Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Made in Abyss

Forumda uzun zamandır Made in Abyss konusu var diye biliyordum ben ancak geçen günlerde @Monkey D. Dragon ile konuşurken olmadığını fark ettik. Bu kadar güzel bir serinin forum içinde konusunun olmaması bizim için bir utanç olduğundan konusunu açmaya karar verdim. Spoiler vermeden anlatmak çok zor olsa da elimden geldiğince seriyi tanıtmaya çalışacağım.

Konu: Binlerce metre derinlikte, dünyanın son bilinmezi olan Abyss adında kendi içinde katlara ayrılan bir çukur var. Bilinmezliklerle dolu olan bu son derece tehlikeli çukur insanların ilgi odağı olur ve bunun sonucunda insanlar bu çukuru keşfetmeye başlar. Hayatlarını riske ederek bu çukuru keşfeden insanlara ''yağmacı-mağara akıncısı'' adı verilir. Ana karakterimiz olan Riko'da bu yağmacıların en alt seviyesi olan bir kırmızı düdüktür, bir gün yine Abyss içinde keşif yaparken Reg ismindeki robot ile karşılaşır. Bu karşılaşmanın sonucu olarak ise bizi bitmek bilmeyen bir macera fırtınası beklemektedir.

Bölüm Sayısı ve Süreleri: 13 bölüm ilk sezon (ilk 12 bölüm 25 dakika, son bölüm 47 dakika) -Devam filmi Made in Abyss Movie 3: Fukaki Tamashii no Reimei (1 saat 45 dakika)

Yapımcı Stüdyo: Kinema Citrus

Janralar: Macera, Drama, Fantastik, Bilim Kurgu

Mangaka: Akihito Tsukushi

MAL Puanı: 8.78

Seri Durumu: Mangası devam ediyor, animesinin 2. sezonu çıkacak.

Yorumum: Benim için HxH ve FMAB ile birlikte zirvede oturan seridir Made in Abyss. Hemen hemen her şeyiyle 10 puanlık bir seri bana göre. Her bölümü bir sonraki bölümü merak ettirir. Birçok karakteri çok iyi işlenmiştir. Karakter çizimleri dışında inanılmaz iyi çizimleri vardır. Ostleri zaten benim için serinin en iyi noktası :D. Hikayesi her bölüm gitgide sertleşerek bazı yerlerde insanın kanını dondurur. Eğer Jules Verne romanları seven biriyseniz bu seri tam sizlik. Abyss içinde farklı farklı ekosistemler, farklı farklı yaratıklar var; hepsi de birbirinden güzel betimlenmiş.

İnsanlar karakter çizimlerinden dolayı seriye karşı ön yargılı davranıp başlamıyorlar ama karakter çizimlerinin şirinliğinin tam aksine bir o kadar ağır ve sert bir seri Made in Abyss. Maalesef ki insanların ön yargısını kırmak çok zor olduğundan hak ettiğinden çok daha az değer gören bir seri. Umarım bu konuyla beraber insanların ilgisini çeker de hak ettiği değeri görür. Aslında yazılacak çok şey var ama spoiler vermeden hiçbir şey anlatamıyorum, anca bu kadar oluyor.

Son olarak ayıla bayıla dinlediğim ve Spotify'da olmadığı için kafamı taşlara vurduğum OST'lerinden birkaçını atayım.

Edit: Çok yorgun olduğumdan dolayı konu biraz baştan savma olmuş gibi, kusuruma bakmayın.:(

Son düzenleme:
Güzel seridir. Animeyi bitirince mangaya bakayım demiştim. 2012'den beri 50 bölüm mü ne yayınlanmış......... Neden böyle olduğu ile ilgili bilgisi olan var mı? Mangaka kanser falan mı atlattı acaba? Boşuna sövmüş olmayayım.........

Güzel seridir. Animeyi bitirince mangaya bakayım demiştim. 2012'den beri 50 bölüm mü ne yayınlanmış......... Neden böyle olduğu ile ilgili bilgisi olan var mı? Mangaka kanser falan mı atlattı acaba? Boşuna sövmüş olmayayım.........
Benim bildiğim bir sağlık sorunu yok, aslında düzenli bölüm veriyor HxH gibi belirsiz değil ama sıkıntısı çok seyrek bölüm vermesi. Ortalama 3 ayda bir çıkarıyor bölümleri :(

Edit: Filmini izlemedi isen filmi geldi, 1 saat 45 dakika. Yeni sezon yerine geçiyor, seriyi devam ettiriyor.

Güzel bir seriydi, severek izlemiştim. Filmini hala izleyemedim. :/ Şu yoğunluk bitince tekrar izleyip filmine de bakmayı düşünüyorum. OST'lar konusunda Spotify'a ben de çok kırgınım. :(
Konu için teşekkürler, izlemeyen kişilere vesile olur belki. :sapkali:

Konuyu okumadan önce, senin yapacağın karakter tasarımının evveliyatını seveyim dedim eserin sahibine. Konuyu okudum. Yine aynı şeyi, biraz daha tutkuyla söylüyorum şu an.

Güzel bir seriydi, severek izlemiştim. Filmini hala izleyemedim. :/ Şu yoğunluk bitince tekrar izleyip filmine de bakmayı düşünüyorum. OST'lar konusunda Spotify'a ben de çok kırgınım. :(
Konu için teşekkürler, izlemeyen kişilere vesile olur belki. :sapkali:
Filmi de gayet iyi, vakit bulunca geciktirme :D. OST konusu çok üzse de yapacak bir şey yok :(

Ne demek, ben çok beğenmedim konuyu ama olduğu kadar :)
Konuyu okumadan önce, senin yapacağın karakter tasarımının evveliyatını seveyim dedim eserin sahibine. Konuyu okudum. Yine aynı şeyi, biraz daha tutkuyla söylüyorum şu an.
Yapma bunu datte. Katılıyorum karakter çizimleri çok itici ama kıyma güzelim seriye. Alışırsın 3-4 bölüme çizimlere. Bak HxH, FMA diyorum. Bu @Monkey D. Dragon da çizimleri beğenmiyorum diye HxH izlemiyordu.

• Like
Tepkiler: Pan

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık