Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesiz Luffy'nin Güç Seviyesi

Luffy'nin şuanda meyvesi olmasa gücü hangi seviyedir?

• Kullanılan toplam oy
    346
@Starrk kralin hakisi farkida var. Kralin hakisi sadece adam bayiltma degildir ondan da birsey cikcak. Ben 2y sonraya bakiyorum. Luffynin haki guclerini kucumsememek gerek. Sonucta yeni dunyada cekirdek uyelerine yonkoulara hakisiz sadece meyveyle kafa tutamaz. Sanjinin daha fazla kendini gostermesi lazim. Ve dedigimin arkasindayim silahlanma hem defans hem atakta onemli. Karsidaki rakibin silahlanmasi senden fazlaysa baya handikaplisin demektir.

Orta derece bi kor-amiral. G2 olmasa hız Yok, g3 olmasa güç Yok, g4 olmasa leş zaten. Luffy'nin tek sıkıntısı bu zaten. Meyvesiz çok vasat.
Bu bakış açısı bence biraz sakat. Biz burada meyveyi ayrı ele alıp bağımsız düşünebiliyoruz ama Luffy bildiğin çocukken yedi meyveyi ve onunla büyüdü. Siz meyvesiz Luffy'yi konuşurken ya kolu veya bacağı bir tane eksik olsaydı gibi mantıksız bir varsayıma gidiyorsunuz aslında.

Kapı gibi Garp duruyor orada, meyveyle tanışmasaydı ne olacağı konusu belli.

Yaklaşık 200 bölüm önce üstündeki binayı havaya kaldıran adam, 200 bölüm sonra bacadan çıkamıyor. Neden? Çıkacak gücü yokmuş. Anladım abi.

Yaklaşık 200 bölüm önce üstündeki binayı havaya kaldıran adam, 200 bölüm sonra bacadan çıkamıyor. Neden? Çıkacak gücü yokmuş. Anladım abi.
Biz genelde buna ufak bir ev deriz. Hatta boyut olarak bir salon odası bile olabilir. Sen bunu binaya çevirmişsin.

Bacadan çıkacak kuvveti olmaması demek ki Oda'ya göre farklı bir şey. Mesafesi sıkıştığı müddetçe gücünü ortaya çıkarma oranı azalıyor herhalde. Zincirle ellerinin bağlanması gibi düşünülebilir. Bunu Oda'ya sorman lazım neden öyle çizmiş, biz olanı yorumluyoruz. Luffy aynı pozisyonda kılıç kullanmadan 2 binayı parçalayıp çıkıyorsa arada fark vardır. East Blue'da çıplak elle çeliği parçalayan Luffy'den bahsediyoruz, Crocodile üzerinde Alabasta tabakasını parçalamış birisinden. Fiziksel olarak tabii ki Zoro'dan üstün gösterildi.

Biz genelde buna ufak bir ev deriz. Hatta boyut olarak bir salon odası bile olabilir. Sen bunu binaya çevirmişsin.

Bacadan çıkacak kuvveti olmaması demek ki Oda'ya göre farklı bir şey. Mesafesi sıkıştığı müddetçe gücünü ortaya çıkarma oranı azalıyor herhalde. Zincirle ellerinin bağlanması gibi düşünülebilir. Bunu Oda'ya sorman lazım neden öyle çizmiş, biz olanı yorumluyoruz. Luffy aynı pozisyonda kılıç kullanmadan 2 binayı parçalayıp çıkıyorsa arada fark vardır. East Blue'da çıplak elle çeliği parçalayan Luffy'den bahsediyoruz, Crocodile üzerinde Alabasta tabakasını parçalamış birisinden. Fiziksel olarak tabii ki Zoro'dan üstün gösterildi.
Sen 2-3 katlı salonlarda büyüdün demek ki. Ben hiç görmedim.

Mesefe mi? Adam binanın altında pestil olmuş, mesafe mi var?

Oda'ya soracak bir şey yok. Kafa üstü olduğu için çıkamadı vs. der. Ya da farklı bir saçmalık. Saçma bir sahne çünkü. Zoro'nun 2 tuğlayı kıramayacağını düşünmek komik.

Baca konusunda anlaşamamanın sebebi mangayı doğru okumakla alakalı değil. İnsan vücudunda kas gücünün nerden geldiğini, hangi pozisyona doğru güç uygularken hangi kasın çalıştığını, o enerjinin nasıl yaratıldığını anlamayan zoronun o bacadan niye kurtulamadığını anlayamaz.

Adam gemide 50 tonla falan ağırlık çalışıyor. Tartıştığınız şeye bakın

Baca konusunda anlaşamamanın sebebi mangayı doğru okumakla alakalı değil. İnsan vücudunda kas gücünün nerden geldiğini, hangi pozisyona doğru güç uygularken hangi kasın çalıştığını, o enerjinin nasıl yaratıldığını anlamayan zoronun o bacadan niye kurtulamadığını anlayamaz.

Adam gemide 50 tonla falan ağırlık çalışıyor. Tartıştığınız şeye bakın
Onlar da Usopp'un milleti kandırdığı ağırlıklardandır. Yoksa bacadan çıkamayan adam onu nasıl kaldırsın.

Böyle bir cevap bekliyorum. Hayırlısı.

Sen 2-3 katlı salonlarda büyüdün demek ki. Ben hiç görmedim.

Mesefe mi? Adam binanın altında pestil olmuş, mesafe mi var?

Oda'ya soracak bir şey yok. Kafa üstü olduğu için çıkamadı vs. der. Ya da farklı bir saçmalık. Saçma bir sahne çünkü. Zoro'nun 2 tuğlayı kıramayacağını düşünmek komik.
Sen yarısı yıkılmış bir binada falan mı büyüdün. Ya da gözünde bozukluk olması lazım. Zoro'nun kaldırdığı o ufak ev boyutundaki eşyanın bir parçası yok. Yani 2 kat var evet ama o katların %70 i orada yok. Bu sebepten ufak bir ev anca eder dedim. Tabii bunlar Zoro'ya olduğu vakit hemen göz ardı edilir bunlara alıştık artık.

Zoro orada bacaklarından kuvvet alabiliyor, bu sebepten belli bir yerden kuvvet alabilme açısı var. Bacada sıkışmış durumda, sadece kol kaslarını kullanabilir, aynı Luffy gibi. Ama çıkamıyor. Luffy ise 2 binayı (senin gösterdiğin gibi ufak bir parçaya bölünmüş bina değil sapa sağlam 2 bina) parçayıp çıkıyor. Ve bunlar aynı bölüm içerisinde çizilmiş şeyler. Yani Oda'nın unutmuş olmasına da imkan yok. Düpe düz Luffy Zoro'dan baya baya kuvvetlidir diye imzasını atmış. Zoro kılıçlarla oynadığı müddetçe Luffy'nin seviyesine yaklaşabilir demiş. Bunda yanlış bir şey yok. Zoro kılıç kullanarak Luffy'nin yendiği rakipleri zorlayamaz bile, örnek Crocodile, örnek Lucci. Bu örneğin nesine itiraz ediyorsunuz anlamadım. Zoro daha çelikten zırha sahip birini kesmek için bin bir türlü takla atıp çeliğin nefesini falan duymaya çalışırken Luffy parmaklarıyla Arlong'un kılıcını, çıplak elleriyle Don Krieg'in çelik zırhını parçalıyor, Alabastanın onlarca metre kalınlıktaki kaya tabakasını parçalayıp Crocodile'ı yeniyordu. Yani Luffy sadece saf gücü ile Zoro'nun kılıçla zar zor yapabildiği şeylerin daha zorunu yapıyordu.

Sen yarısı yıkılmış bir binada falan mı büyüdün. Ya da gözünde bozukluk olması lazım. Zoro'nun kaldırdığı o ufak ev boyutundaki eşyanın bir parçası yok. Yani 2 kat var evet ama o katların %70 i orada yok. Bu sebepten ufak bir ev anca eder dedim. Tabii bunlar Zoro'ya olduğu vakit hemen göz ardı edilir bunlara alıştık artık.

Zoro orada bacaklarından kuvvet alabiliyor, bu sebepten belli bir yerden kuvvet alabilme açısı var. Bacada sıkışmış durumda, sadece kol kaslarını kullanabilir, aynı Luffy gibi. Ama çıkamıyor. Luffy ise 2 binayı (senin gösterdiğin gibi ufak bir parçaya bölünmüş bina değil sapa sağlam 2 bina) parçayıp çıkıyor. Ve bunlar aynı bölüm içerisinde çizilmiş şeyler. Yani Oda'nın unutmuş olmasına da imkan yok. Düpe düz Luffy Zoro'dan baya baya kuvvetlidir diye imzasını atmış. Zoro kılıçlarla oynadığı müddetçe Luffy'nin seviyesine yaklaşabilir demiş. Bunda yanlış bir şey yok. Zoro kılıç kullanarak Luffy'nin yendiği rakipleri zorlayamaz bile, örnek Crocodile, örnek Lucci. Bu örneğine nesine itiraz ediyorsunuz anlamadım. Zoro daha çelikten zırha sahip birini kesmek için bin bir türlü takla atıp çeliğin nefesini falan duymaya çalışırken Luffy parmaklarıyla Arlong'un kılıcını, çıplak elleriyle Don Krieg'in çelik zırhını parçalıyor, Alabastanın onlarca metre kalınlıktaki kaya tabakasını parçalayıp Crocodile'ı yeniyordu. Yani Luffy sadece saf gücü ile Zoro'nun kılıçla zar zor yapabildiği şeylerin daha zorunu yapıyordu.
Sure gelen bir tartiamaniz var sanirim o yuzden tum soylediklerin hakkinda bir sey soylemiyorum sedece luffynin kirdigi demir kismiyla zoro nun kestigi celig kiyaslaman biraz gulunc degil mi ikisi arasinda daglar kadar fark yokmu tekrar ediyorum ben sadece bu kiyaslamana yorum yapiyorum. Tartismaniza dahil olmuyorum.

Zoro orada bacaklarından kuvvet alabiliyor, bu sebepten belli bir yerden kuvvet alabilme açısı var. Bacada sıkışmış durumda, sadece kol kaslarını kullanabilir, aynı Luffy gibi. Ama çıkamıyor. Luffy ise 2 binayı (senin gösterdiğin gibi ufak bir parçaya bölünmüş bina değil sapa sağlam 2 bina) parçayıp çıkıyor. Ve bunlar aynı bölüm içerisinde çizilmiş şeyler. Yani Oda'nın unutmuş olmasına da imkan yok. Düpe düz Luffy Zoro'dan baya baya kuvvetlidir diye imzasını atmış. Zoro kılıçlarla oynadığı müddetçe Luffy'nin seviyesine yaklaşabilir demiş. Bunda yanlış bir şey yok. Zoro kılıç kullanarak Luffy'nin yendiği rakipleri zorlayamaz bile, örnek Crocodile, örnek Lucci. Bu örneğine nesine itiraz ediyorsunuz anlamadım. Zoro daha çelikten zırha sahip birini kesmek için bin bir türlü takla atıp çeliğin nefesini falan duymaya çalışırken Luffy parmaklarıyla Arlong'un kılıcını, çıplak elleriyle Don Krieg'in çelik zırhını parçalıyor, Alabastanın onlarca metre kalınlıktaki kaya tabakasını parçalayıp Crocodile'ı yeniyordu. Yani Luffy sadece saf gücü ile Zoro'nun anca kılıçla yaptıklarını aşıyordu.
1- Diyelim ki binanın %30'u olsun. Mevzu bu mu? 2 tuğla ile kıyaslıyoruz sonuçta. Ayrıca bir şeyi itmekle, kaldırıp fırlatmak arasındaki farktan da bahsetmeyeceğim. Ben ne anlatıyorum, sen nereye takılıyorsun.
2- Evet, Zoro tüm gücünü bacaklarından alan bir karakter. Kılıcıyla Mr.1'i gümbür gümbür yere vururken de bacağını kullanıyordu. Tonluk halterleri falan da hep bacaklarıyla kaldırıyor. Kara Bacak Zoro be. :)
3- Ben sana Zoro-Luffy kıyası yapmadım ki? Ne alaka bu yazdıkların? Neyse.

@Akagami Shanks Adamın yazdıklarında gülünç olmayan yer mi var? Carrot'la Zoro'yu kıyaslayan bir adamdan bahsediyoruz sonuçta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık