Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Magellan

Kullanılan: 27 84.4%
  • Jinbe

Kullanılan: 4 12.5%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    32
Denklik olayını yanlış anlaşılmış.Curiel sonuçta güçlü sayılabilecek bir adam ama Magellan kadar güçlü olmadığını düşündüğümüz bir adam sonuçta.Sen tek atar diyince bende orta sınıf bir adamın örneğini sundum.O kadar da değil gibisinden.Ordan diğer arkadaşta biri benim dediğime benzer bir şey desede saldırma modunda olduğu için.Üstüne Lol'de üst üste aldığım yenilgilerin verdiği sinirlede atarlı moda büründüm :D Yoksa o kadar düz mantıkta düşünen biri değilimdir umarım anlatabilmişimdir Sengoku-Gensei :D
Bu arada bende normalde öyle alıngan birisi değilimdir ama viskiyi fazla kaçırdım sanırsam bugün :D. Bu arada şimdi o mesajları okuyunca o mesajları yazarken nedense yüzünün avatardaki gibi olduğunu düşünmeye başladım.

Usta bunla neredeyse denk sayılabilecke Shilew adında bi adam var o tayfada. Diğer Avolo Pizarro falanları saymıyorum bile. En önemlisi BB var. Adam zehri Karanlığa yollar. BB nin 2y önce yediği dayakların (WB hariç) hepsi çenesi düşüklüğünden. Yediği dayaklarda başta gardını alıp karanlığı açsa hiç bir zarar görmeyecekti. Yani 2. vs de akılanmış ve Zehiri m***esi ile etkisiz hale getirmiştir.

Sonkez söylüyorum meteora Luffy fanı dememin nedeni Magellanı kolayca alır demesiydi. Bence Magellan Luffyyi yener. Luffy Magellanı zorlansada zorlanamsada yener demek tamam ona bişi demem görüş sonunda ama zorlanmadan yener demek bence gerçek dışı. Benim görüşüm bu :)

He bide Kinjinte Magmanın yanında çerez gibimi ? Sana şöle bişi söyliyim. Bi yerde Kinjinte bi yerde Magma. Parmağını 2 sinede batır ne olur ? Birinde parmağın nerdeyse eriyecek şekilde yanar ama ölmezsin ama Kinjintede ise o zehir tüm vücuduna hızla yayılır ve ölürsün. Bu Shinokuni gibi tamamen öldürmesi için belli bir süre gerektirmiyo. Tüm vücuda ulaştımı bitti. Sence Hangisi daha üstün ? Bide bu yönden bak :)

Bak magmadan bahsediyorum ben Akainunun magmayı yumruk haline getirip milletin orasını burasını delmesinden değil. çünkü orda bi hareket var ben magmanın kendi halinden bahsediyorum :)
WB'de de konuşmak yerine tayfası ile saldırmış olsa o dayağı yemiyecekti. BB'den gelen bir saldırıyı hiç karanlığa yolladığını da görmedik bildiğim kadarı ile o yüzden onu kesin olarak yapabilir mi bilmiyoruz.

Ferit'in bahsettiği olay akainu'nun yumruğu olduğu için parmağı magma'ya batırma olayı da yersiz olmuş gibi sanki.

Sylar

Magellanın belki 1000 küsür farklı zehri vardır, luffy hepsine bağışıklık kazanmış değil ya ayrıca magellanın hakisi olup olmadığını da bilmiyoruz(ki vardır heralde). Ha tabi luffy yener bence magellanı ama kolayca yenemez heralde.
Jinbei'nin magellana karşı şansı ise daha az bence çünkü ne luffy gibi bağışıklığı var zehirlerine ne de aynı magellan gibi hakisi kullanıp kulammadığı belli değil(kullanıyordur heralde). Haki olmadan da vurabilir zaten magellana ama zehirden kendini daha az koruyabilir, bunu dayanıklılığıyla biraz kapar belki o da bir yere kadar tabi. Jinbei yakın dövüş yapan biri onun dışında su mermisi kullanıyor onun da magellana bir zararı olmaz adam zehirle koruyo kendini. Jinbei belki zehri eliyle suya yaptığı gibi yönlendirebilir ama gene eline bulaşacak zehir ve eline zarar verecek, Sürekli yapamaz yani. Saldırırken zehre girip zarar görecek her seferinde. (Hakiyi ele almadan konuşuyorum çünkü hangisinin daha yüksek bilmiyoruz)
Bu arada kesin konuşmuyorum sadece fikrimi yazdım

WB hariç derken yediği ilk dayak Hakili Bisentoydu. Hakili olduğu için ne kadar karanlık yapsada yiyecekti dayağı. Karanlık olayına gelirsek benim bildiğim Karanlığın herşeyi içine çekme gücü ile Acenin Dai Enkai: Enteisini içine çekmişti BB. Herkesde böyle düşünüyor. Zira o koskoca ateş topu başka türlü engellenemez. Nasıl Kurouzu ile Deprem yumruğundaki M***egücünü absorde edebiliyosa Karanlıklada Haki hariç tüm herşeyi içine alabilir BB.

Magma ve Kinjinte olayında ise Magma yumruğunda bi hareket var. Magmayı Jinbeinin üstünden akıtsak sence vücudunu delermiydi ? Hayır. Akainunun yumruğu sallamasının gücüyle o vücut delindi. Akainu faktörü var yani ama ben normal kendi halinde Magma ile Kinjinteyi karşılaştırıyorum.
Jimbe eliyle magma durdurabiliyor;

Üstüne sen kendin birşey yazıp ona göre konuşuyorsun ben bizzat Luffy amiralden kaçabilmeli dedim. Magma da amirallerden birinin gücü olduğu için karşılaştırma yaptım.

Orda Magma deyince ben direkt magmayı ele aldım. Luffy şuan Amiralden kaçabilmeli yani bazı magma saldırılarını engelleyebilmeli evt ama bence Magellan kaçmayı bırak bir Amirali terletebilecek güçte bence.
Yok artık Magellan o güçte olsa hapisten kaçan BB tayfası Akainu'yu duyunca kaçmazdı hele ki dezavatajda oldukları bir yerde Magellan'ı yalan etmiş bir grup. Bana diğer kaçanlar demeyin Law tek başına 100 tanesi yakalamış getirmiş.

WB hariç derken yediği ilk dayak Hakili Bisentoydu. Hakili olduğu için ne kadar karanlık yapsada yiyecekti dayağı. Karanlık olayına gelirsek benim bildiğim Karanlığın herşeyi içine çekme gücü ile Acenin Dai Enkai: Enteisini içine çekmişti BB. Herkesde böyle düşünüyor. Zira o koskoca ateş topu başka türlü engellenemez. Nasıl Kurouzu ile Deprem yumruğundaki M***egücünü absorde edebiliyosa Karanlıklada Haki hariç tüm herşeyi içine alabilir BB.

Magma ve Kinjinte olayında ise Magma yumruğunda bi hareket var. Magmayı Jinbeinin üstünden akıtsak sence vücudunu delermiydi ? Hayır. Akainunun yumruğu sallamasının gücüyle o vücut delindi. Akainu faktörü var yani ama ben normal kendi halinde Magma ile Kinjinteyi karşılaştırıyorum.
Ace vs BB'den sonra ne olduğu bilinmiyor. İkisi de en iyi saldırılarını yaptılar sonrasında olayı atladılar. Belki senin dediğin gibi saldırıyı içine çekti beli ada yok oldu belki de punk hazard gibi yarı gündüz yarı gece bir ada orası(misal olarak). O deprem yumruğundaki gücü yok etme derken açtım baktım mangayı da BB zemini de kara deli saldırısı yapıyor zaten baştan m***e gücü kullanmasını engelliyor fakat WB onun gücünü bilmediği için deprem yumruğu atıyor o da Kara Su tekniği ile karşılıyor.

Sonra ne diyor ? M***e Gücleri bana karşı işe yaramaz. Karanlığı ile Haki haricinde herşeyi içine çekebiliyor BB.
Kendi söylediği o. Herşeyi içine çekebilir. Zaten kara delik olarak gözüküyor bu sebeple fakat ben ne diyorum? Aktif bir saldırı anında ki m***e gücünü karanlığın gücü ile şu ana dek çektiğini görmedik. Gördüğümüz bi sahne varsa tamam diyecem.

su anki luffy magellanı bence cok ufak bir ihtimal yenebilir,ama karsılasmaması gereken bir adam.yalnızca ben hatırlıyorum sanırım,ivankov acıkca,birdaha magellanın zehrine maruz kalırsan ,seni bende kurtaramam ölürsün dedi.yani şimdi işim var bakıp bulup arastıramıyacagım ama, okudugumu ve animede izledigimi hatırlıyorum,bu sartlar dahilinde luffyi magellanın karsısına cıkarmak mantık dısıdır,yenicegini iddaa etmenin tek makul yönüde,ölürken magellanıda yanında götürmesidir bence.

sonra zehir olayı,magellanın zehiri özel bir zehir oldugu ve cok güclü oldugu için,ivankovda luffynin metobolizmasını o zehiri yenebilecek seviyeye cıkardıgı için,vede iradesiyle hayatta kaldı.

şimdi mantıklı olan su ; luffy magellanın zehirine karsı bagısıklık kazandıgı için,kıytırık balıkadamın zehirini sallamıyor,bir sürü daha zehiri sallamıyacak.ama magellanın zehirinden daha güclüsü varsa gitti,aynı zehiri tekrar alırsa gitti,aynı zehirin tehlike acısından en az 5 kat güclüsü var mı ? var.adı ne kinjite,busoshoku hakiyle zehirin etkisini kırabilsen bile tam vucut haki lazım,kıcının sag tarafındaki gamzesine deyse luffy gider.luffyde tam vucut haki gördükmü ? hayır.

zoroya olan sempatime ragmen,luffyi benden cok savunan olmasın ama ı-ıh magellan sakat luffye,ha e.oda yendirir bir sey diyemem ama magellan bence en kötü luffyi yanında götürür.özel durum var yani.jinbeiye gelince zaten yazmıstım cavabımı.

ahanda sayfayıda buldum;

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık