Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
@Eustass Captain Kidd
Her ülke mühürleme tekniği kullanıyor da ölmüyorlar, bu konuda üst düzey bir klandan olan hokage bilmiyorsa ne desek boş. Bu konuda yapılan açıklamalar genelde karısı öldüğü için yaşamak istemiyor gibi şeylerdi sanırım.
İtachi dediğin adam kage seviyesi Orochimarularla top gibi oynamış biri. Savaşta Kabutoyu durdurmasının savaşa ne kadar büyük bir etkisi olduğu malum. Senin bunu küçümsemen daha da anlamsız diğer saydıklarına göre :D Üstelik İtachinin neredeyse her özel tekniği doğrudan rakibini saf dışı bırakabilecek şeyler. Minato anca Rasengan ışınlama ile eğlensin kendi başına. Olmadı kendisini de öldürecek hantal bir teknik kullanır ya tutarsa diye :)
Adam kendi ağzıyla açıkladı kyuubiyi mühürlemeden önce ama kaçırmışsın.

Mesele kyuubiyi mühürlemek değil. Onun için ölmüyor. Kyuubiyi tam gücünde alıp da hayatta kalacak bi jinchuuriki adayı yok orda.
Sağlıklı, güçli bi uzumaki lazım onun için. Minato’nun yanında zaten yakında ölecek bi kushina ve daha yeni doğmuş uzumaki var. Kushinaya mühürlense ölecek kadın. Anca azcık zaman kazandıracak. Minato naruto’nun bu güçle bişey yapacağına da inandığından ona mühürlemek istiyor. Ama Naruto kyuubi’nin tamamını alamayacağı için minato kyuubi’nin yarısını kendisiyle beraber mühürlüyor.

Adamın yanında yetişkin, sağlıklı bi uzumaki olsa normal bi şekilde mühürleyecekti zaten.

Zetsu'ya Kyuubi kaybettiğinden beri Minato'ya güvenmiyorum.
O Zetsuya karşı Juubi Jinchuurikisi Madara bile kaybetti :D :D Ve Obito da gözünü kaybetti nitekim çok anormal bir şey değil bu.

-----------

Dövüşe gelince. Minato, Itachi'nin tüm cephanesini kantırlıyor. Ayrıca itibarı ve tasviri de Itachi'nin üstünde . Minato orta-yüksek zorlukla alır.

O Zetsuya karşı Juubi Jinchuurikisi Madara bile kaybetti :D :D Ve Obito da gözünü kaybetti nitekim çok anormal bir şey değil bu.

-----------

Dövüşe gelince. Minato, Itachi'nin tüm cephanesini kantırlıyor. Ayrıca itibarı ve tasviri de Itachi'nin üstünde . Minato orta-yüksek zorlukla alır.
Madara'yı öldüren Zetsu içinde saklı değil miydi?

İkinci paragrafa katılmıyorum. Rasengan ve hıza karşı aciz değil İtachi. Sharingan ve kargaya dönüşme olayı var. Minato'nun kazanmasının tek yolu sannin mod ve çağırma tekniği. İkisini yapmadan kazanabileceğini sanmıyorum.

Madara'yı öldüren Zetsu içinde saklı değil miydi?
Hayır, aynı Zetsu idi. Siyah Zetsu.

Rasengan ve hıza karşı aciz değil İtachi.
Benim böyle bir cümlem yok ki ?
Sharingan ve kargaya dönüşme olayı var.
Sasuke MS'i ile Killer Bee'yi ve Raikage'yi takip edemiyordu. Minato daha Jonin iken bu adamlara toz yutturuyordu . Sharingan o kadar da etkin bir şey değil bu durumda. Sharingan kullanıcısı fiziki olarak çok üstün değilse göz takip etse de bedenin ayak uyduramayacağı daha ilk zamanlarda gösterildi bize. Ha bence Itachi bedenen çok iyi bir yerde ancak Minato hem fiziken çok hızlı üstüne de ışınlanma var. Her türlü sıkıntı.

Karga'ya dönüşme ise ya Kuchiyose + Kawarimi ile yaptığı bir şey ya da Genjutsu.Çok uzun süre kurtaramaz Itachi'yi bu taktikler.Minato, Sensör ninja olduğu için Itachi'ye bakmasına bile gerek yok. SM'e hiç girmiyorum.

Minato'nun kazanmasının tek yolu sannin mod ve çağırma tekniği.
Sennin Mod şart değil Itachi'ye karşı. Tobi + %100 Kyubi'yi Base halinde paketlemiş adam Itachi için SM açmaz açsa da anlık ve stratejik olur. Zaten SM'e bel bağlayan biri değil.

İkisini yapmadan kazanabileceğini sanmıyorum.
Çağırma tekniğinden kastın ? Savaşa Kurbağa falan çağırmak ise rakipte Totsuga ve Amaterasu varken dev summon çağırma o kadar da avantajlı değil. Kaldı ki Minato ihtiyaç da duymayacaktır.

Ayrıca, Madara savaş alanına ilk geldiğinde Itachi'nin ki gibi yarı beden susano açtı (V3 Susano) ve yarı beden Susano'nun zayıflığı Susano'nun tam altından saldırmak olduğunu Gaara bize göstermişti.

Mİnato da ışınlanma kullanacaktır.

Bilemedim iki tarafında tehlikeli yetenekleri var. Ama İtachi, Obito'nun yardımıyla klanını katlediyordu diye hatırlıyorum.

Tsukiyomi ile bitirir Itaçi reyiz. Bunun ne olduğunu bilmiyorsa savunma imkanı da yok. Zaten bir saniye sürüyor.

Ama İtachi, Obito'nun yardımıyla klanını katlediyordu diye hatırlıyorum
Bu çok matah bir olay değil o dönem yaşayan en güçlü 4 Uchiha Shisui, Itachi, Obito ve Fugaku (Itachi'nin babası).

Shisui ölü, Obito Itachi'ye yardım ediyor. Fugaku'da direniş göstermiyor :D Bir de Uchiha Klanı, Hyuga gibi değil herkes şaringan ile doğmuyor. Mangekyo kullanan ise topu topu 3 kişi var onlarda Itachi, Shisui ve Obito zaten. Nitekim çok zor bir iş değildir. Bir de köyün içinde akşam vakti herkes evlerinde iken böyle bir şey beklemiyorken yapıyor.

Öte yandan Minato, 3. Büyük Ninja Savaşında, Taş Köyüne karşı kaybedilmek üzere olan bir cepheyi tek başına savunuyor ve 1000 Iwagakure askerini tek başına hallediyor. Bu daha rasengan ve 2. Seviye Hiraishin ve SM kullanamayan Minato.

Bunun ne olduğunu bilmiyorsa savunma imkanı da yok.
Onun ne olduğunu bilmesine gerek yok. Bilmesi gereken tek şey. Itachi'nin klanının en güçlü Uchihalardan biri olduğunu bilmek ve de Uchihaların genelinin gözler ile yapılan genjutsular yaptığını bilmek.

Onun ne olduğunu bilmesine gerek yok. Bilmesi gereken tek şey. Itachi'nin klanının en güçlü Uchihalardan biri olduğunu bilmek ve de Uchihaların genelinin gözler ile yapılan genjutsular yaptığını bilmek.
Kakashi de biliyordu. Ama normal genjutsular bekliyordu. Tsukiyomi gibi bir şeyi beklemiyordu ve direkt iptal oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık