Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Moriah Joyboy'un farkında mıydı? (Anketli)

Moriah Joyboy'un farkında mıydı?

• Kullanılan toplam oy
    40
(@Earendill 'e katkıları için teşekkürler :tmm:)

Yıllaaarr yıllar önce yukarıdaki linkte arşivli, teori kaktırmalı analiz başlığımda değindiğim temel nokta şuydu:
Moriah'ın Gölge Luffy'i gördüğünde verdiği tepki, başlığın doğrudan kendisinde belirttiğim gibi Luffy'nin gizli bir gücü olduğuna düpedüz işaret etmektedir.

Bu gizli gücün Moriah tarafından Luffy'e Wano'da tekrar gölge yedirilerek ortaya çıkarılacağını ve gerekli açıklamaların yapılacağını düşünüyordum. Lakin son bölümle birlikte, bu gizli güç daha başka bir şekilde tecelli etti.
(Bu arada, Nika-Joyboy mevzusu ile Gölge Luffy mevzusu tamamen ayrı şeyler çıkabilir düşük bir ihtimalle olsa da, onu da baştan belirtmiş olalım.)

Gelelim tartışma/anket kısmına:

Moriah'ın en sol üst karede "ya da belki..." derken, bilip de söylemediği tahmini Joyboy mudur sizce?

"Bana ne kardeşim Moriah'ın tahmininden, neyse ne!" demeyin, oyunuzu verin. Moriah'ın bu bilgiyi canının bağışlanması karşılığında Teach'e satması falan, o kısımlar başka başlığa kaldı :rolleyes:

Moria Joy Boy'u biliyor mudur emin değilim zira baya bağlantısı olan biri gibiydi gümüş baltadan tut Ryuma'ya bir ton zombi toplamış sonuçta Oars desen yine 500 yıl önce buzlar içinde donmuş biriymiş bulmuş çıkarmış.

Ama ben orada "dönüşüm gücü mü vardı? Ya da belki? derken kastının JB ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Gölgeleri tahmin etmiş olması daha olası. Gölgelerin adadaki Lola ve diğerleri tarafından çalındığını ve insanların içine de koyulabildiğini bilmediğini sanmıyorum. Lola ve ekibi önceleri kendi üzerlerinde deney yapmışlar zaten.

JB'yi biliyor mudur? İhtimali var. Ama bilse bile sırf değişti diye hiç yoktan Luffy ile bağlantı kurması düşük ihtimal geliyor. Luffy'in G2-G3 gibi dönüşüm yetenekleri de var sonuçta. :)

Ek; Ya da yok ya Kaido biliyorsa Moria da bilir ağa. Hala o sahneyle alakası olmadığını düşünüyorum ama şu an evet biliyordur diyorum. Ama çoktan hayır bastım. :D

Son düzenleme:
Çok güzel yakalamışsın ellerine sağlık. Eski bölümleri ve bu tarz şeyleri gördükçe OP'u niye bu kadar sevmişim hatırlıyorum.

Bu arada konuyla alakalı olarak Moriah bence orada gölgeleri mi aldı diye düşündü.

OP her arc'i ile ilmek ilmek işlenen bir seri. Millet karakter işlenişi yok diye düşünüyor ama o da 1043 bölüme yayılmış ve hala daha devam eden bir karakter işlenişi var. Her şeyi yavaş yavaş işliyor Oda.

Çok güzel yakalamışsın ellerine sağlık. Eski bölümleri ve bu tarz şeyleri gördükçe OP'u niye bu kadar sevmişim hatırlıyorum.

Bu arada konuyla alakalı olarak Moriah bence orada gölgeleri mi aldı diye düşündü.

OP her arc'i ile ilmek ilmek işlenen bir seri. Millet karakter işlenişi yok diye düşünüyor ama o da 1043 bölüme yayılmış ve hala daha devam eden bir karakter işlenişi var. Her şeyi yavaş yavaş işliyor Oda.
Abartmayalım. Luffy'nin 1. bölümdeki kafa yapısı neyse 1000. bölümde de o. Değişen birşey yok. İlmek ilmek işlenen bir durumda yok her adada aşağı yukarı aynı şeyler yaşanıyor(Alabasta-Dresrosa).

Aradan yıllar geçmiş, Oda efendinin bu kadar uzun soluklu bir hikaye de JoyBoyu 2y öncekı arclarda tasarladığını düşünmüyorum açıkcası. Kafasında vardır bir şeyler ama JoyBoy mevzusu ilk defa balık adam adasında bahsedildi diye hatırlıyorum. 2y önce ve 2y sonraki olaylarda hikayenin temel sayılabilecek şeyleri dışında çok şey değişti.

Moriah joy boyu biliyordur muhtemelen ancak luffyin joyboy olduğunu düşünmesi çok ayrı bir olay.
Luffynin joyboy olduğunu olacağını düşünmüyorum ancak , joyboy hakkında fikri vardır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık