Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    157
2 sene öncesi ile şimdinin ne alakası var ki. Sen boruları 2 sene önce öter dersin, ben de 2 sene sonra çok farklı çıkacaklar derim.

Alışamayacak bir durum yok ortada, zamanı gelince çıkacak zaten her şey ortaya.

Seride amiraller dışında kime yonko muamelesi yapılacak peki. Güç, mevki, itibar vs olarak bu adamlar yakın olmayacak da kim olacak. Belki dragonla mihawk.

Bu seride iki tane zirve grup var, en tepede yonkolar, biraz altında da amiraller var. Bu adamlar dışında kalan lordlar ve komutanlar da kendi içinde gruplanir ve şu şundan kesin olarak üstündür denemez kolay kolay. İstisnalar illaki olacak ama mevcut adamlar üzerinden görülen şimdilik bu.

Marco ve doflamingo da iki tepe gruptan sonra gelen kalburustu ve denk adamlar. Marco kesin kazanır demem ben burada, o anki şartlar kimin lehineyse o avantajlidir.
3 tane amiral var ve mangaka Wb karşısında üçünün hakisi bir Wb eder demeye getiriyor.Üçü birden haki toplayıp saldırıyı ancak durdurabiliyorlar.Hal böyleyken bu adamlara yonko muamelesi yapamam kimse kusura bakmasın.Yonkolar Wb ile dahi dövüştüler deniyor.Hadi 2 amiral karşılarında dursun yine çok güçlüler.2 amiral gelse bir yonkoyu anca indirebilirler.Mangaka gözlük takanlar için bunu gerektiği yerde gözümüze sokuyor.

3 tane amiral var ve mangaka Wb karşısında üçünün hakisi bir Wb eder demeye getiriyor.Üçü birden haki toplayıp saldırıyı ancak durdurabiliyorlar.Hal böyleyken bu adamlara yonko muamelesi yapamam kimse kusura bakmasın.Yonkolar Wb ile dahi dövüştüler deniyor.Hadi 2 amiral karşılarında dursun yine çok güçlüler.2 amiral gelse bir yonkoyu anca indirebilirler.Mangaka gözlük takanlar için bunu gerektiği yerde gözümüze sokuyor.
Üçü birden anca durduruyor demek ne demek allah aşkına ya. O sahnede öyle çizilmiş olmaları öyle demek anlamına mı geliyor kesin olarak. Hem orada kendilerini değil, karargahı, idam yerini koruyorlar. Yani büyük çaplı yapılan bir saldırıyı savusturuyorlar. Sadece kendilerine yapılan bir saldırı olsa Akainu Aokiji'ye kanka bir yardım etsene mi diyecek. Tek başlarına kendilerini gayet korur ve saldırıyı savustururlar. :)

Wb de Aokiji'ye bisentoyu sapladı ama öldüremedi, Wb Aokiji'nin hakisini asamiyor, hakisi yetmiyor demiyorum mesela ben.

Anket 3. seferde de değişmedi Marco, Dofu 2.5 a katlamış. Seneye bir daha denersiniz şansınızı artık zira 2 sene sonra 20 ye falan katlaması muhtemel.

Üçü birden anca durduruyor demek ne demek allah aşkına ya. O sahnede öyle çizilmiş olmaları öyle demek anlamına mı geliyor kesin olarak. Hem orada kendilerini değil, karargahı, idam yerini koruyorlar. Yani büyük çaplı yapılan bir saldırıyı savusturuyorlar. Sadece kendilerine yapılan bir saldırı olsa Akainu Aokiji'ye kanka bir yardım etsene mi diyecek. Tek başlarına kendilerini gayet korur ve saldırıyı savustururlar. :)

Wb de Aokiji'ye bisentoyu sapladı ama öldüremedi, Wb Aokiji'nin hakisini asamiyor, hakisi yetmiyor demiyorum mesela ben.
Tek başına kendilerini korusalar bile sembolik anlatım yapmış orada mangaka.Beyazsakalın gücünü tam manasıyla 3 amiral durdurabiliyor.Adam o kadar güçlü çünkü.Akainuya durdurabilirsen durdur diyor adayı yıkmamı.

Savuşturmak ile karşılamak ayrı olay.Hiçbir amiral yonkonun saldırısını doğrudan alıp dimdik ayakta kalamaz.Bunu akainuda gördük zaten yumruğu yiyince ne olduğunu.

Bir yonko isabet ettirince amiralin savunmasını her türlü aşar.Kuzan orada çakallık yaptı.Meyvesini kullanıp boşluk yarattı hakilik bir durum yok çünkü temas yok.

dofcu değilim ama marconun ne olağanüstülüğünü gördünüzde marcoya bastınız anlamadım. severim marcoyu ama bence öyle de güçlü bir karakter değil gibi.

Başıma birşey gelmeyecekse şunu diyeyim vs diye millet yazmaya söylemeye korkuyor zaten genele aykırıysa.Marco aleyhine yazmak istemiyordun çünkü başına geleceklerden korkuyordun muhtemelen. :/

Çekinmeyin yazın farklılıklara açık olun.
Marco ne babasının ölümünü engelleyebilmiş ne de mirasını koruyabilmiş birisi zaten.Hadi Bb çok güçlüydü ama Weevil bile adama bileniyor.Yarın öbür gün Luffy marcoyu Law gibi onun elinden alırsa öldürmeden önce hiç şaşırmam. :)
Çekinmek değilde bir hayli Dof fanı var. Bende Dof'u hiç sevmem. Onların ekmeğine yağ sürmek istemedim :D ama Marco zirve karakterin sağ kolu falan diye abartılınca bende kendimce birşey yazdım öyle.
Bence Marco alır ama Doflamingo alır diyen arkadaşlara da hak veririm Marco'yu gömmedikleri sürece :good:

Marco öyle direk gömebileceğiniz bir adam değil.Bu adam Wb nin sağkolu.En güçlü adamın ve en güçlü yonkou tayfasının ikinci kaptanı.Mf de bile ses getiriyor adam.Harekete geçince dikkatleri üstüne topluyor.İnanılmaz bir.meyvesi var ki vs ye 2 0 önde başlıyorsun.Zoan uyanışlarını paramecia uyanışları gibi beklemeyin derim.Id de uyanmış zoanları gördük Luffy tekliyordu hayvanları.Zoanlarda uyanış dorukiye etki ediyordur muhtemelen veya Marcodaki gibi ozel yetenekleri ortaya çıkıyor olabilir.Marconun meyvesinin uyanış modu kendisini yenileme olabilir.Bunlar varsayım tabi.Oda çıkıp Marconun uyanışı herkesi iyileştiriyor dese kim şaşırır.Şaşirsak be olacak adam takmıyor bile okuyucuları.G2 siz Luffy nin tokatladığı crocodile ı Mf de gördük.

Doflamingonun ise farklı olduğunu mangaka daha nasıl açıkladın yav.Adam kutsalejder.Deli gibi dayanıklılığı var öküz gibi meyvesi var.En obemlisi H.haki sahibi.Neymış G4 gucunde saldirisi yokmuş.Olsaydı yonkou idi zaten adam.Kutsallar bunu şiçi yapmak için yırtınmış neden ad tehdit çünkü.Bir de gidip kutsallarin vergisine çöküyor.Sonra gidip yeni dünyada adaya çöküyor.Yonkou denizinde ada kapmak herkesin yapacağı iş değil.Kaido ile ortaklık yapıyor.Gidipte dünkü velet Lawın sözüne bakıp Kaido bu adamı sırf smile alamayacak diye indireceğini düşünüyorsunuz.Niye çünkü Kaido salak.Doff da dünkü velet.Gidip başka yonkou ile ortaklık kuramıyor.

Ne Marco ne Doff amiral seviyesi değil.Marco ile vista Akainuya hasar veremiyor.Aokiji desen Akainu dengi zaten.Kizaru da keza öyle.Ha derseniz ki Vista+Marco bir Doff etmez saldırı gücünde o zaman mangaka Akainuya bir tane fazla h ekleyerek ahhh yazar manga sayfasına Doffun amirale saldirisindan sonra.Fazlası değil.Amiral üzerinden karşılaştırma yapmayın.Hiç bir yonkou komutanı ne amiral alabilir ne de tutabilir.Anca oyalar.Buna Doflamingo-sama da dahil.

Bir taraf gördüğu üzerine yorum yaparken diğer taraf görmedi şeyleri umarak yorum yapıyor. Anlayacağın asıl hayalcilik Marco demek bu denklemde. :) Marconun Dofu aşacak ne saldirısı ne de savunması var. Ama siz hayal etmeye devam edin. :)
Sen hangi seriyi okuyorsun ? Benim okuduğum seride Doflamingo daha G4 savunmasını aşamıyor, sen heralde Anka savunmasını aşabileceğini zannediyorsun... Garp'tan başka bu adama zarar verebilen yok, Garp'ın darbesi bile tartışılır halde, adam ne inledi ne de kanadı. Sana göre Doflamingo Garp ayarı Haki + fiziksel güçte çıkartabilir galiba.

Red Hawk ve Injection Shot ile yamulan bir adama Marco'nun Anka pençesi ve Amiral uçuran tekmelerinin işlemeyeceğini zannetmekte enteresan.

Birisi Shichibukai, diğeri Yonko sağ kolu, arada mevki olarak bir fark var. Yonko sağ kollarının dengi Amiraller olmuştur. Onu da geçtim Gorousei ve Nekomamushi açık açık Marco > Doflamingo'yu onaylamış halde, halen gerçekleri görememek hayalcilik oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık