjutsu yesin bakıyım kurtulabiliyor mu
Dediklerimle alakasını çözemedim açıkçası. Sen ne anladın alıntıladığın mesajdan ?

.Sasukeninki tskuyomi değil normal genjutsu tskuyomi akla saldırıyor sasukeninki çakraya.
Tüm genjutsular çakra akışını bozar. Yin Salınımı ile yapılırlar ve Fazla Yİn Salınımı, şahsın çakrasındaki yin-yang dengesini bozar. Senin "X çakraya y akla z kalbe saldırıyor hüloğğ" demenle değişecek bir gerçek değil bu. Zaten akla ve çakraya saldırma aynı şey oluor çünkü beyin bölgesindeki çakra mıncıklanıyor.

Koca mesajdan kafana göre bir yer cımbızlayıp, resmi olmayan bilgilerle yanıt veriyorsun. Bak bakalım şurada "Tsukiyomi akla saldırıyor" diyen bir yer var mı ?
https://naruto.fandom.com/wiki/Tsukuyomi

Genjutsu genel kategori olarak zaten sinir sistemine ve akla saldırıyor :D Bunu da çakra yoluyla yapıyor.

Dediklerimle alakasını çözemedim açıkçası. Sen ne anladın alıntıladığın mesajdan ?

Tüm genjutsular çakra akışını bozar. Yin Salınımı ile yapılırlar ve Fazla Yİn Salınımı, şahsın çakrasındaki yin-yang dengesini bozar. Senin "X çakraya y akla z kalbe saldırıyor hüloğğ" demenle değişecek bir gerçek değil bu. Zaten akla ve çakraya saldırma aynı şey oluor çünkü beyin bölgesindeki çakra mıncıklanıyor.

Koca mesajdan kafana göre bir yer cımbızlayıp, resmi olmayan bilgilerle yanıt veriyorsun. Bak bakalım şurada "Tsukiyomi akla saldırıyor" diyen bir yer var mı ?
https://naruto.fandom.com/wiki/Tsukuyomi

Genjutsu genel kategori olarak zaten sinir sistemine ve akla saldırıyor :D Bunu da çakra yoluyla yapıyor.
Yo benim baktığım siteler hep akla saldırıyor diyor.İlk seni duyuyorum çakra olayı olsa niye kurtulunmasın ?

Yo benim baktığım siteler hep akla saldırıyor diyor
Hangi siteler onlar at da biz de bilelim.

Al ben sana resmi databook tanımını atayım;

Tsukuyomi
Kekkei Genkai, Ninjutsu, Supplementary, Close-range

User: Uchiha Itachi

An inner hell as eternal as Heaven and Earth. The grip held onto the principles of all creation thoroughly annihilates one’s heart and soul!! The ultimate doujutsu made possible only by Mangekyou Sharingan.

Amidst the insight and hypnosis possessed by Sharingan, is a supreme genjutsu, born from the aforementioned hypnosis: Tsukuyomi. Originally, people on the face of the Earth live bound by limitations like time, gravity, and space; and how people exert their abilities within those restrictions is what separates the victors from the vanquished. But in the mental world where the caster drags their opponent, the Tsukuyomi jutsu gives them control over those very limitations!

Namely, this means inside the genjutsu, the physical world’s common sense is completely irrelevant and opposing the caster is impossible. Somebody caught into the Tsukuyomi find themselves into a strange world of infinity, their fate entirely lying inside the caster’s hands. Some time, they will undergo the torments of Hell, and some other time, they will be repeatedly shown a horrendous, hellish picture of agony and mayhem, with no idea of when either of those will end. As a result, the poor prisoner can only wait until the collapse of their psyches…!! Even a body made of iron or the speed of light are powerless before this jutsu, which is the reason why it is feared as the most powerful.

Sharingan is the Kekkei Genkai of the clan labelled as the most powerful, the Uchiha clan. Even among those who have Sharingan, that jutsu cannot be operated without having Mangekyou, which is its culminating point. Concurrently, the only ones who can defeat Tsukuyomi are Sharingan possessors… And even then, exclusively the elite shinobi who have reached particularly high degrees of skillfulness. Once could say this is truly a God-given jutsu solely allowed to those blessed with Uchiha blood and prodigious aptitudes.

The moment the adversary is exposed to Mangekyou Sharingan, a strange realm as they’ve never seen before extends before their eyes. In there, the world’s principles themselves obey the caster’s beck and call.

Since attacks in the spiritual realm have no power to physically wound or kill, it bestows an unfathomable amount of mental damage.

Only those of Uchiha blood… Does it mean only Sasuke has a chance to break a Tsukuyomi?

The phenomena that happen inside of the mental realm are entirely the caster’s to command. Which is to say, the images shown or the actions taken can be changed according to the opponent in order to yield maximum efficiency.

İlk seni duyuyorum çakra olayı olsa niye kurtulunmasın ?
İşte o yüzden başka bir çakranın dokunması ile genjutsudan çıkılıyor zaten. Tabi Tsukiyomi'de bu o kadar kolay değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık