Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk Tartışmalarına Son

Mihawk'ın Luffy'nin KK hedefi hakkındaki konuşmasını atayım da hatırlayın biraz. İşi hemen tayfa ve birey üzerine getiriliyor ya Mihawk'ın sorusundaki ''Senin hedefin ne?'' kısmını ne de güzel atlanıyor....
Boş mesaj. Atlanan ne söylenmemiş. Bunun üzerine konuşuluyor zaten. Ayrıca bu argümanı koyan ben, değil en güçlü kılıç ustası, korsan kral olmak en güçlü varlık olmaktan zor demişim. İkisiyle de çelişen bir şey yok. Mangadan sayfa atıyorum bakın diyerek argüman koymuş olmuyorsun.

Boş mesaj. Atlanan ne söylenmemiş. Bunun üzerine konuşuluyor zaten. Ayrıca bu argümanı koyan ben, değil en güçlü kılıç ustası, korsan kral olmak en güçlü varlık olmaktan zor demişim. İkisiyle de çelişen bir şey yok. Mangadan sayfa atıyorum bakın diyerek argüman koymuş olmuyorsun.
Kime göre, neye göre...
Sana göre boş mesaj olabilir ama bana göre değil. En azından ''İstese KK olur'' diyenlere bir cevap niteliğinde ki bu benim için yeterli bir mesaj.

Yorumları baştan sona okudum değişen bir şey yok, mihawk'ın geri çekilmesi hala argüman sunuluyor artık nasıl bir hırs ve ego ile yorumluyorlar ise. Tutturmuşlar Mihawk fanlığı falan, mihawk'ın kara kaşı kara gözüne mi hasretiz sanki Dünyanın en iyi kılıç ustası mevkisine hayranlıktır o başka ne olacak. Kılıç ile sniper'ı bir tutan bile olmuş artık ne yapacağını şaşırdı millet birisi yakın dövüş diğeri uzaktan.... Şu kılıç ustalığı sanki basit bir şey , ortalama B. haki , K. haki ve dayanıklılık ile olcan. Tuturmuşlar Yonkoo hepsini kapsarmış ??? (kesin mi ? ) ya kapsamıyor ise Oda çıkar yonkoo olmak oluşum tayfa gerektiriyor falan diye çıkar ve Dünyanın en iyi kılıç ustası da bunlar kadar güçlü derse (bak mihawk değil OP evrenin en iyi kılıç ustası) neresi saçma olur bunun, Mf örneklerine gelirsek Luffy 3 amiral karşına dikiliyor o zaman Luffy'i niye tekleyemediler? Hani başrol karakter olmak önemsiz ya mihawk'a buradan gelenler de var, oradan devam edip Mihawk Vista gelirsek niye bitmemiş, O amiraller Luffy indiremiyor ya Vista nasıl insin heralde Mihawk-Vista farkı ile MF-Luffy ile amiral farkı hangisi fazladır diye sormaya gerek yok. Luffy yardım alıyor falan derseniz size göre yorumlayayım hemen, hani Vista Wb korsanlarının 3.4. yada 5. en iyi adamı ya Mihawk'ta amirallerden güçsüz ama tek atması gerekti Vista'ya, buradan denklemi kuralım- Luffy ye yardım eden adamların çoğu Vista'dan güçsüz(marco harici) Bu amiraller neden herkesi tekleyerek Luffy'i aradan çıkaramadılar???
Kesinlikle , Dünya'nın en iyi kılıç ustası Yonkoo'dan güçlü demiyorum Big Mom'un çocukluğunu gördük daha çocukken çılgın, uçuk bir güce sahip, BB iki meyve, Shanks büyük ihtimal haki ile alakalı özel güçler ve Kaido Efsanevi bir zoan çıkabilir , Luffy KK olacak herşeyin sesini duyuyor, insanlar toplama özelliği 3 haki falan normal değiller. Bu 4 yonkoo'dan sonra 5. en güçlü adam olmaya aday kişiler Dünya'nın en iyi kılıç ustası- Dragon( bana göre en az yonkoo kadar gücü var fazlası yoksa) yada Akainu bu üçlüden hangisi olsa neyine itiraz edeceksin ki ?? Ben sadece makamın ağırlığına göre konuşuyorum bir zahmet şu kılıç ustalığı gibi yıkıcı güçte en iyi olan en güçlü ilk 10 -15 adamdan biri olsun.

Son düzenleme:
Kimilerinin yorumlarından bilgisizlik ve aymazlık fışkırıyor. Şimdiye kadar 7-8 shicbukai gördük. Mihawk dışında hepsinin farklı bir amacı olduğunu ve bu amacı gerçekleştirmek için shicbukai ünvanını kullandığını da gördük. Seriyi takip eden biri bunu görür ama 7 tane shicbukai örneğini göremeyecek kadar kör olanlar hala "yok güçlüyse neden shicbukai oldu" cümlesini ağzına pelesenk yapıp düşüncesini çok güzel savunuyorum sanır :oops:

Komik değilsiniz. Argüman sunduğunuzu hiç zannetmeyin. Böyle kasıla kasıla yorum yaptığınıza göre kendinize güveniniz var, belli. Ama o güveni günde 3 öğün yiyeceğiniz zamanlar da yakın. Sabrediyoruz...

Güneş balçıkla sıvanmaz :byee:

Yonkou Shanks balığa kol veriyor.

Yonkou Shanks'ın ve süper tayfasının gözünün önünden 8 milyon ödüllü dağ haydutu Luffy'i kaçırıyor.

Yonkou Big Mom'ın adasını çaylak Luffy yarım tayfa ile dağıtıyor. Ellerinden tayfa üyeleri Sanji'yi alıyorlar.

Yonkou Big Mom gerilip isimli saldırısıyla eski hükümet köpeği Jinbei'ye çakıyor. Ciddi bir hasar veremiyor. Hükümet köpeği geri gelip bir koyuyor Yonkou Big Mom'ı denize uçuruyor.

Yonkou Big Mom'ı Çoppa, Brook, Nami karşılıyor. Hiçbirine bir şey olmuyor.

Demek ki neymiş? Hikayenin ilerlemesi için her şey mübahmış. Mihawk'ı durduran Croco, Vista, Jozu olsun. Kol alan balıktan, dağ haydutu Higuma'dan ya da peluş bebek Çoppa'dan iyidir.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası, en güçlü insanı veya en güçlü başka bir şeyi gidip ben korsan kral olmalıyım demek zorunda değil. Korsan kral olmak zor ve güç ister ama hepsi bu. Wb isterse olabilirmiş ama aksine sistemin önünde engel olmuş. Yonkou gücüne çıkan birinin korsan kraldan bir eksiği yok. Yonkou dediğimiz güç serinin zirvesi gibi bir şey. Ondan sonra güç seviyesi değişmiyor.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası, en güçlü insanı veya en güçlü başka bir şeyi gidip ben korsan kral olmalıyım demek zorunda değil. Korsan kral olmak zor ve güç ister ama hepsi bu. Wb isterse olabilirmiş ama aksine sistemin önünde engel olmuş. Yonkou gücüne çıkan birinin korsan kraldan bir eksiği yok. Yonkou dediğimiz güç serinin zirvesi gibi bir şey. Ondan sonra güç seviyesi değişmiyor.
Hiç olur mu :) , Mihawk KK olamadığı için Deiku olmuş, Zoro'da zaten KK olamayacağı için hayali En iyi kılıç ustası olmak, usop kılıçtan korktuğu için en iyi sniper olma hayali var diye devam edilebilir .

Yonkou Shanks balığa kol veriyor.

Yonkou Shanks'ın ve süper tayfasının gözünün önünden 8 milyon ödüllü dağ haydutu Luffy'i kaçırıyor.

Yonkou Big Mom'ın adasını çaylak Luffy yarım tayfa ile dağıtıyor. Ellerinden tayfa üyeleri Sanji'yi alıyorlar.

Yonkou Big Mom gerilip isimli saldırısıyla eski hükümet köpeği Jinbei'ye çakıyor. Ciddi bir hasar veremiyor. Hükümet köpeği geri gelip bir koyuyor Yonkou Big Mom'ı denize uçuruyor.

Yonkou Big Mom'ı Çoppa, Brook, Nami karşılıyor. Hiçbirine bir şey olmuyor.

Demek ki neymiş? Hikayenin ilerlemesi için her şey mübahmış. Mihawk'ı durduran Croco, Vista, Jozu olsun. Kol alan balıktan, dağ haydutu Higuma'dan ya da peluş bebek Çoppa'dan iyidir.
Vista'nın Mihawk'ı durdurması ile Chopper'ın Big Mom'ın atağının önüne geçmesini ya da Jinbei'nin Big Mom'a vurmasını nasıl ayne kefeye koyabiliyorsun, şaşırıyorum. Birinde dövüşü yarıda bırakıp giden birisi, diğerinde Big Mom'a vurduktan sonra kaçmaya devam eden birisi.

Kaido en güçlü varlık diye tabir ediliyor aynı mihawk'ın en güçlü kılıç ustası olması gibi ama işte ucu burda kaçıyor en güçlü olmak yetmiyor bunun hakisi iradesi meyve gücü var mihawk güçsüz demiyorum ama amiral seviyesin de değil kaido wb öldükten sonra en güçlü olarak anıldı ama mf ye gelirken shanks kaidoyu durduruyor ee en güçlü ise nasıl durdurabiliyor ? aynı şekil mihawk amiral üstüyse neden shichibukai ? demişsiniz ki shichibukai planları vs var 7 tane shichibukai var hangisi amiral üstü planı düşünün bakim shanks veya kaido sırf planları var diye shichibukai olur mu ? çünkü amiraller ile eşit seviye de güçteler neden emir altına girsinler zaten teeeeee animenin en başında diyor ki yonkoular denizin imparatorları denizlerde okyanusda dilediklerini yapan gezen korsanlar diye ama demek ki dünyanın en güçlü kılıç ustası olmak yonkou olmaya veya amiral gücüne eşit olamıyormuş olsaydı mihawk shichibukai olmak yerine en kötü kendi adasın da takılır dilediğini yapardı . Argüman argüman diyen bahsedelerin argümanları shanks ile düello :D sengokuya arkasını dönmesi :D toplantıya katılması :D bir de şimdi şey güç farkını anlardın la buna da bir mana çıkardınız ne var bunda luffy'i gören herkes irade gücünü görüyor direkt ve tabi şu var shanks wb'nin gemisene çıkıp haki ile gemiyi çatlatıp dünyanın en güçlü korsanı wb ile kılıç tokuşturup göğü yaran bir adam peki mihawk wb nin 5 tümen komutanı ile kılıç vs'si atan jozuyu geçemeyen çer çöp ile uğraşan bir shichibukai :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık