Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sonradan yeni bir karakter çıkarsa onun Mihawk'tan güçlü olma ihtimali var mı diyorsun ?
Hayır işte. Fujitora'nın, Mihawk'tan güçlü olmasının tek argümanı olabilir, o da; sonradan meyve yedi, meyveyle beraber yenebilir denmesi. Ki kalbur üstü adamlar meyve yemediyse kendilerine güvenlerindendir. Ace yolculuğunun başında meyve buluyorsa, Shanks alelade bir gemiden meyve alabiliyorsa; Mihawk meyve peşinde koşarsa rahat bulurdu sonucu çıkıyor. İhtiyaç duymadığından meyve aramamış demek. Üst liglerde aman aman fark yaratacağını düşündüğüm bir etken değil zaten.

Amiral kavramı sadece Fujitora ile sınırlı değil ama. Kılıç kullanmayan diğer amiraller ne olacak?
Amiralleri genel olarak aynı ligde görüyorsak sorun yok. Ama Fuji benim için ortalama amiral seviyesini ifade ettiğinden bu sonucu çıkardım.

Son düzenleme:
Mihawk'ta neden H. haki çıkmayacak?

H. haki sahibi birçok karakter gördük şu ana kadar. Kimisi serinin zirve isimlerindendi, kimisi Chinjao gibi zirve zamanında bile sağ kol etmeyecek bir adamdı. Hepsinin ortak özellikleri ise gerçek manada ülke yöneten birer kral olmasalar bile, karizmalarıyla insanları kendilerine çekmiş ve etraflarında toplamış kişiler olmaları. Bunu Amiraller gibi emir komuta zinciriyle değil, doğal bir liderlik vasfıyla yapıyorlar. Dof, Hancock, Don Chinjao bunlara güzel birer örnek. Bu duruma kısmen uymuyor denebilecek tek örnek Kata. Ancak o da kardeşlerini koruyan, onlara sahip çıkan biri. Annesi tarafından bastırılmış olmasa onda da o irade ve karizma var.

Mihawk yalnız başına bir adam. Kimseye iradesini kabul ettirme amacı gütmüyordur. H. haki sahibi olan insanlardan ayrılan yönü bu. Genel kalıba uymuyor.

@Sir Crocodile Bu tarz durumlarda genelde senin dediğin yoldan değil de tam tersinden bakar insanlar. Mangaka adama en güçlü dediğine göre, bize aksi gösterilene kadar bunu doğru kabul etmemiz normal. Nasıl WB en güçlü diye tanıtıldı ama daha sonra en güçlü kalamadığını kendi ağzından, Marco'dan duyduk. Mangaka bize birşeylerin değiştiğini anlattı başka karakterlerin ağzından. Mihawk'ı da aksi açıklanana kadar en güçlü kılıç ustası olarak kabul etmek daha mantıklıdır.

Mihawk'ta neden H. haki çıkmayacak?

H. haki sahibi birçok karakter gördük şu ana kadar. Kimisi serinin zirve isimlerindendi, kimisi Chinjao gibi zirve zamanında bile sağ kol etmeyecek bir adamdı. Hepsinin ortak özellikleri ise gerçek manada ülke yöneten birer kral olmasalar bile, karizmalarıyla insanları kendilerine çekmiş ve etraflarında toplamış kişiler olmaları. Bunu Amiraller gibi emir komuta zinciriyle değil, doğal bir liderlik vasfıyla yapıyorlar. Dof, Hancock, Don Chinjao bunlara güzel birer örnek. Bu duruma kısmen uymuyor denebilecek tek örnek Kata. Ancak o da kardeşlerini koruyan, onlara sahip çıkan biri. Annesi tarafından bastırılmış olmasa onda da o irade ve karizma var.

Mihawk yalnız başına bir adam. Kimseye iradesini kabul ettirme amacı gütmüyordur. H. haki sahibi olan insanlardan ayrılan yönü bu. Genel kalıba uymuyor.
Katılmıyorum. Kata ve Rayleigh kime önderlik ediyor ? Kata'nın kardeşlerini koruması pek de alakalı değil. Ray'in de kardeşleri olsa ve onları korusa bunun kral hakiyle bağlantısı ne ?

Ayrıca Ray biri ünlü olmaya başladığında içinde genelde bu güç vardır diyor. Mihawk korsan çağından bile önce ünlü olmaya başlamış biri. Ek olarak irade kavramı üzerinde durursan illa ki liderlik etme kavramının gerekli olmadığına ikna olursun. Misal Ryuuma. Bu adam en güçlü savaşçı ruhu/iradesine sahip. Böyle bir adamda kral haki çıksa kim itiraz edebilir ? Eee bu adam kime önderlik etmiş baktığın zaman ? Ronin yav adam. Boş gezen bir samuray. Ee hani kral hakinin liderlik etme özelliği ? Zoro. Yarın bu adamda da kral haki çıkacak. Kime liderlik edecek ? Kimseye. Öyle bir amacı/ihtiyacı yok. Anlatabildim mi ? Hee kral haki sahibi biri istese bir topluluğa liderlik edemez mi ? Edebilir. Ama illa ki liderlik etme zorunluluğu aramayın. Bu sebeple Mihawk'ta da kral haki olabilir.

@Erkan12 senin dünyanın en iyi mihawk haterı ünvanın gidiyo bir şey yap:oleyo2: şaka bir yana sana evvelden hakaret etmiştim burdan özür diliyorum.

Şimdi Mihawk>Kılıç kullanan herkes diyorsunuz dimi? Sizin iddianız bu.
Kaido yolda kılıç gördü bizimkileri kılıç ile tekledi sonuçta adam kılıcı bi sopa olarak kullanabilir. Bastı hakiyi veri H.hakiyi tekledi.
Şimdi biz Mihawk>>Kaido mu? diyeceğiz adam sonuçta kılıç kullandı?

Hadi size kolay gelsin.

Kaido yolda kılıç gördü bizimkileri kılıç ile tekledi sonuçta adam kılıcı bi sopa olarak kullanabilir. Bastı hakiyi veri H.hakiyi tekledi.

Hadi size kolay gelsin.
Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan
Hadi kolay gelsin

Katılmıyorum. Kata ve Rayleigh kime önderlik ediyor ? Kata'nın kardeşlerini koruması pek de alakalı değil. Ray'in de kardeşleri olsa ve onları korusa bunun kral hakiyle bağlantısı ne ?

Ayrıca Ray biri ünlü olmaya başladığında içinde genelde bu güç vardır diyor. Mihawk korsan çağından bile önce ünlü olmaya başlamış biri. Ek olarak irade kavramı üzerinde durursan illa ki liderlik etme kavramının gerekli olmadığına ikna olursun. Misal Ryuuma. Bu adam en güçlü savaşçı ruhu/iradesine sahip. Böyle bir adamda kral haki çıksa kim itiraz edebilir ? Eee bu adam kime önderlik etmiş baktığın zaman ? Ronin yav adam. Boş gezen bir samuray. Ee hani kral hakinin liderlik etme özelliği ? Zoro. Yarın bu adamda da kral haki çıkacak. Kime liderlik edecek ? Kimseye. Öyle bir amacı/ihtiyacı yok. Anlatabildim mi ? Hee kral haki sahibi biri istese bir topluluğa liderlik edemez mi ? Edebilir. Ama illa ki liderlik etme zorunluluğu aramayın. Bu sebeple Mihawk'ta da kral haki olabilir.
Ben de Zoro'da çıkacağını düşünüyorum. Rayleigh için yapacağım açıklama onda da geçerlidir. Ben ikisinin durumunu Oda'nın "Bakın bunlar kaptan değil ama o kalibrede adamlar. Çok yakınlar kaptanlarına güç ve irade olarak" demesi gibi anlıyorum. Gerçekten de bir tayfaya kaptanlık yapacak kalibredeler bana kalırsa. Ryuma gibi tek tabanca birinde çıkarsa bunu o zaman değerlendiririz, sen varsayımda bulunmuşsun sadece.
H.haki tabi iradedir ama neyin/kimin irsadesi? Kralın. Kral hükmeder, liderdir, insanları etrafında toplar.
Ben Mihawk'ın genel tanıma uymadığını düşünüyorum. Sırf güçlü diye çıkar mı? (Yonkou seviyesine yakın bir güçte bekliyorum adamı). Çıkabilir evet. Geçmişini, yalnız takılmasının altında yatan sebebi görelim, daha iyi anlaşılır. Hep böyle tek tabanca değildi belki de.

Hadi size kolay gelsin.
Hayır iddia o değil. Mesela fujitoradan meyveyi çıkar. Geriye kılıç ustalığı kalsın. Mihawk bu meyvesiz fujiden güçlüdür. Daha sonra bizim Fuji baktı bu mihawk düşmüyor gideyim meyve yiyeyim bari desin. Kılıç ustalığının yanında artık yerçekimi de var. Mihawkın attığı devasa slashları artık itme gücü ile engelliyor. Mihawkı havaya kaldırıyor üstüne meteor atıyor yer çekimi ile yavaşlatıyor falan. Şimdi bu adam mihawkı yense en güçlü kılıç ustası olarak anılır mı? Anılır. Ama özünde meyve gücü ile yenmiştir. Kılıç yeteneği ile değil. Ama meyve kullanması onu kılıç ustalığından düşürmez. Çünkü o bir kılıç ustası. Kaido ise kılıç ustası değil. Yolda geçerken eline kılıç alıp onla birine vurup yense bu onu kılıç ustası yapmaz. Sadece araç olarak kullanmıştır. Seride kılıç ustaları zaten kendini belli ediyor. Genelde isimli kılıçları oluyor. Şart değil tabi.

Son düzenleme:
Hayır iddia o değil. Mesela fujitoradan meyveyi çıkar. Geriye kılıç ustalığı kalsın. Mihawk bu meyvesiz fujiden güçlüdür. Daha sonra bizim Fuji baktı bu mihawk düşmüyor gideyim meyve yiyeyim bari desin. Kılıç ustalığının yanında artık yerçekimi de var. Mihawkın attığı devasa slashları artık itme gücü ile engelliyor. Mihawkı havaya kaldırıyor üstüne meteor atıyor yer çekimi ile yavaşlatıyor falan. Şimdi bu adam mihawkı yense en güçlü kılıç ustası olarak anılır mı? Anılır. Ama özünde meyve gücü ile yenmiştir. Kılıç yeteneği ile değil. Ama meyve kullanması onu kılıç ustalığından düşürmez. Çünkü o bir kılıç ustası. Kaido ise kılıç ustası değil. Yolda geçerken eline kılıç alıp onla birine vurup yense bu onu kılıç ustası yapmaz. Sadece araç olarak kullanmıştır. Seride kılıç ustaları zaten kendini belli ediyor. Genelde isimli kılıçları oluyor. Şart değil tabi.
Bence meyveli yenişlerde kılıç düellosu gibi bir durum söz konusu olamaz. Fujitora iyi mantık; Wb ile mukayese eden vardı. Gura gura kullanacak Wb bisentosu var diye de o sınıfa girmesin bi zahmet. Haki gibi değil ki meyve; herkeste çıkan bir opsiyon değil.

Shanks ile hakili ve ciddi dövüştüklerini düşünüyorum. Bunun da nedeni; hem özsaygıları hem de birbirlerine olan saygılarından. Bir diğer nedeni de haki kullanmamış olsalar Mihawk'ın kılıcında illa ki çentik olacağı. Kılıç düellolarında herkeste olan her güç kullanılacaktır. Haki de bu seviyedeki adamlar için hız gibi bir şey. Ama Shanks meyve yerse ve ünvanı alırsa bu kılıç ustası gücü olmaz çünkü kılıç gücü olmaz. Böyle işte. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık