Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

Bu listelenin tüm dergileri kapsayan bir versiyonunu bulmak mümkün müdür..?

Edit: Birde dünya çapında olan olsa daha iyi olabilirdi, gerçi listeyi pek fazla etkilemez Japonya dışı satışlar ama DB dünya çapında 230 milyonu aşmış gibisinden bir şeyler okumuştum..

One piece şu kadar satış yaptı bu bu kadar satış yaptı diye bir şey olamaz . shonenjump haftalık yayınlanan manga dergisi tek mangayla çıkmıyor. En az 10 15 manga serisi içeriyor. Naruto Bleach Op Triko vs vs .. Hepsi aynı dergide yer alıyor.
Aynı dergide yer alan seyler için o okadar sattı bu bukadar sattı denmesi mantıksızca
önce bir arastırsaydında öyle yazsaydın sunu :flaugh: benim evimdede 12 cilt one piece var,shounen jumpın içinde degiller ne yazıkki :flaugh:

shounen jumpın dergi satısı kendini baglar,burada verilen rakamların hepsi;mangaların kendi ciltlerinin satısı.

bilgilendirme olsun,jump haftalık cıkar onda bir bölüm vardır onepieceten.e.oda birde one piece volume yayınlattırır onda ise, toplu halde asagı yukarı 7-8 bölüm olur ;) işte bu ciltlerin satıs rakamlarını paylastık.

Bu listelenin tüm dergileri kapsayan bir versiyonunu bulmak mümkün müdür..?

Edit: Birde dünya çapında olan olsa daha iyi olabilirdi, gerçi listeyi pek fazla etkilemez Japonya dışı satışlar ama DB dünya çapında 230 milyonu aşmış gibisinden bir şeyler okumuştum..
tüm dünya çapında db 350 milyon cilt kopya satmıs zaten.ve one piece su an ondan ikinci sırada ;) dur onunda listesini ekliyeyim.

http://www.animenewsnetwork.com/int...gon-ball-z/battle-of-gods-film-story-outlined

Hocam burada 230 milyon yazmış. Yalnız 350 milyon olayını bir yerde okumuştum. Hangi kaynak doğru bilemedim şimdi. :(
iki bilgi var birinde 230 milyon diyor.digerinde ise japonya kaynaklı arastırmaya ve bir siteye göre 350 diyor.tüm zamanların satısı dendigi için bu daha güvenilir gibi geliyor,internette bir cok yerde bu bilgi geciyor su an.kaynaklarda bunlar;

http://matome.naver.jp/odai/2135021181685354501?
http://en.rocketnews24.com/2013/02/...nga-shonen-jumps-20-best-sellers-of-all-time/

Hocam ben Naruto felan Amerika/Avrupa'da çok popüler diye biliyordum ama senin paylaştığın listeye göre Naruto Japonya dışında sadece 4 milyon satmış :D
hayır alakası yok.naruto zaten güncel ve devam eden bir seri, onun tüm dünyadaki satısı o.dbdeki farklılık eski ve bitmiş seri olmasından kaynaklanıyor.230 diyen var ,350 diyen var.yeni serilerde sıkıntı yok yani,kendileri otomatik acıklıyor.viz mediada,shueishada ;)

kaynagınıda kontrol ettim sorun yok.http://matome.naver.jp/odai/2135021181685354501? bu siteden almıslar bilgiyi.muhtemelen 230 japonya satısıdır,kai falanda cıktı,tüm dünya olarak alınınca bu rakam cıkıyor ortaya.all time ve all world deyince ortaya cıkan rakam bu.birde animenewsnetworkten kaynak alıyor bir cok kişi o site hususi vurguluyor,ondaki tüm bilgiler japonya satısları.
"The site also notes that Akira Toriyama's original Dragon Ball manga has sold over 230 million copies worldwide"

Dünya geneli demiş galiba burada. İngilizce'm pek iyi değil ama şöyle bir not da var.

"Update: The homepage for the official website for the film does not currently link to the "Introduction" page, but that page can still be accessed from the direct link above. Thanks to Kanzenshuu for the news tip."

"The site also notes that Akira Toriyama's original Dragon Ball manga has sold over 230 million copies worldwide"

Dünya geneli demiş galiba burada. İngilizce'm pek iyi değil ama şöyle bir not da var.

"Update: The homepage for the official website for the film does not currently link to the "Introduction" page, but that page can still be accessed from the direct link above. Thanks to Kanzenshuu for the news tip."
şimdi bilgi su; aynısı wikiayada işlenmiş ama bence eski bir bilgi diyorki,japonyada 156 milyon satmıs db,tüm dünyadada 230 milyon.

ama sonrada dbyi yeniden piyasaya sürmüşler bla bla.

benim paylastıgım daha güncel bir liste.2013 yazına ait.birde animenewsnetworktan alınıp kaynak olarak veri vermek var.o site sadece japonya satıslarını anlatıyor.

su an mesela dbnin ve diger 3 büyük manganın 4 tane dagıtıcısı var.amerikada ayrı,ingilterede ayrı,japonyada ayrı.db viz medianın en cok satanı.

narutonun satıslarınında, oranlama yaparsak avrupa ve amerika satısları diger serilerden daha fazla,demişlerki one piecein satıslarının yüzde 90 ı japonya.

alttaki notunda satıslarla bir ilgisi yok.

daha net bir liste gelene kadar en güncel arastırma bu su an ;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık