Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk isteseydi Shanks ile muhatap olacaktı. Lanet olası onuru yüzünden adam küçümseniyor. :D
Çünkü toplu şekilde denizciler ile savaş yapmıyorlar. Shanks, Ace ile de muhatap olacaktı. Beyazsakal Ace ile muhatap oldu. Çünkü öyle istediler ve kendilerini zorlayan daha güçlü biri yoktu. Big Mom, Brook ile muhatap oldu çünkü öyle istedi, istese Smoothie'ye bırakırdı.

Marineford Savaşında bu böyle olmaz. Mihawk Shanks ile değil, bir komutan ile eşleşirdi. Shanks ise Amiraller ile. Çünkü karşı tarafta daha güçlüleri var. Marineford'da Amiraller daha güçlüydü, o sebepten Mihawk değil Amiraller Beyazsakal ile muhatap oldu.

Çünkü toplu şekilde denizciler ile savaş yapmıyorlar. Shanks, Ace ile de muhatap olacaktı. Beyazsakal Ace ile muhatap oldu. Çünkü öyle istediler ve kendilerini zorlayan daha güçlü biri yoktu. Big Mom, Brook ile muhatap oldu çünkü öyle istedi, istese Smoothie'ye bırakırdı.

Marineford Savaşında bu böyle olmaz. Mihawk Shanks ile değil, bir komutan ile eşleşirdi. Shanks ise Amiraller ile. Çünkü karşı tarafta daha güçlüleri var. Marineford'da Amiraller daha güçlüydü, o sebepten Mihawk değil Amiraller Beyazsakal ile muhatap oldu.
Ben de bundan bahsediyorum zaten. Savaş durumuyla aksi durum aynı olmaz. Marco ne dedi? Direk krala gidemezsin. İstedikleri kadar güçlü olsunlar, Marco ve diğerleri önce ellerinden geldiğince tutarlar. Amiraller sürekli uğraştılar Beyazsakal'a ulaşmak için. Bir kere deneyip bırakmadılar. Toplu halde hücum ettiler. Mihawk öyle mi yaptı? Bunun güçle ne alakası var?

Ayrıca hazır yazmışken yaptığın bir benzetmeye de cevap vereyim: 2.lig topçusu, 1. lig topçusu falan demişsin. :D Ben de sana diyorum ki; neden sadece Mihawk merak etti? Çünkü, kendisini de çok güçlü görüyor. Neden ben değilim de, bu adam en güçlü, aramızdaki fark ne, diye merak ediyor.

Gördüğün gibi yorum farkı.

gzgn

Dedim dedim ama okumadan direk yoruma asılmışsın Senin mantığına göre kendini en güçlüler seviyesinde gören adam ya dur bakalım ben ne kadar güçlüymüşüm öğreneyim demez. Bariz orda anlatılan Mihawk ın kendi gücünü WB üzerinde denemesi değil ki. Kendisi ile Dünyanın eb güçlüsü arasındaki farkı idrak etme amaçlı

Dedim dedim ama okumadan direk yoruma asılmışsın Senin mantığına göre kendini en güçlüler seviyesinde gören adam ya dur bakalım ben ne kadar güçlüymüşüm öğreneyim demez. Bariz orda anlatılan Mihawk ın kendi gücünü WB üzerinde denemesi değil ki. Kendisi ile Dünyanın eb güçlüsü arasındaki farkı idrak etme amaçlı
O zaman neden bizzat saldırıyor, izleyerek göremiyor mu? :D

Marco orada stratejik olarak doğru bir tespitte bulunuyor, çünkü orada strateji uygulamaları gerekiyor. Direk biz güçlüyüz yeneriz ile kazanamazlardı. Beyazsakal'ın gücünü sona saklamaya çalışması ve Squardo'nun ihaneti ile son buldu. Beyazsakal en son ortaya çıkıp kurtarıcı rolüne girecekti. Burada keyfen birileri ile dövüşemezdi. Ace ile keyfen dövüştü. Shanks, Mihawk ile keyfen dövüşürdü çünkü kendilerine tehdit oluşturacak bir savaş ortamı yoktu. Strateji uygulamalarını gerektiren bir zorunlulukları yoktu. Bu sebepten Ace ile de Shanks dövüşürdü. Ama Marineford gibi bir ortam olsa Ace Shanks'ın komutanlarını geçemezdi.

Marineford ise kendilerini zorlayan bir yer. Shanks'a orada Mihawk gitmeye çalışsa gidemez, net söylüyorum. Çünkü Shanks önce Amirallerle ilgilenmek zorunda kalacak ve gücünü sona saklamak zorunda olacak.

Beyazsakal ile Crocodile'ın bir mazisi var. Bu maziye istinaden Beyazsakal Crocodile'ı bence bizzat kendisi yenerdi. Eski günlerin hatrına. Ama Jozu'ya devretti, çünkü yönetmesi gereken bir savaş ve stratejik olarak sona saklaması gereken bir gücü vardı. Mihawk Beyazsakal ile hiçbir zaman muhatap olamadı. Size göre aynı seviyede iki karakter, bir karakterin sağ kolu bile olmayan komutanı Vista onunla denk dövüşüyor. Bu kendisine yakın güçte bir başka karaktere resmen hakaret olurdu. Mihawk'ın kibrinide göz önüne aldığımız vakit sinirlenir Vista'yı hafif zorlukla yener veya geçer atlatır direk olarak Beyazsakal ile muhatap olurdu.

Ama bu olmadığı gibi Mihawk Vista'ya erteleme teklifinde bulunuyor, ondan önce de seni duymayan aptaldır diyor. Kaido'ya bakın supernovalar ve Shichibukai'lar için neler söylüyor, çünkü aralarında fark olduğunu biliyor. Mihawk ile Beyazsakal arasında öyle az buz değil baya baya bir fark vardı.

Son düzenleme:
Saldırabiliyoe mu?
İkincisi sen hiç wb nin kaido nun Bm min Shanks ın güçlü müyüm değil miyim öğrenmek amacıyla birisine saldırdığını gördün mü
Bu bile mihawk ın yerini belli eder
Güçlü müyüm, diyerek saldırmıyor zaten. Dünyanın en güçlü adamıyla arasındaki farkı görmek için saldırıyor. Bu da Beyazsakal'dan güçsüz olduğunu gösterir.

Sen benim ne demek istediğimi anlamadın. Ace orada dövüşmüyor, Beyazsakal'ı hazırlıksız yakalamak için fırsat kolluyor. Ortada bir dövüş yok. Çünkü aynı Mihawk'ın kabul ettiği gibi Ace'te Beyazsakal ile arasında fark olduğunu kabul etmiş, ve ben bu adamı anca hazırlıksız yakalarsam kellesini alırım diyor ve bunun üzerine çalışıyor.

Mihawk'ta Beyazsakal'ı yenemeceğini ve arada fark olduğunu zaten kabul etmiş ve Jozu'dan sonra bir daha saldırmamış. Mihawk aynı pozisyonda olsa Beyazsakal'ı gafil ve hazırlıksız yakalayabilir mi yakalayamaz mı olay bu. Bence yakalayamaz ve Ace gibi geri püskürtülürdü. Yani bu örnek üzerinden denklem kurulamaz. Mihawk'ın Beyazsakal'ı 2 sene evvel hazırlıksız yakalayacağı kesinliği bulunmuyor.

Dediğim gibi Shanks kıyasını yapıyorsan Shanks'ın aynı şekilde Ace'i de ciddiye aldığını ve kılıcını gösterdiği gerçeği var.

Toplu bir savaş olsa, emin ol Shanks Mihawk ile dövüşmez Akainu ile, Aokiji ile, Kizaru ile dövüşür. Mihawk yine Shanks ile muhatap olamazdı, bir komutan ile dövüşürdü.

Aradaki farkı neden mi ölçmek istiyor ? Çünkü arada bariz bir fark olduğunu biliyor ve ''vay be işte Beyazsakal denen dünyanın en güçlü adamı demek, acaba ben onun yanında ne kadar güçlü kalırım'' diye düşünüp şansını deniyor. Bir 2.lig oyuncusu, 1.ligte oynayan bir oyuncu ile arandaki farkı ölçmek ister. 1. ligte oynayan iki oyuncu aralarında çok fark olmadığını bilir, bu sebepten böyle bir arayışa girmez, girerse de direk muhatap olabilir.

Amiral böyle bir lafı etmez. Adamlar dünyanın en güçlü denizcileri. Arada fark olduğunu biliyorlar ama büyük fark olmadığını da biliyorlar. Bu sebepten Beyazsakal ile direk muhatap olabildiler. Mihawk olamadı. Jozu'yu, Vista'yı geçemedi. Vista ile muhatap olan Mihawk, Beyazsakal ile neden muhatap olmuyor. Size göre koskoca Mihawk sonuçta. Kaido, Shanks, Big Mom Vista ile muhatap olur mu hiç ?

Ben ilk karşılaştıkları zamandan bahsediyordum.Vurunca Ace tekrar kalkıyor bunun sebebini açıklamıştım.
Sen de uykusunda saldırmasını Ace'in tam güç saldırısı olarak görmüyorsun sanırım.100 tekrardan sadece birini gördük hepsi öyleyse dediğin gibi olabilir.Fakat bence çok değişen birşey yok.Jinbei ile 5 gün dövüşen Ace'i Wb en fazla 2 hamlede alır muhtemelen.Aynı şekilde Shanks için de o seviyedeki Ace bir kapışma değil antrenman olur sadece.

Mihawk'ın aradaki farkı görmek istemesinin sebebini sana söyleyeyim.Bu adam Shanks ile dövüşmüş bir şekilde sağ kalmayı başarmış.Deniyor ki Wb Shanks'ten de güçlü şu an imparator olan adamdan bile güçlü en güçlü adam deniyor tüm dünyada.Mihawk herkes gibi bunu duymuş ama bizzat görmemiş.Shanks'in en son halindeki gücünü bile bildiği için acaba ondan ne kadar daha güçlü diye büyük bir merak duyuyor.Ve bence bu yüzden saldırıyor.Wb değil de Mom olsaydı mesela bence saldırmazdı.Çünkü Shanks'ten daha güçlü olmadığını bilirdi.Fark artık her ne kadarsa bunu test etmeden bilmiş olurdu.Saldırmasının bir sebebinin de şu olduğunu düşünüyorum.Shanks'i görmüş seviyesini bilen birisi Mihawk.Acaba ondan ne kadar daha güçlü şansım var mı diye düşünüyor.Çünkü Shanks'e karşı şansı olduğunu düşünüyor Mihawk.Shanks'e karşı da bir amiral etmiyorsan kimse kusura bakmasın o şans diye birşey yoktur ortada.

Bu arada bir amiralle yonko arasında belirgin güç farkı olduğunu düşünerek söylüyorum bunları.Kuzan'ın beyazsakala saldırırken binbir dereden su getirmesi benim için yeterli kanıt olmuştu.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık