Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Meruem vs Gon

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    68

Yami

Netero o gücü 10 günde kazanmadı ki. Zaten o güce sahipti ve 10 günlük ısınmadan önce de o gücünü kullanamadığı hiç bir yerde geçmedi. Ayrıca o 10 günlük çalışma Netero'yu ayrı bir seviyeye çıkarmış gibi söylüyorsunuz. Dediğim gibi o çalışma sadece dövüş öncesi ısınma ve dövüşe daha odaklı olması için meditasyondu.
10 gun once herhangi bir muhafiza denkndegildi. 10 gun sonra krala denk dovustu. Okey ?

10 gun once herhangi bir muhafiza denkndegildi. 10 gun sonra krala denk dovustu. Okey ?
Aslında krala denk dövüşmedi yani dövüştüde normal bir dövüş değildi. Nen kabiliyeti ile sadece krala karşı dayandı taki kral Bodyshivanın 100 saldırısınıda ezberleyene kadar. Sonra göğüs göğüse çarpıştıklarındada zaten teker teker uzuvlarını kaybetmeye başladı. Ardından elini kalbine saplayarak kalbini durdurdu bombayı tetikledi gerisi malumunuz.

Yami

Aslında krala denk dövüşmedi yani dövüştüde normal bir dövüş değildi. Nen kabiliyeti ile sadece krala karşı dayandı taki kral Bodyshivanın 100 saldırısınıda ezberleyene kadar. Sonra göğüs göğüse çarpıştıklarındada zaten teker teker uzuvlarını kaybetmeye başladı. Ardından elini kalbine saplayarak kalbini durdurdu bombayı tetikledi gerisi malumunuz.
Meruem, neteroya dokunamadi. Neteronun saldirilari islemedi. Esitlik olustu. Bize tek tek gosterilmesedr binlerce karsilikli darbe neticesi sonucunda meruem hareketlerini okuyarak neteroya ulasabildi. Is dayaniklilik dovusunden acik aramaya gecti. Zaten acigi bularak kol bacak aldi. Diger turlu buddhayi gecemedi. Bu kadar karsilikli darbe neticesinde hafif bir denklik gorulebilir. Hatta o evrende bu seviyede dayanbilecek tek kisiydi gorulen. Kisaca geldiginde bir hic iken daha sonralari kral ile basabas kapidabildi diyebilirim.

Kralı normal şartlar altında yenebilecek insan yok maalesefki.Gonun o hali,Kralın ilk halini yenebilir.

Pito yu bile kesin yener diyebileceğim 5 kişi yok seride. :)

Netero'nun 10 günlük küçük bir ısınma öncesi bir hiç olduğunu öğrendik. Demek herif bu yaşındayken ve kısa süreli çalışmayla kendi gücünü 2'ye hatta 3'e katlamış. 10 gün değil de 20 gün çalışsaymış Kralı teklermiş demek.
(Evet mübalağa ettim ama yazılanlardan sonra yapılması gerekiyordu.)

Meruem, neteroya dokunamadi. Neteronun saldirilari islemedi. Esitlik olustu. Bize tek tek gosterilmesedr binlerce karsilikli darbe neticesi sonucunda meruem hareketlerini okuyarak neteroya ulasabildi. Is dayaniklilik dovusunden acik aramaya gecti. Zaten acigi bularak kol bacak aldi. Diger turlu buddhayi gecemedi. Bu kadar karsilikli darbe neticesinde hafif bir denklik gorulebilir. Hatta o evrende bu seviyede dayanbilecek tek kisiydi gorulen. Kisaca geldiginde bir hic iken daha sonralari kral ile basabas kapidabildi diyebilirim.
Ben HxH'yi bitireli 1-2 gün oluyor ve 3 Günde bitirdim yani edindiğim bilgiler taze belki sen izleyeli çok uzun süre oldu hatırlamıyosundur diye söylüyorum. Benim hatırladığım kadarıyla Meruem Gungi benzetmesi yaparak karşısındaki komugi misali tüm hamlelerini ezberliyor. Yani 100 Kolun 100'ünüde ezberliyor bunu rakibinin ritmini ezberlemek olarak da dile getiriyor hatta yani 100 kolun 100'ünüde ezberlediği için bir sonraki saldırıda neler yapabileceğini kestiriyor. Öyle oluncada Netero ile göğüs göğüse çarpışıyolar ve neteronun teker teker uzuvlarını kesiyor.
Yani ilk dövüş aşamalarında denk denilemez her türlü kral yaptıkları dövüşte üstün Neteronun tek yaptığı rakibini kendinden uzakta tutmaktan başka bir şey değil. Burada neteroyu yerin dibine sokmuyorum daha çok gördüğümü söylüyorum. Neteroda kendiside söylüyor zaten ufak bir çizik almış bu kadar darbeye rağmen diyor. Eğer ortada bir denklik olsaydı bu kadar darbe sonucu 0'.hamlesine rağmen hatrı sayılır bir miktarda hasar alırdı. Ve ben Meruemi 1-0 geride başlatan handikabı ise kendisi herhangi bir Nen kabiliyeti geliştirmediği halde [ bodhysiva gibi ] rakibi böyle bir nen kabiliyeti ile dövüşmesi aradaki dengesizliğe kralın bu savaşda ölmesine rağmen güçlü taraf olması herşeyi açıklıyor.

Yami

Netero'nun 10 günlük küçük bir ısınma öncesi bir hiç olduğunu öğrendik. Demek herif bu yaşındayken ve kısa süreli çalışmayla kendi gücünü 2'ye hatta 3'e katlamış. 10 gün değil de 20 gün çalışsaymış Kralı teklermiş demek.
(Evet mübalağa ettim ama yazılanlardan sonra yapılması gerekiyordu.)
Ehehheheehh o_O
Karinca arci icin evet bir hicti. Adaya ilk geldiginde gucunun yarisinda olmadigini krndisi belirtti. Yaninda ki veletlerde siz en guclusunuz bla bla dedi. Sonra pitouyu gordugunde bu sey benden guclu deyip isinmaya basladi. Mantiken bir insan neden isinir ? Belli bir seviye artisi icin bunu algilayamiyor olman benin sorunum degil. Isindiktan sonra pitounun bile sezemeyecegi hizda hareket edip tokati yapistirdi. Daha sonra kralin karsisina cikma cesareti gosterdi. Mubalag yapsanda yapmasanda iki turlude sacmaliyorsun. Aykiri seyler belirtmek icin yorum yapma bencr daha guzel seyler yazabilecek kalitedesino_O

Büyük ihtimal Netero'nun ısınma öncesi bir hiç olduğu kanısına bir karıncanın Netero'ya muhafızlardan bile güçlü değilsin demesinden varıyorsun. Eğer HunterxHunter; Dragon Ball, Naruto vs. gibi bir seri olsaydı doğru kanıya varmışsın derdim ama kurgusu, dövüş sistemi ve dinamikleri çok daha farklı. Sadece Auraya bakılarak bir kişinin tüm gücü, zekası ve stratejileri anlaşılamaz. Netero'nun diğerlerine benden güçlüsünün demesi de tamamıyla kasıtlı olarak yaptığı alçak gönüllükten geliyor. Kendisi de biliyor onlardan daha güçlü olduğunu ama Netero böyle bir karaktere sahip . Pariston'ı başkan yardımcısı seçmesi de karakteri hakkında ipuçları veriyor. Yani o ısınmada büyük bir güç artışı olmadı. Daha çok uzuvlarının ve kaslarının uyuşukluğunu geçirdiği söylenebilir.

Benim en çok komiğime giden yani sevdiğim diyalog Neteronun Pariston ile başa çıkması :D Adamda öyle bi manipule etme , Konuşma ve fikir üretme insanların aklını çelme yeteneği var ki Neteronun bu adamı başkan yardımcısı yapıp en sevmediğim ama uğraşmaktan haz alacağım tiplerden demesi ve yıllarca birlikte savaşmaları gayet hoş bir diyalog.
Paristonunda Neteronun ölmesine üzülmesi gerçekten adama karşı sempati duymaya başladım :D
Netero sadece kas yığını [ nen yığını ] :D kaba kuvvetten ibaret değilmiş onu anladık. Pariston gibi bir adam ile bi Ging başa çıkar birde Netero. Gingde zaten diyor bundan sonra senin hakkından ben gelicem diye de Netero gibi başa çıkabilecek mi yoksa bunun sonunda Pariston tarafından yenilecek mi çok heyecanlı bi rekabet olacağı kesin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık