Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Şuna katılmak imkansız:

''One Piece dünyasını bulunduğumuz dünya ile karşılaştırmayın.'' Burdan yola çıkılarak Wb'nin kalbine aldığı kılıç yarası önemsizmiş gibi gösteriliyor. Eee hadi bulunduğumuz dünyada kılıç değil de ondan daha küçük olan bir şey mesela iğne saplayalım kalbimize.Sonuç ne olur? Ya arkadaş kalpten bahsediyoruz, kalpten. Kalbe en küçük zarar geldiğinde neler olduğunu az çok biliyoruz. O yüzden bir kılıç Wb'ye o kadar etkiliyorsa o en güçlü değildir gibi anlamsız bir argüman üretmeyin bence. Bunun en güçlüyle ya da en güçsüzle alakası yok.
Koskoca Kılıç bir çakıyla gitmişti mesela :(

Kaç tane adam yüzünün yarısı yokken savaşabilir. Aldığı kılıç silah yaraları da sinek ısırığı gibi gelmiştir babaya. Büyük adamdı WB.

Son düzenleme:
Koskoca Kılıç bir çakıyla gitmişti mesela :(

Kaç tane adam yüzünün yarısı yokken savaşabilir. Aldığı kılıç silah yaraları da sinek ısırığı gibi gelmiştir babaya. Büyük adamdı WB.
Yüzünün yarısı gitse bir şekile hayata tutunabilirsin ama kalp her şeyden daha önemli. Beyin zarar görse bitkisel hayatta bile olsan yaşam devam ediyor ama aynı şeyi kalp için söylemek imkansız. Demek istediğim en güçlü adam diye Wb'nin kalbine saldırdığın zaman adam hasar almayacak manasına gelmiyor. Squardo'nun o darbesi her şeyin başlangıcı.

Güçten düştüğü belli adamın kutucuk falan deniliyor tamam da bu kutucukta olan şeyler ünvan değil mi? Tamam bunu mangaka yazıyor ama bu ünvani veren başkalari değil mi?

Roger öldükten sonra Shiki bile artık denizler senin dercesine konuşuyor Wb'ye. Fakat MF de WB'yi görenler artık bu çağda olmaması gerektiğini veya yaşlı olduğunu söyledi. Geçmişte olsa Squardo'nun kılıcını rahatlıkla atlatabilecegini duyduk. Croc adamın kılıcı yediğini görünce sinirleniyor sen geçmişte böyle değildin diyor. Ben böyle bir adama mı yenilmişim diyor WB de ona cevaben "Ben tek kalbi olan bir adamım her zaman en güçlü olarak kalamam" diyor. Bunu Marco da onaylıyor zaten.

Kaido, BM gibi karakterlerin hala WB'nin adını anmalarinin sebebi muhtemelen geçmişte yediği dayaklar olacak. Dayaklardan kastım o seviyede olmadıklarını öğrenmiş olacaklar. Çünkü WB geçmişte gelen saldırıları kolayca atlatip çok rahat bir şekilde H. Haki kullanıyor olacak. Mf de ise bu adamın bunları yapamadığını çok rahat görebilirsiniz.

Kaido, BM, Croc gibi karakterler eski WB'yi taniyorlar. Croc onu gördüğünde böyle diyor ya aynı şekilde Kaido veya BM de o halde ki WB'yi görse onun eski WB olmadığını söylerlerdi. Tıpkı Croc gibi onlarda eski WB'yi taniyorlar o yüzden hala onun adı anılıyor. Teach sana saygi duyuyordum ama artık yaşlandin diyor. Tayfandan birini bile koruyamadin tarzında konuşuyor.

Yüzünün yarısı gitse bir şekile hayata tutunabilirsin ama kalp her şeyden daha önemli. Beyin zarar görse bitkisel hayatta bile olsan yaşam devam ediyor ama aynı şeyi kalp için söylemek imkansız. Demek istediğim en güçlü adam diye Wb'nin kalbine saldırdığın zaman adam hasar almayacak manasına gelmiyor. Squardo'nun o darbesi her şeyin başlangıcı.
Öyle maalesef :/

Bu nasıl bir düz bakış açısı ? Ayrıca sana açıklamasını yapmama rağmen neden yapmamışım gibi davranıyorsun.Al bi kere daha söyliyim umarım yine açıklamasını yapmamışım gibi davranmazsın.

WB'ye neden en güçlü değil diyorum ? Çünkü yaşlılık+hastalığın onu fazla etkilediğini düşündüğümden ve mfde gördüğümüz WB'nin diğer yonkolardan üstün olmadığını düşündüğümden değil mi ? E bak yaşlılık+hastalık diyorum.Mihawk'ta böyle bir faktör mü var ? Adam ne yaşlı ne hasta gördüğümüz kadarıyla.İlla ikisini kıyaslayıp bana çelişkili ya da taraflı davranıyorsun diyebilmen için benim önce genç WB'nin en güçlü olmadığını kabul etmem lazım.Fakat genç WB'nin o ünvanın hakkını verdiğini söylüyorum zaten.
Bunları bilerek söyledim zaten açıklamanı kabul etmem mi gerekiyordu? Ayrıca birde gençliğini tartışsaydık zaten tam olurdu.

eye inanmıyon ? Onuda söyleseydin bari.Sen demedin mi işine gelmiyor diye ? WB'yi Mihawk'tan daha çok sevdiğimi söyledim bende bununda benim işime gelmemesiyle alakası yok zaten.Gerçekten öyle düşünüyor olamam mı ? Beni analiz etmeye çalışmışsın o da olmamış.
Herkes neyin ne olduğunu görüyor. Ben seni bu konudan önce de tanıyordum önceden ne dediğini de gayet iyi biliyorum şimdi de o yüzden uzatmanın alemi yok anlayan anlıyor dediklerimi zaten.

Bana anlamıyorsun desende asıl anlamayan sensin.Uçurum yok lafını nasıl fark yok lafıyla bağdaştırdın ? Ya anlamamışsın ya da uçurum yokla fark yoku aynı zannediyorsun.Ben yonko>amiral diyorum ama arada az bir güç farkı var diyorum.Mf WB'yi de Kaido ve Shanks'la aynı seviyede görüyorum.WB'nin handikapı neydi yediği o kılıçlar,mermi ve gülleler değil miydi ? Ben bir önceki mesajımda ne dedim ? Op evreninde normal kılıç darbeleri,normal mermiler vs. çok güçlü saldırılar değil.Kaldı ki WB bu 267 kılıç darbesi,152 mermi,46 güllenin tamamını yiyip Aka ile kapışmıyor.Aka dövüşünden sonrada yediği şeyler var.Hatta sadece Teach tayfası tek başına o 152 merminin yarısını sıkmış olabilir.Yani 267 kılıç darbesi,152 mermi ve 46 güllenin hasarını bana göre Aka tek magma yumruğuyla çıkartabilir ki zaten dediğim gibi o sayının tamamını yiyipte Aka ile kapışmıyor WB.

Zaten dövüşü detaylıca irdeleyince tamamen Aka'nın yenildiğini bile savunamayız.WB'nin kafasının bir kısmı gittikten sonra bana yaşayacağının garantisini verebilir misin ? Veremezsin.WB o savaşta Aka'yı öldürebilirdi ama bir süre sonra kendisi de ölebilirdi.Yani WB o anlık galip sayılsa bile uzun vadede berabere bile diyebiliriz.
Öncelikle ben Beyazsakal'ın yediği kılıçların vesaire handikap olduğunu söylemedim. Benim dediğim Squardo'nun hastalığı tetikleyen kılıç darbesi. Burada senin ele aldığın handikapa bunun etkisi ne merak ettim. Gerisi hakkında kendimi tekrarlamayacağım. En son yazının sonunda bişey diyeceğim orada net cevabı veririm genel konu hakkında.

Orda WB ile savaştılar ya da WB'yi bile yenebilirdim kısmı WB'nin efsane olmasıyla alakalı.Sana hatta bunu bir örnekle açıklamıştım diye hatırlıyorum.Bugün Maradona ya da Pele futbolun zirvesi değildir ama biri futbolu iyi oynarken ''Adam Maradona gibi oynuyor'' vs. gibi laflar söyleyebilirsin.Peki o Maradona şu anda gençliğindeki gibi midir ? Değildir.Sadece o benzetme yaptığın kişinin ne kadar iyi olduğunu göstermek için kullandığın bir sözdür.Even WB kısmı da böyle.BM o lafla işte o kadar güçlü olurdum demeye çalıştı.Bence tabii.
Beyazsakal emekli oldu da kenara çekildi bizim haberimiz yok galiba.

Açmamakla ve senin kanaatini güçlendirmekle alakası yok.Neyse bu kısımla ilgili ilk mesajını okudum.Savunduğun şey ''Birinde bilinir yazıyor diğerinde bilinir yazmıyor,direk verilmiş o zaman en güçlüdür'' tezini savunmuşsun. Bilinir olarak yazmadıysa ne olmuş yani ?
Olay bilinir yazıp yazmaması değil. Seriden çok Türkçe var olayın içinde. Birinde objektif bilgi varken diğerinde subjektif bilgi var. İşte o tarz birşey yazmayınca objektifliğine delalet oluyor. O zaman sana göre şu iki cümle aynı manada:
1) Monkey D. Luffy 17 yaşında
2) Monkey D. Luffy 17 yaşında bilinir.
Bu ikisinin aynı olduğunu düşünüyorsan zaten tartışmamıza gerek yok ki cevabından tatmin olmadığımı belirteyim.

Adam direk halkın onu nasıl gördüğünü belirtmiş.
Yok öyle bir dünya işte. Nerede geçiyor o bilginin halkın gözünde olduğu. Geçmiyor. Nokta.

Eğer o kutucukların %100 senin dediğin gibi olduğunu gösteren bir sbs falan ya da başka bir şey varsa at kabul edeyim.
Bunu kanıtlaması gereken sensin ben değilim.

Kaido'nun ki arasında bilmem kaç yıl vardır.Oda Kaido'nun girişini daha da epikleştirmek için efsaneden bahsetmek için bu yöntemi tercih etmiş olamaz mı ?
Kemik bilgileri tartışmaya açıp burada niyet okuyacağız. Güzelmiş bak bu. Kaido'nun çıktığı bölümdeki kutucuk bilgilerine bak. Onlardaki bilgilerin çoğu objektif kemik bilgi. Sadece son kısımdaki bilgi subjektif. "Dünyanın En Güçlü Adamı" Cümle bile değil.

Ayrıca sen şunu demiştin. Kutudaki her bilgi halkın bildiği şey değil diye. Peki aklıma şu takıldı. Hangi bilginin halkın görüşü olduğu hangi bilginin halkın görüşü bilgisi olmadığı karar merci kim? Sen misin? Bilgileri ona göre ayırıyorsun.
Oda'nın yerine geçmeyi bırakın. Adamın verdiği kesin bilgileri tartışmakla bir yere varamazsınız. Sizi uyardığım nokta bu. Mihawk olayında da aynı mevzu var. Millet işi gücü bırakacak Odanın verdiği bilgileri dikkate almayacak sizin dediklerinizi alacak onu da geçtim bilgiyi dikkate alma kıstasını niyete kanaate göre belirleyip cümlenin özüne bakılmayacak yok öyle dünya malesef.

@Tombe

Üstünden azıcık zaman geçtiğinden tartışmaya olan hevesimi kaybettim.Zaten başa dönüp durduğumuzdan 1-2 yeri alıntılıyorum sadece.

Olay bilinir yazıp yazmaması değil. Seriden çok Türkçe var olayın içinde. Birinde objektif bilgi varken diğerinde subjektif bilgi var. İşte o tarz birşey yazmayınca objektifliğine delalet oluyor. O zaman sana göre şu iki cümle aynı manada:
1) Monkey D. Luffy 17 yaşında
2) Monkey D. Luffy 17 yaşında bilinir.
Bu ikisinin aynı olduğunu düşünüyorsan zaten tartışmamıza gerek yok ki cevabından tatmin olmadığımı belirteyim.
İkisinin aynı olduğunu hiçbir zaman söylemedim.Bunu iddaa etmişim gibi davranan sensin.Bu konuyla ilgili zaten önceki mesajlarda yazdığım gibi düşünüyorum.Bu iki tanıtım arasında bile yıllar var ki Oda Kaido'nun girişini daha afilli yapmak için efsaneden söz eder gibi bahsetmek istemiş olabilir.Hani sadece ...bilinir'' kısmına bakıp yok objektif yok subjektif bilgi demiyorum hala.Bana göre hala sorgulanabilir bir bilgi.

Bunu kanıtlaması gereken sensin ben değilim.
Benim kanıtlıcak bir şeyim yok.Benim senden kanıt istememin sebebi kendi tezin hakkında benden daha emin konuştuğun içindi.Yani o kadar emin konuştun ki o kutucuklarla ilgili böyle objektif,subjektif diye bir ayrım varda ona dayanarak bu kadar emin konuşuyorsun diye düşündüğümden bir sbs,röportaj vs. varsa at dedim.Ama anlaşılan seninde kanıtın yok.Ona rağmen hala ''Tartışılmaz,tartışamazsınız,teklif dahi edilemez'' tarzında çok emin konuşuyorsun.

Ayrıca sen şunu demiştin. Kutudaki her bilgi halkın bildiği şey değil diye. Peki aklıma şu takıldı. Hangi bilginin halkın görüşü olduğu hangi bilginin halkın görüşü bilgisi olmadığı karar merci kim? Sen misin? Bilgileri ona göre ayırıyorsun.
Yoo ben değilim.Halkın hangi bilgileri bilmediği ya da bilmeyeceği az çok tahmin ediliyor,belli oluyor.Hatta o yorumu yazdıktan sonra bunla ilgili örnekte vermiştim sanırım.Neyse mesela geçen bölümde kutucuklarda Luffy'nin güneş ve tank ateşi korsanlarına emirlerini uygulattığı,operasyonu planlayıp ustaca idare ettiği vs. yazıyor.Ama böyle bir şey yok uydurma bir şey.Doğal olarak halk gerçeği bilmiyor.Bak bu benim dediğime güzel bir örnek aslında.Bu dediklerim kutucuklarda yazıyor ama %100 gerçek bilgi mi ? Değil.O gazetelerde yazanı ve halkın artık Luffy'i nasıl bildiğini,gördüğünü o kutucuklarla göstermiş oldu Oda.

Bu konunun asıl cevabı Akainu ileride yonko karşısında aksiyona girerse belirlenir. En son Blackbeard'a tereddütsüz yürüyordu oradan bir şey çıkmadı. Kizaru Wano'ya gitmeye hevesliydi kısmet olmadı. Mangaka amirallerle yonkoları kısa çaplı da olsa karşılaştırmaktan uzak duruyor ancak eski nesil amiraller yonko kaptanlarına yürürken pek tereddütlü görünmüyorlar şimdilik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık