Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adam o kadar usta ki, kılıcın ruhuyla iletişime geçiyor. İstediği zaman kontrolü alıyor, istediği zaman salıyor. Kılıç köpeği olmuş adamın. :flaugh:
Biz Luffy'den meyveyle konuşma/uyandırma falan bekliyorduk, şimdi de Zoro'nun kılıç uyanışı çıktı başımıza. :D

Ciddi mod'a geçiyorum. O sahneden ben pek bir şey çıkaramadım ama sizin düşündüğünüz gibi çıkarsa da "Kılıç, ustasını seçer." sözü iyice anlam kazanmış olacak.

O zaman Luffy'nin laneti Yoru'ya ağır mı bastı Zoro'nun Sandai'ye basması gibi woaaaw bunu öğrendiğim iyi oldu. Sonuçta kesmemiş Yoru.
Ne alaka? Kader diyor yan kendi kesmek istemediği için ama bir yandan da Luffy'nin nasıl bir adam olduğunu anlamak için yapmış olabilir. Zoro'nun lanet olayı farklı o Zoro'nun şeytani aurası ile ilgili bir şey. Burada öle yada böyle kılıç kontrolsüz saldırıyor olsa, Luffy de hani kehanette ki çocuk ya, o yüzden olsa bu yani kaçabilse, sence mantıklı olmuyor mu?

Şimdi buraya @Roronoa Zoro ile bir ara konuştuğumuz ve teori diye adlandırılabilecek bir şeyi yazmak istiyorum. Bunun konusunu veye analizini yapacaktık ama forumda o kadar çok ezikleniyor ki her şey, açıkcası uğraşmak istemedik. Burada yazacaklarıma bir teori olarak bakabilirsiniz. Şimdi bu noktada Mihawk'ın Luffy'i kendi kılıç becerileri ile değilde, her şeyi Kılıcın, yani kara kılıcının kaderine bıraktığı ile ilgili bir şeyler yazacağım.

Öncelik ile şu sahneye bakalım; Zoro bir anda onun kontrolü dışında darbe veren kılıcına bakın ne diyor. Burada ki kılıç lanetli olsa bile her efsane kılıcın kendi iradesi vardır diyebiliriz. Çünkü aynı zamanda Ryuma, Zoro'ya kılıcı verirken bu kılıç sende tatmin olacaktır diyor. Yani bütün kılıçlar bir şekil de iradeye sahip olabilir.

Şimdi gelelim Mihawk'ın, Luffy'e saldırmadan önce dediklerine. "Şimdi kader bize yeni jenerasyonun altın çocuğunun hayatı burada son mu bulacak yoksa kara kılıcım dan kaçabilecek mi? onu gösterecek" diyor.

Gelelim dövüş içinde ki bu sahneye. Sadece bir çakı ile Zoro'yu mahveden Mihawk, neden dibinde ki bir adamı keserken, kocaman bir buz dağını kesecek kadar büyük bir slash atar? Aynı şekil de Zoro'yu göğsünden yarıp ölmeyecek şekilde ayarlayan mihawk, yanlışlıkla nasıl buz dağı kesiyor ya da luffy için neden aşırı güç kullanıyor? Yoksa kılıç kendi yaptığı için mi bu kadar kontrolsüz bir şey oldu? Yani Mihawk, Luffy'e saldırırken kılıç becerilerini ne kadar kullandı ve kılıcın kaderine işi ne kadar bıraktı?

Dediğim gibi kesin bir şey söylemiyorum sadece bir teori olarak görün bunu. @Densetsu no Samurai @Siyah Ateş @RedTeroR beyler sizden de görüş bekliyorum :D
Hımm. Mihawk herkese gerektiği kadar güç kullanan biri. Öte yandan Mf'de kendi iradesini ortaya koyarak yani ciddi ciddi Luffy'yi öldürme derdinde olmayarak sadece Luffy'yi test etme amacı ile hareket ettiğini düşünürsek neden olmasın ? Sarf ettiği cümlelerden de olayı kılıcına bıraktığı gibi bir anlam çıkabilir. Buna bir örnek daha vermek gerekirse...

Hatırlarsan Zoro Kitetsu'yu almadan evvel ne diyor ? Bakalım benim şansım mı onun (Kitetsu'nun) laneti mi üstün gelecek ? Mihawk ne diyor ?

Bakalım Kara Kılıç'tan kaçabilecek mi ?

Benzer değil mi ? Mihawk bir nevi Kara Kılıcın kendi iradesi/gücü mü yoksa Luffy'nin kaderi/şansı mi üstün gelecek diye test ediyor.

Mantıklı. Ayrıca kılıçların kesinlikle bir iradeleri var. Şeytan meyveleri gibi. Bunu bir konumda manga sayfası ile teyit etmiştim. Bu açıdan bakıldığında da makul. İyi yakalamışsınız bence @Roronoa Zoro :good:

Patronun emri seni o yüzden koruyorum anlamında bir cevap veriyor Luffy'nin tepkisine.Adamın korumak için Luffy'nin önüne siper olmasıyla Mihawk'ı durdurmaya çalışması arasındaki farkı göremiyor musun ? Mihawk üzerine gidince kendini savunuyor daz buna durdurmak denemez.Luffy'i korumak için slashi karşılamak Mihawk'ı durdurmak olmuyor.
Yahu sonuçta Croc'un emriyle Luffy'i korumaya çalışmıyor mu Daz? Aynı şekilde hiç bir fark yok orada Mihawk değilde başka bir karakter olsa yine Croc'un emriyle gelmiş olacak. Bunlar olmadan önce Mihawk Luffy'nin peşinden gelmiyor muydu? Daz da araya giriyor işte. Luffy de şaşırıyor ve tanıdığını belirterek ''Sen'' diyor. Daz da ''Patronun emri'' diyor. Yani Croc'un emriyle o hareketleri yapıyor.

+ Olarak ''Ben tavşanları avlamak için her şeylerini kullanan aptallara benzemem'' diyen Mihawk Daz'ı görünce ''Daz Bones değil mi?'' deyip tanımasından sonra kesmesine ne diyorsun?

Ne alaka? Kader diyor yan kendi kesmek istemediği için ama bir yandan da Luffy'nin nasıl bir adam olduğunu anlamak için yapmış olabilir. Zoro'nun lanet olayı farklı o Zoro'nun şeytani aurası ile ilgili bir şey. Burada öle yada böyle kılıç kontrolsüz saldırıyor olsa, Luffy de hani kehanette ki çocuk ya, o yüzden olsa bu yani kaçabilse, sence mantıklı olmuyor mu?
Yalnız Zoro'nun olayı ile benziyor bu şeyler Zoro benim şansım mı kılıcın laneti mi diyor Mihawk kara kılıcımdan kaçabilecek mi yoksa ölecek mi? Zoro zaten o sıralar kaderden falan bahsetmez, adam o sıralar ateist la.

Adam o kadar usta ki, kılıcın ruhuyla iletişime geçiyor. İstediği zaman kontrolü alıyor, istediği zaman salıyor. Kılıç köpeği olmuş adamın. :flaugh:
Yalnız Zoro cidden çok avantajlı bir şekilde savaşıyor. 3 tane dereceli kılıçla savaşıyor adam.

Serinin kılıç yönünden Teach'i gibi çıktı herif.

Biz Luffy'den meyveyle konuşma/uyandırma falan bekliyorduk, şimdi de Zoro'nun kılıç uyanışı çıktı başımıza. :D

Ciddi mod'a geçiyorum. O sahneden ben pek bir şey çıkaramadım ama sizin düşündüğünüz gibi çıkarsa da "Kılıç, ustasını seçer." sözü iyice anlam kazanmış olacak.
Açıkçası biraz inanması zor bir teori. 1-2 sahne dışında dayanağı yok ama olmaz da diyemem. Teori işte. Bana kalsa ben yazmazdım da kardeşim yazmış. :flaugh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık