Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Monkey D. Garp'ın Savaşta Yaptıkları

Garp'ın Duruşu

• Kullanılan toplam oy
    138
Luffy ve Ace konusundaki tutumunu tartışıyorsak; kişiden kişiye değişir. Her fikre saygım var. Bana göre aile her şeyden önce gelir. Adı korsan olsa da, torunlarının iyi insanlar olduklarını biliyorsan aileni koruyacaksın. Yine de, farklı düşünenler olabilir.

Ancaak, Garp'ın karakterini tartışıyorsak; orada bir durun derim. Hadi Ace ve Luffy korsan. Garp uyardığı halde dinlemediler. Garp'ın da bir duruşu var ve onu bozamadı. Coby de mi korsan? O da mı suçlu? Sen gözünün önünde iki torununu deştiği yetmezmiş gibi bir de öğrencini deşen adamı izliyorsun, bir korsan gelip senin öğrencini kurtarıyor, sen hala o korsana bileniyorsun. Coby'nin yerinde olsam gider Garp'a derdim ki; "senin ben kalıbına da, dedeliğine de, hocalığına da tüküreyim. O kinlendiğin Shanks senden daha adam değilse bana da amiral olmak nasip olmazsın."

Shanks fanıyım ama keşke mf ye shanks gelmeyeydi.

Garpın tutumu doğruydu ama sakazuki corby ye vuracakken keşke garp sakaya birtane geçirseydi ve sana noluyor kuzo diyip savaş burda bitmiştir deseydi daha tarmin edici olurdu. Sakanın corby ye saldırırken garpın birşey yapmaması beni üzdü.
Sen de öyle bir konu aç. Suçu yoktur ya da karaktersizdir diye oylayalım :)

Hadi velev ki Ace yi Luffyi kurtarmaması anlaşılabilir ulan peki senin gibi bir denizci olan Cobyi neden korumuyorsun be karaktersiz.

şansı yok. Çünkü kahraman lakaplı adamın tüm dünyanın gözü önünde bir amirali öldürmesi demek, o andan itibaren dünyadaki milyonlarca masum insanın hayatını tehlikeye atması ve onları kaosa sürüklemesi demektir. Roger'ın lafı sadece Luffy gibi adamları değil para uğruna her türlü boku yiyecek haysiyetsiz ve şerefsiz bir sürü insanı nasıl ateşlediyse, Garp'ın böyle bir aksiyona girmesi de bir sürü katilin, hırsızın, tacizcinin önüne kırmızı halı sermekle eş değer olurdu. O yüzden Garp içi kan ağlasa da savaş boyunca hiçbir şey yapmadı. Yapamazdı da zaten ne olursa olsun, bir akrabasının hayatı dünyadaki milyonlarca masum insanın hayatından daha kıymetli değil.
Cobby korsanmıydı ? Shanks olmasa ölmüştü.

Cobby korsanmıydı ? Shanks olmasa ölmüştü.
O savaş Ace ve Wb'nin öleceği, Shanks'ın da savaşı bitireceği şekilde kurgulanmış mangaka tarafından. Yoksa Shanks gelmese diye bir düzeltme yaparsak Ace şunu yapsaydı Wb bunu yapsaydı vs diyebiliriz. Ben şundan eminim, Shanks'ın müdahil olmayacağı bir savaş olsaydı MF, Coby'i kurtaran Garp olurdu. Aokiji veya Sengoku'da Akainu'nun karşısına geçebilirdi bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık