Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Monkey D. Dragon'un Seviyesi

Dragonun seviyesi?

• Kullanılan toplam oy
    281
Bu seri tüm dünyanın 4 azılı korsan yani Yonkou'ları nasıl yenebileceği üzerine düşünülmüş. Onları geçen tek kişi Roger.

BM= Doğuştan gelen sertlik
Kaido= Ölümsüz
BB= Değişken vücut(birden fazla meyve)
Shanks=Kral Hakiyi şok dalgası yerine sürekli ve hacimsel olarak kullanabilen tek adam.
Roger= Herşeyin sesini duyabilen adam.(Kitabeleri içerecek kadar da ileri)
WB=Doğuştan gelen anlamsız güç.(Weevil'a yapılan gücü genç WB benzetmesi, WB'nin sonradan bu gücü kazanmadığını küçüklüğünden beri yaşıtlarından çok daha güçlü olduğunun göstergesi)

Bunlar arasında normal sayacağın Shanks ve Roger var ki, ikisi de gösterilmedi. Ayrıca Roger'ın Shanks'ın potansiyelini görüp gemiye alması da kuvvetle muhtemel.

Şimdi Dragon en zirve olan Yonkou seviyesinde olacaksa doğuştan gelen anormallik yada Shanks'vari bir haki gereksinimi duyar. Bana göre seride Yonkou'ları birbirinden ayıran yetenekler yazdığım şekilde ayrılmış. Yani Shanks şuan yaşayan insanlar içinde Kral Haki de zirve. Dragon da bulunan 3 tip haki ile Yonkou kıstasına alınmaz, Doffy de 3 tip hakiye sahipti. Beklentini kırmak istemem ama aynı tip güç sahibi 2 kişi güç zirvesine ortak olamaz. Kaldı ki Amiral gücü hiç de yabana atılacak bir güç değil. Akainu korsan olsa ne sürede KK olacağı malum.
Mevzu Amiral-yonkou kıstası değil.Bana göre zaten Amiraller denk tayfa ile gider 5.yonkou olur diğerleri de bi cacık yapamaz da olay yonkouların farkli doğması ile ilgili.

Şenksin h.haki mevzusunun doğuştan farklılıktan ziyade kullanım farklılığı diye düşünüyorum.Tıpkı k.hakinin farklı kullanımları gibi.Önceki mesajda belirttiģim kişilerin yetenekleri bir şekilde insani koşullar ile oluşabilecek özellikler.Her şeyin sesini duyma hariç.Wbnin sürekli dövüşerek gelişmesi ile,şenksin haki eğitimi yolu ile,teachinki ise meyve yeteneği ile alakalı olabilir.

Dediklerine yanlış demiyorum ama sanki biraz fazla havada kalan bir yorum.Tabi ben zaman atlaması öncesine göre değerlendirince bu böyle oluyor.Yoksa yeni dünyada neyin ne olduğu belli değil.Değişik ırklar muhtemel oni Kaido falan.Zan atlaması öncesi dünya kurgusu sanki daha iyi gibi idim

Mevzu Amiral-yonkou kıstası değil.Bana göre zaten Amiraller denk tayfa ile gider 5.yonkou olur diğerleri de bi cacık yapamaz da olay yonkouların farkli doğması ile ilgili.

Şenksin h.haki mevzusunun doğuştan farklılıktan ziyade kullanım farklılığı diye düşünüyorum.Tıpkı k.hakinin farklı kullanımları gibi.Önceki mesajda belirttiģim kişilerin yetenekleri bir şekilde insani koşullar ile oluşabilecek özellikler.Her şeyin sesini duyma hariç.Wbnin sürekli dövüşerek gelişmesi ile,şenksin haki eğitimi yolu ile,teachinki ise meyve yeteneği ile alakalı olabilir.

Dediklerine yanlış demiyorum ama sanki biraz fazla havada kalan bir yorum.Tabi ben zaman atlaması öncesine göre değerlendirince bu böyle oluyor.Yoksa yeni dünyada neyin ne olduğu belli değil.Değişik ırklar muhtemel oni Kaido falan.Zan atlaması öncesi dünya kurgusu sanki daha iyi gibi idim
Anlıyorum, sende haklısın okuyunca kesinmiş gibi yazmışım bende. Sadece aynı tarz güce sahip 2 zirve beklemiyorum. 3 haki + meyve Dragon'u ayıracak. Zaman atlaması öncesi adam akıllı yonkou görmemiştik WB dışında. Velhasıl 2. bir Judge vakası ile karşılaşmamak için amiral diyorum. Seninle böyle mantıklı şekilde konuşmak ilginç gerçekten. Gündüzleri mantığını yatakta bırakıyorsun, akşamları Vegapunk.

Anlıyorum, sende haklısın okuyunca kesinmiş gibi yazmışım bende. Sadece aynı tarz güce sahip 2 zirve beklemiyorum. 3 haki + meyve Dragon'u ayıracak. Zaman atlaması öncesi adam akıllı yonkou görmemiştik WB dışında. Velhasıl 2. bir Judge vakası ile karşılaşmamak için amiral diyorum. Seninle böyle mantıklı şekilde konuşmak ilginç gerçekten. Gündüzleri mantığını yatakta bırakıyorsun, akşamları Vegapunk.
Muamele farkı diyeyim fazla uzatmayayım :sapkali:

Seride şu anki hikayeye göre yonkou gücünde olması mantıklı. Shounenlerde ergen gencimizin babası genelde en üst seviyelerde olur. Gencimiz babasını da aşarak yeni bir çıta belirler. Bu durumda Luffy KK olduğunda babasını da geçeceğinden Dragon yonkou gücünde falan olmalı. Ancak seri Luffy'nin KK olmasından sonra çok devam edecekse hükümet çok güçlü ise ya da aya gitmek falan gibi olaylara gireceksek Dragon KK seviyesi olur Luffy onu da aşar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık