Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Serinin 5 yılda biteceğini ön görüyormuş başlangıçta Kishimoto. Yani tasarlamamış olabilir aslında İtaçi'nin klan katli meselesini.

Kakashi'yi ise pek çok sebepten öldürmemiş olabilir. İtaçi'nin hayatı öbür taraftan çelişkilerle dolu çünkü.
Ben öyle olduğuna pek ihtimal vermiyorum, vermek de istemiyorum açıkçası. Itachi'nin daha ilk ortaya çıkışında gösterilen geçmişine baktığımızda kardeşini seven, onla igilenen biri olduğunu anlayabiliyoruz. Sadece o da değil Shisui gibi yakın bir arkadaşı ve kızarkadaşı olduğunuda biliyoruz. Ailesine ve çevresine karşı saygılı olduğu da belli.

Böyle iyi niyetli bir adamın tüm klanını sebepsiz yere katledeceğine kim inanır? Çok eğreti duruyor açıkçası Sasuke'ye söylediği sebep. İlk izlediğimde bile demiştim bu işin arkasında başka birşeyler olmalı diye. Asıl villain olarak kalsaydı bence daha kötü olurdu karakter açısından.

O sahnede Tobirama olayın içerisinde iken Hiruzen dışındaki biri. Bir anda ortaya çıkarak Naruto'yu kurtarıyor. Dışarıdan olayı iyi gözlemleyerek anında müdahale ediyor. Tobirama ise içerideki biri olarak müdahale etmekte geç kalıyor. Olay hızdan ziyade doğru anda harekete geçme ile alakalı. Farklı yorumlanabilir tabi ama oradan benim anladığım buydu.
Öyle ancak koskoca Tanrı ağacını Tobirama ile uğraşıyor diye basite indirgemek de doğru değil bence. Onbinlerce kişilik orduya da aynı anda saldırıyordu o ağaç.

Teşekkürler cevap için. :rolleyes:

Comicvine gibi siteler saolsun bazı karakterlerin hızı sesin 1000 katı falan sanılıyor diye hiruzene o kadar yavaş denmesi garip gelmiştir belki. Ama hızlar arasında uçurum yok zaten bu mangada (manga sonu tanrılar ayrı tabi). Okulu yeni bitirmiş bebeler jonin’lerden speedblitz yiyor, yavaş joninler raikage ve minato’dan speedblitz yiyor o kadar.

Hiruzen’in 3 olması adamı o kadar dezavantaja sokmaz. Rakibin nereye gideceğini okuyabildiği sürece sorun yok. Adam profesör sonuçta illa vardır o hıza karşı kullanacağı bi teknik.

Şimdi sayfaları atmaya üşeniyorum ama adamın gücü baya bi düştü yaşlanınca. Kyuubiyle savaşırken adam o sopasını yüzlerce metre uzatıp sallıyordu. Oroc karşısında 2 metre sopa için “çok ağır geliyor zor taşıyorum. Amma yaşlanmışım” diyor.

Adam zaten hız karakteri değil. Normalde 5 üzerinden 4’se yaşlanınca 3 olması normal. Bacaklarıyla gözleri aynı oranda yaşlanmadığı sürece sorun yaşamaz fazla.

Bu arada savaş alanına zaten hiraishinle gittiler. Koştukları mesafe azdır baya. Aynı anda oraya gittiler diye eşit diyeceksek karin de sasukeyle aynı anda gitti oraya.

Savaş alanında ise adam tecrübesini konuşturdu. Erken davrandı, nerde ne zaman ne yapacağını biliyordu. Raikage yanlış zamanda girdi ve dayak yedi. Hiruzen açık bulup girdi.

Minato zaten halsiz, tobirama da odunları kesiyor. Hiruzen aldı narutoyu çıktı.

Hızdan kasıt ne tam olarak? Ben hiçbir zaman Hiruzen Hiraishin'den hızlı demedim. Ha zirvesi için diyebilirim, ancak yaşlı hali ya da edo hali için demedim. Onlara ayak uydurabildi anlamında söyledim. Ki onu da lakayt bir tavırla söyledim biraz Aiden yakınım olduğundan.

İstediği kadar akıllı ve nerede ne yapacağını biliyor olsun geninlerden yavaş bir adam nasıl binlerce jonin ve 4. Raikage gibi kagelerin işlevsiz kaldığı yerde sahneye çıkabilir?

Onu geçtim, etrafta iki tane Hiraishinci varken "Aa ben yaşlıyım, geride kaldım ışınlanma bilmiyorum," demiyor adam savaş alanında ikisine de ayak uydurabildi. Juubi Jinchuuriki Tobi'nin bile ilk atağını ekarte ediyor yana kayarak. Yani bu adamın hızı en az bir P1 Kakashi kadar olsun bir zahmet.

Hiruzen geninden yavaş lafı da geldi :D Naruto evreni hiyerarşisi hiç anlaşılmamış. Ayrıca databooklardaki her şey mangayı yansıtır diye bir şey yok. Orada yazan bir şeyin mangada karşılığı olması gerek aynı zamanda.

Hiruzen ile bir genin arasındaki hız farkıan gelince;

Ya en hızlı Genin Rock Lee idi. -> Rock Lee'nin 4. kapıyı senin için hazırladım dediği Neji, Hinata'yı öldürmekle arasında 30cm varken 40-50 metre öteden 3 jonin geliyor ve bunu tutuyor daha kımıldayamadan. Neji anlamıyor bile... Bu üç jonin'in en güçlüsü Oroc görünce altına sıçıyor.

O Oroc'u Hiruzen 2 Edosuyla beraber paketliyor.

Ve Hiruzen geninlerden yavaş öyle mi ? Beyler, lütfen biraz mantıklı olalım.

Ninja temasının düzgün işlenememesi olsun, en güçlü ninja olarak geçen Naruto'nun hâlâ sadece 3 tane jutsuyu dönüp dönüp kullanması olsun, Kurapika'nın başarısız çakması ve dönme dolap Sasuke olsun, villainların saçma şekilde kaybetmeleri olsun çok fazla sevmediğim şey var Naruto'da. Temayı ve karakterleri düzgün işleyebildiğini hiç sanmıyorum.
Part 1 gayet iyiydi aslında, hem güç dengeleri hemde hikaye ilerleyişi açısından. Karakterlerin aldığı power uplar göze batmıyordu, ninja temasından da aşırı uzaklaşılmamıştı. Ne zaman zaman atlaması oldu seri iyice tek düzeleşmeye başladı. Bir noktadan sonrada dibi gördü.

Ama bana göre Naruto'nun başları > One Piece'in başları.

Daha ilgi çekici ve heyecanlı ilerliyordu. OP daha geç sarmıştı beni.

Hiruzen geninden yavaş lafı da geldi :D Naruto evreni hiyerarşisi hiç anlaşılmamış. Ayrıca databooklardaki her şey mangayı yansıtır diye bir şey yok. Orada yazan bir şeyin mangada karşılığı olması gerek aynı zamanda.

Hiruzen ile bir genin arasındaki hız farkıan gelince;

Ya en hızlı Genin Rock Lee idi. -> Rock Lee'nin 4. kapıyı senin için hazırladım dediği Neji, Hinata'yı öldürmekle arasında 30cm varken 40-50 metre öteden 3 jonin geliyor ve bunu tutuyor daha kımıldayamadan. Neji anlamıyor bile... Bu üç jonin'in en güçlüsü Oroc görünce altına sıçıyor.

O Oroc'u Hiruzen 2 Edosuyla beraber paketliyor.

Ve Hiruzen geninlerden yavaş öyle mi ? Beyler, lütfen biraz mantıklı olalım.
İmza.

Part 1 gayet iyiydi aslında, hem güç dengeleri hemde hikaye ilerleyişi açısından. Karakterlerin aldığı power uplar göze batmıyordu, ninja temasından da aşırı uzaklaşılmamıştı. Ne zaman zaman atlaması oldu seri iyice tek düzeleşmeye başladı. Bir noktadan sonrada iyice dibi gördü.

Ama bana göre Naruto'nun başları > One Piece'in başları.

Daha ilgi çekici ve heyecanlı ilerliyordu. OP daha geç sarmıştı beni.
Zaman atlaması öncesini ben de severim, hatta savunurum da. Fakat zaman atlaması sonrası her şey çok kötü olmaya başlıyor.

Ninja temasının düzgün işlenememesi olsun, en güçlü ninja olarak geçen Naruto'nun hâlâ sadece 3 tane jutsuyu dönüp dönüp kullanması olsun, Kurapika'nın başarısız çakması ve dönme dolap Sasuke olsun, villainların saçma şekilde kaybetmeleri olsun çok fazla sevmediğim şey var Naruto'da. Temayı ve karakterleri düzgün işleyebildiğini hiç sanmıyorum.
Üç jutsu mu? Ciddi misin?

Luffy'in bile üçten fazla tekniği var yahu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık