Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Miras Alınan İrade "One Piece"

Croco-Boy

Verdiği örneklerle çok iyi desteklemiş. Her teoride olduğu gibi bundada eksiklik var ama okadar da olsun. Eleman iyi yazmış. Paylaşım için teşekkürler :good:

Eline sağlık ancak okuyabildim. Gerçekten çok iyi yerler yakalayanlar oluyor. Helal olsun denecek başka bir şey yok sanırım. :)

simdiye kadar okudugum en iyi teorilerden biri
Verdiği örneklerle çok iyi desteklemiş. Her teoride olduğu gibi bundada eksiklik var ama okadar da olsun. Eleman iyi yazmış. Paylaşım için teşekkürler :good:
hocam sağlan teoriymiş eline sağlık bi nefeste okudum sanki manga okuyormuş gibi
Eline sağlık ancak okuyabildim. Gerçekten çok iyi yerler yakalayanlar oluyor. Helal olsun denecek başka bir şey yok sanırım. :)
Yorumlarınız için teşekkürler :).

Güzel teori ama ben hep One piece'yi gerçek bir hazine olarak düşündüm [ altın felan değil ]
ve Antik krallık bunu korumak için Antik silahlar ile Grandline'yı yapmış diye düşünüyorum.

Poseidon = Deniz Kralları
Pluton = Manyetik olayları
Uranüs = Hava olaylarını

Sonuç Güzel teori özellikle Joyoboyo güzelmiş :D

Çeviri için teşekkürler emiğine sağlık:good:

Teoride değinilmemiş kısımlar var.Değinilmiş kısımlar doyurdu çok iyi teori akıcıydı hiç sıkmadı tabi bunda senin çeviriye kattığın yorumunda katkısı var;)
Artık değinmediği yerlere değinmesini bekliyelim ve tabi senin çevirmeni:gamyon:
Yorumun için teşekkürler :D. İleride başka iyi teorilerle karşılaşırsam çeviririm tabi ki.

Okuyunca gayet akıcı gelen ama içinde çok fazla eksiklik/ yanlışlık olduğunu düşündüğüm bir teori olmuş bu. Şöyle derleyecek olursam;

1- Antik krallık, karanlık tarihten önce dünyaya hükmeden bir otorite değil, yalnızca medeniyet ve refah seviyesi yüksek bir krallık olarak anlatılıyor. Antik krallık dışında zibilyon tane memleket var.
2- Antik silahların Döndüren Dağı ile Marijoa'yı yıkmak için üretildiği söylenirken o silahların 'Uzaylılar' tarafından yapıldığı ve antik savaşta kullanılma düşüncesi es geçilmiş.
3- Roger, çağ falan başlatmak istemiyor. Rayleigh'e ölmeyeceğim ortak diyor, sonra teslim oluyor. Ölüme doğru giderken Dragon ve Smoker'ın hatırladığı 'insanların hayalleri asla ölmez' şeklindeki ifadeleri sarfediyor ve idam sehpasına çıkıyor. O sırada densizin birinin 'o altınları, hazineni nereye sakladın, yanında mı götüreceksin' şeklindeki sorusu üzerine 'alın hepsi sizin olsun, One Piece'i orada bıraktım' diyor ve insanlar bunun peşine düşüyorlar. :D Planlanmış bir durum yok yani.
4- Robin'in "Bu demek oluyor ki okuduğum kitabe metinlerinin rehberliğini Grand Line'ın son adası Raftel'a kadar takip etmeliyim!!" ifadesi kitabeleri okuya okuya rafteli bulurum anlamında değil. http://www.turkcraft.com/One_Piece/301/14 bu sayfada ve diğer sayfada Roger'ın asıl önemli tabletleri beraberinde götürdüğü ve Robin'in gerçeğe ulaşmak için Raftel'e gitmek zorunda oluşu anlatılıyor. :D Yani olay, Robin'in kitabeleri okuya okuya Raftel'e ulaşacağı değil, kitabeleri okudukça bilgileneceği ve Raftel'e ulaşınca yapbozu tamamlayacağıdır. Yoksa Luffy'e Raftel'i bulduracak şey kitabeler değil, her şeyin sesini duyma gücü olacaktır. Kimsenin Raftel'i bulamamasının nedeni de bu. :D
Belki adam Roger'ın yancısıdır :D..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık