Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Berabere nasıl kalınıyor? Hadi bir kere oldu iki kere oldu bu noktada en iyi ünvanı amaç olsaydı illa ki bir kazanan olurdu. Akainu ve Aokiji buna örnek. Adamlar 10 gün süren dövüş atmışlar. Yani bir sonuca varamadım kadar iş gidiyor. Bu adamlarsa böyle değil daha çok eğitim havasında geçmiş gibi izlenim almadım değil.
Şöyle ki bu adamlar birbirlerine kin güderek dövüşmüyorlar 2 amiral gibi kan davası şeklinde.Gayet birbirlerine saygı duyarak dostane ama kıran kırana bir biçimde en iyiyi belirlemeye çalışıyorlar bence.Böyle bir durumda tıpkı düello erteleme gibi nihai sonuç için bir diğer gün düelloya devam edilebilir.Zaten yetenek testi için bu kadar uğraşıyorsan Kuzan'ın bacağını kaybettiğinde olan bir dikkatsizlik gibi birşeyle buna karar vermen son derece saçma olur.Adamlar fizik olarak bitmişken yeteneği ölçemezsin olsa olsa dayanıklılığı ölçebilirsin o açıdan da günlük düellolar atmaları mantıklı görünüyor.

Tamam da neden olmazsın ? Güçlüysen illa bağımsız mı olucan ? Köpekliğini yapmıyor.Shiciler köpek mi diye konu var o yüzden burda tartışmıcam onu.Kid'in o lafı da Oda'nın klasik bossları(yonkoları) şişirme lafı bana göre.
Gereksiz uzatıyon Yonko güçünde demek en güçlü 5 kişiden birisin demek. Shichi ünvanı sana ne katıyor denizciler sana dokunmuyo karşılığında senin istediği yere çağırıyo + gelmessen atarım diye tehdit ediyor. Şimdi Dünya ki en güçlü 5 kişiden birisin bu ünvana ihtiyaçın varmı ? Yok, zaten kimse sana bulaşıp başına dert almaz. Hadi kabul ettim onların işlerini yaparmısın ? Birde atarım bak gelmezsen diyo. Kaido ile BM konuşurken dinlendiklerini biliyolar ama takmıyolar bile Yonko demek böyle bişey oluyo.

Amiraller meyve tabanlı haki görünce ağır çöp oluyolar Oda'nın şişirmesi bana göre dersem diye bişey olurmu ?

Şöyle ki bu adamlar birbirlerine kin güderek dövüşmüyorlar 2 amiral gibi kan davası şeklinde.Gayet birbirlerine saygı duyarak dostane ama kıran kırana bir biçimde en iyiyi belirlemeye çalışıyorlar bence.Böyle bir durumda tıpkı düello erteleme gibi nihai sonuç için bir diğer gün düelloya devam edilebilir.Zaten yetenek testi için bu kadar uğraşıyorsan Kuzan'ın bacağını kaybettiğinde olan bir dikkatsizlik gibi birşeyle buna karar vermen son derece saçma olur.Adamlar fizik olarak bitmişken yeteneği ölçemezsin olsa olsa dayanıklılığı ölçebilirsin o açıdan da günlük düellolar atmaları mantıklı görünüyor.
Vallaha yazında bir çelişki var. Ben zaten kılıç becerilerini çarpıştırıyorlsr o yüzden hakiyi isin içine katmiyorlar diyordum. Sen bana hem unvanı istiyorlar diyorsun hem de birisi daha fazla yoruldugunda ah kanki dur sen çok yoruldun ben sana bu hamleyi yaparsam ayıp olur dinlenelim yarın dövüşürüz manasına gelecek şekilde bir açıklamayla geliyorsun.

Diyorum ki ünvan amaç olsaydı dövüşün bir neticesi olurdu. Elbet biri kazanana kadar bu dövüş bitecek. Ya da diğeri pes edene kadar azmi kırılana kadar her ne dersen de. Bu duelloların birden fazla olması zaten unvan için çarpışmadıklarının kanıtıdır bence.

Akainu ile Aokiji de kan davası gütmüyordu birbirine. Kafa yapıları farklıydı. Amaçları çatışınca savaştılar. Akainu eski dostu diye hayatını da bağışladı. Kan davasına getirdin olayı.

Shanks ile Mihawk'ın dostluğu dan çok daha fazlasını yaşamıstır Akainu ve Aokiji. Sonuçta bu adamlar birlikte korsanlara karşı savaşmış Denizciler.

Vallaha yazında bir çelişki var. Ben zaten kılıç becerilerini çarpıştırıyorlsr o yüzden hakiyi isin içine katmiyorlar diyordum. Sen bana hem unvanı istiyorlar diyorsun hem de birisi daha fazla yoruldugunda ah kanki dur sen çok yoruldun ben sana bu hamleyi yaparsam ayıp olur dinlenelim yarın dövüşürüz manasına gelecek şekilde bir açıklamayla geliyorsun.

Diyorum ki ünvan amaç olsaydı dövüşün bir neticesi olurdu. Elbet biri kazanana kadar bu dövüş bitecek. Ya da diğeri pes edene kadar azmi kırılana kadar her ne dersen de. Bu duelloların birden fazla olması zaten unvan için çarpışmadıklarının kanıtıdır bence.
Iki dev dedemiz vardı Küçük Bahçe'de . Onlar da hedef peşindeydi, kıyasıya rekabet vardı ama yy. boyunca sonuçlandıramamışlar. Oda'nın mantığında olmayacak şey değil.

Bak ünvan diyorsun kim daha yetenekli diyorsun dikkatini çekerim bunlar öyle uzun uzadıya günlerce süren eylemler sonucu ölçülemez.Kim daha güçlü kim daha dayanıklı bu belli olabilir bu şekilde amirallerde olduğu gibi.Ama kim kılıçta daha iyi bu belli olmaz şaibeli olur.Şöyle de denebilir 10 gün aralıksız düello atsalar Shanks kazanır ama günlük düellolarda Mihawk'ı yenebilecek yetenekte bir kılıç ustası değildir Shanks efendi.Olabilir bence gayet mümkündür.

Ünvan için yapılan boks maçlarında bile belli bir raunt sayısı ve süre yok mu gong çalmıyor mu ? O zaman bu adamlar da süresiz dövüşsünler ilk yıkılan bu sporda daha yeteneksiz diğeri daha iyi sayılsın.Öyle olmuyor işte o rauntların o molaların herşeyin bir amacı var ünvan ve en iyiyi belirlemenin yolunda.Süs olsun diye bu kurallar konulmamış yani.İnsanlar robot değil sınırsız enerjiye sahip değiller belki de tam olarak bu yüzden.

Bak ünvan diyorsun kim daha yetenekli diyorsun dikkatini çekerim bunlar öyle uzun uzadıya günlerce süren eylemler sonucu ölçülemez.Kim daha güçlü kim daha dayanıklı bu belli olabilir bu şekilde amirallerde olduğu gibi.Ama kim kılıçta daha iyi bu belli olmaz şaibeli olur.Şöyle de denebilir 10 gün aralıksız düello atsalar Shanks kazanır ama günlük düellolarda Mihawk'ı yenebilecek yetenekte bir kılıç ustası değildir Shanks efendi.Olabilir bence gayet mümkündür.

Ünvan için yapılan boks maçlarında bile belli bir raunt sayısı ve süre yok mu gong çalmıyor mu ? O zaman bu adamlar da süresiz dövüşsünler ilk yıkılan bu sporda daha yeteneksiz diğeri daha iyi sayılsın.Öyle olmuyor işte o rauntların o molaların herşeyin bir amacı var ünvan ve en iyiyi belirlemenin yolunda.Süs olsun diye bu kurallar konulmamış yani.İnsanlar robot değil sınırsız enerjiye sahip değiller belki de tam olarak bu yüzden.
O zaman senin benim savunduğumu savunman gerekir hacı. Çünkü işin içine dayanıklık felan girmiyor sadece yeteneklerini kıyaslamak kalıyorsa haki kullanmaları da gereksiz olur.

Vallaha Emre sen istemeden benim düşüncelerine destek verir gibi oluyorsun farkında değilsin .

@çiköfte

Onların olayın farklı bir şeyle başlamıştı hacı. Sonradan ne için savaştıklarını unutup kendilerince bir düello anlayışı getirmiştiler. Hikayelerini de unuttum tam hatırlamıyorum.

Bu arada bence de olabilir. Ama bu olursa zaten olay benim dediğim gibi sadece yeteneklerini kıyaslamak için belli bir maddeye kadar savaşmış oldukları anlamına gelecek eğer devler gibi düello ediyordusalar.

O zaman sıkıntı yok demektir, kılıç kullanan Mihawk kılıç kullanan Beyazsakal'dan resmen güçsüzmüş. En iyi kılıçustası ünvanı sadece yetenek ve teknik üzerine demek ki.
Eline kılıç almış hiçbir One Piece karakteri Mihawk'ı yenebilemez. Shanks ile de en kötü berabere kalmıştır.

Kılıç olarak diyorum, yoksa meyvesi olan bir Shanks, BM ve WB yenip geçer. Bu durumda Fujitora da avantajlı ama Fujitora öyle dövüşecek biri değil, meyvesini kullanmaz tahminim

Ha Oda bir yerlerden karakter uydurup karşısına çıkartırsa bilemeyiz, olabilecek en iyi senaryo Wb'de olduğu gibi handikap ile yendirir Mihawk'ı

Gereksiz uzatıyon
Tartışma platformunda değil miyiz ? Ne uzatmasından bahsediyon ? Bir şeyler yazmışın bende kendimce çürütmeye çalışıyorum.Bak alakasız bir Dof-Kaido-Mihawk örneği vermişsin.Kendimce bir şeyler yazdım ama yok öyle değil böyle diye bir açıklama yapamadın.Altını dolduramıyorsan yazma o zaman ne diyim.

Shichi ünvanı sana ne katıyor denizciler sana dokunmuyo karşılığında senin istediği yere çağırıyo + gelmessen atarım diye tehdit ediyor.
Mihawk'ın ilk toplantı sahnesini hatırlıyorsundur.Orda hatırlarsan herkes şaşırıyordu sen toplantılara gelir miydin diye.Yani Mihawk toplantılara nadiren giden bir tip.Hatta o toplantıya bile denizciler çağırdı diye değil gündemdeki korsanlar ilgisini çekti diye gitmiş.Filo amiralinin yanında bunu söylüyor.Yani senin tehdit işi Mihawk'ta pek işe yaramıyor ha ne dersin ?

Amiraller meyve tabanlı haki görünce ağır çöp oluyolar Oda'nın şişirmesi bana göre dersem diye bişey olurmu ?
Yanlış hatırlamıyorsam Law o sözde ''Ya yonkonun yandaşı olucan ya da düşmanı olup ezilip gidicen'' vari bir söz söylüyordu.O yüzden yonkoları abartmak için söylenilen bir söz demiştim.Ha sen amiraller haki karşısında çöp oldu diyorsan ve bu sefer altını dolduracağın bir şeyler yazabileceksen buyur.

O zaman senin benim savunduğunu savunmanın gerekir hacı. Sadece çünkü işin içine dayanıklık felan girmiyor sadece yeteneklerini kıyaslamak kalıyorsa haki kullanmaları da gereksiz olur.

Vallaha Emre sene istemeden benim düşüncelerine destek verir gibi oluyorsun farkında değilsin .
Ben senden aykırı şeyler söylemedim zaten ilk alıntında dediğim gibi güzel mantıktan ilerlemişsin.Ateşli tartışmıyoruz zaten bu sefer. :DSadece belli noktalarda farklı düşünüyorum haki konusu gibi.Ve yetenek yarışı olsa bile güç gerektirmesi konusunda.Yani aynı şeyi zar zor shichibukaliğe gücü yeten biri yapamaz.Haki insanlardan ayrılmaz bir parça bunu meyve gibi düşünmemelisiniz.Bu zaten insanların içinde var dendi.İnsanların 5 duyusundan farkı yok.Bunu kullanıp kullanmamak konusunda adaletten bile bahsedilemez bence.İyi bir kılıç ustası olaymış da gücünü adam akıllı uyandırsaymış denir.O bakımdan ilk Zoro vs Mihawk karşılaşması haki kullanmıyordu diye adil değil denemez mesela.Zoro çok toydu denebilir kendini geliştirmemiş henüz işin temelindeymiş hakiyi vücudunda keşfetmediğine göre.

Ben senden aykırı şeyler söylemedim zaten ilk alıntında dediğim gibi güzel mantıktan ilerlemişsin.Ateşli tartışmıyoruz zaten bu sefer. :DSadece belli noktalarda farklı düşünüyorum haki konusu gibi.Haki insanlardan ayrılmaz bir parça bunu meyve gibi düşünmemelisiniz.Bu zaten insanların içinde var dendi.İnsanların 5 duyusundan farkı yok.Bunu kullanıp kullanmamak konusunda adaletten bile bahsedilemez bence.İyi bir kılıç ustası olaymış da gücünü adam akıllı uyandırsaymış denir.O bakımdan ilk Zoro vs Mihawk karşılaşması haki kullanmıyordu diye adil değil denemez mesela.Zoro çok toydu denebilir kendini geliştirmemiş henüz işin temelindeymiş hakiyi vücudunda keşfetmediğine göre.
İşte burası yanıldığın nokta. Haki dediğin herkesin içinde var ama bu doğrudan kılıç ustalığının temeli değil. Bunu böyle varsaymaya çalışıyorsun ama ben mantık üzerine kurulu bir temel göremiyorum yorumunda. Yani en azından bana şundan dolayı kılıç ustalığıyla alakalı desen tamam diyeceğim. Daha doğrusu hakinin kılıç becerisi ile bir ilişkisini kuramıyorum.

Silah becerisinin nişancılık becerilerinin hakiyle alakalı olmadığı gibi bence kılıç becerisinin de haki ile alakası yok. Mihawk'ın aynı tekniği hakisi olmadan yapamaz diyeceğin bir tekniği var mı?

Bu arada dayanıklılık hakiden daha fazla ayrılmaz bir parça olarak düşünmek daha sağlıklı olacaktır?

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık