Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
  1. One Piece 873 Türkçe İndir
    Uyarıyı kapat
  2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
    Uyarıyı kapat
  3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
    Uyarıyı kapat
  4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
    Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Müzik Koleksiyonu - Yorum ve Bilgilendirme Konusu

'Müzikler' forumunda Gümüş tarafından 3 Haz 2014 tarihinde açılan konu

1. Gümüş Üye

Gümüş (Üye)
    Mesaj Sayısı 919
    Üyelik Tarihi27 Ağu 2012
    Selam arkadaşlar. Önümüzdeki 1, belki 1,5 hafta içinde 'One Piece Müzik Koleksiyonu' adında bir konu açmayı planlıyorum.
    Yaz tatilinde One Piece adına uğraşacak geniş çaplı bir şeyler arıyordum, bulunabilecek en geniş konulardan birini buldum. Hali hazırda Müzik okuduğum için de "One Piece müzikleri benden sorulur" moduna girdim ve yaz tatilimi bu işe adamaya karar verdim.

Konu oldukça geniş ve güzel, arşivciler için de Bulunmaz Hint Kumaşı olacak. Fakat geniş olduğu için tek postta halledilebilecek bir durum değil. O yüzden konuyu önemli'lere alıp kilitli (Yoruma Kapalı) olarak bırakacağım. Bu sayede konuda sadece içerik paylaşımlarının olduğu postlar olacak ve konuda arama yapanlar sayfa sayfa gezip uğraşmaktan kurtulmuş olacak.

Bu konuyu açmamın sebebi?: Ana konuyu fazlalık sayılabilecek açıklama ve bilgilendirmelerle kirletmek istemediğim ve konuyu en sade bir şekilde hazırlayıp, sadece konuya ait gerekli materyallerin olmasını istediğim için.
    Bir ikincisi de, üstte dediğim gibi konu kilitli olacağı için, sizlerin ya da benim söylemek istediklerimiz, yorumlarımız ve sormak istediğimiz şeyler olabileceği için.

Konunun içeriği hakkında: Bildiğiniz gibi One Piece Animesi'nin yapımındaki en büyük etkenlerinden biri elbette ki müzikleri. Opening'ler, Ending'ler, OST'lar, Film, Episode ve OVA'larda kullanılan Soundtrack'ler ve bunların dışında ekstra olarak çıkan Karakter Albümleri, Parça Koleksiyonları, tek bir parçanın Remix, Karaoke, Cover, Instrumental, Çıplak Ses versiyonları gibi birçok müzik materyali var.
    Koşullar elverdiğince bunların hepsi olacak.

Yine, bu konuyu önceden açmamın sebebi de, hem konuyla ilgili bir ön bilgilendirme hem de içeriği geniş olacak olan konudan arşiv yapmak istiyorsanız, arşivinizde aşağı yukarı 11-15 GB arasında bir yer açmanızı haber vermek istememdir.
    Bir diğer sebep de, konuyu çok önemsememden mütevellit, içimde meydana gelen 'bir an önce açıklayıp, yukarıda verdiğim 1-1,5 hafta süresinde içimde tutmak istememem.

Edit: KONU AÇILMIŞTIR

2. Integrale Mamba Mentality

Integrale (Mamba Mentality)
    Mesaj Sayısı 2,076
    Üyelik Tarihi28 Oca 2011
    Ciddi misin? :eek:

3. Eserovic Zoro ve Guts vs all

Eserovic (Zoro ve Guts vs all)
    Mesaj Sayısı 1,659
    Üyelik Tarihi1 Mar 2013
    Umarım istediğin gibi yaparsın, beklemedeyim konunu :a:

4. Tensei Lord Orochimaru

Tensei (Lord Orochimaru)
    Mesaj Sayısı 3,915
    Üyelik Tarihi19 Ağu 2010
    One Piecein müzik koleksiyonu yapılacak kadar kayda değer bir şeyi yok :T
    Ama konu güzel :/

5. Reiper Sayın Savcım

Reiper (Sayın Savcım)
    Mesaj Sayısı 4,956
    Üyelik Tarihi4 Eyl 2010
    Enstrümantal için bekleyebilirim sanırım. :)

6. nef-i Üye

nef-i (Üye)
    Mesaj Sayısı 775
    Üyelik Tarihi25 May 2012
    yer hazır beklemedeyim:cool:

7. thosy Üye

thosy (Üye)
    Mesaj Sayısı 882
    Üyelik Tarihi17 Oca 2012
    Ben de One Piece'de çalan klasik müzikleri bulup indirmeyi planlıyordum, sayende gerek kalmayacak. Yer yetmezse gidip yeni bir hard disk alabilirim. :D

8. Sugoı Üye

Sugoı (Üye)
    Mesaj Sayısı 2,109
    Üyelik Tarihi13 May 2014
    One piecete 11-15 Gb yer kablayacak müzik var mı ki? Mb tır o Mb :D

9. Gümüş Üye

Gümüş (Üye)
    Mesaj Sayısı 919
    Üyelik Tarihi27 Ağu 2012
    Parçaların %80'i FLAC uzantılı. Bu yüzden boyutları kaliteleriyle paralel olarak oldukça yüksek.

10. Mystogan Alter

Mystogan (Alter)
    Mesaj Sayısı 972
    Üyelik Tarihi10 Kas 2011
    11-15 gb köpeğin olsun.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık