Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Zorlama Zaferi

Luffy'nin En Zorlama Galibiyeti

• Kullanılan toplam oy
    529
Crocodile ve Enel derim diğerleriyle arasında güç açısından aşırı uçurumlar yoktu bence ama Enel ve Croco gibi logia kullanıcılarının zaaflarını bulup bir şekilde yenmesi bana zorlama geliyor.
Tabii Oda nın tarzından ötürü Luffy'nin tüm vslerinde herkes tüm gücünü bir anda ortaya koyup kapışmıyor gerekirse ilk raundu Luffy kaybediyor rakibinin açığını yakalayıp kazanıyor.
Katakuri muhabbetinde ben Luffy'nin hakkıyla kazandığını düşünmüyorum Katakuri'nin kişiliğinden ötürü kazanıyor. Perespero yada Cracker gibi bir kişiliği olsaydı Katakuri'nin dövüşü Luffy'nin kazanabileceğini sanmıyorum.

Oda her defasında Luffy'nin karşısına ondan çok daha güçlü bir düşman çiziyor. Bu gerçekten hep böyle oldu. Bellamy falan sayılmaz zaten.

Şimdi Luffy ya ölecek, ya kaybedecek ya da kazanacak. Ölmeyeceğine göre, tekerrür yaşanıyor işte. Luffy sürekli önce dayak üstüne dayak yiyor, öncesinde yaptığı iyiliklerin sonucu kendisine gelen geridönüşler sayesinde (-ki kısaca şans diyoruz) ölmekten kurtuluyor ve en sonunda rakibini "yenmekten" ziyade "durdurmayı" başarıyor. Bu ikisi arasında bir fark mevcut.

Zaten burada boks maçı izlemiyoruz, önemli olan Luffy'nin rakibini geçebilmesi. Yani rakibini bayıltması/öldürmesi gerekmez, Lucci ile dövüşme sebebi kaçmalarına izin vermeyecek olmasıydı. Lucci'yi kuyruğundan yakalayıp tavana assa bile Luffy istediğini elde etmiş oluyor kısacası.

Enel mesela, gerçekten yeni dünya seviyesinde bir karakterdi, Marineford savaşına koy ortalığı karıştırırdı. Ama Luffy adamın meyvesini iptal etti resmen. Ama dövüşün sonucu ne oldu? Enel atladı gemisine aya gitti.

Crocodile, o yumruklaşmanın sonucunda bayıldı. Önemli olan buydu zaten. Denizciler de hemen paket etti.

Luffy nin her zaferinde zorlama bir taraf bulunabilir bulunmak istenirse. Shounen bir seri olmasından ziyade e. Oda nın tarzı ile alakalı bir durum bu. Seride karakterler daha yavaş güçleniyor ama karşılaştığı rakipler de önceden güçlenmiş yerini almış adamlar oluyor. Yani e. Oda kendi istediği gibi yapsa tane tane hep luffy yi kendi seviyesinde adamlarla karşılaştırsa elli yıl sürer bu seri. Ya da mesela naruto gibi iki günde sennin olup jiraiyayı geçebilirsin. Ama Oda rakipleri güçsüz göstermekten zevk almayan biri. Bellamy ye bile iki yılın ardından hakkını vermeye çalışıyor. Bu yüzden luffy yi ezmek durumunda kalıyor. Gerçi onun şebek tarafını kullanıyor da diyebiliriz ama durum bu.

Gökyüzü adasının baş kötüsü Yıldırım kullanmak zorunda değildir mesela. Ama temaya da çok uygun olduğu için olsun diyorsun. E adamı da yenmek zorundasın Neyse elektrik lastiğe işlemez deriz. E bari iki yüz milyon volt demesen? Olmaz abartmazsak ne zevki olur. E peki lastik elektriğe nasıl vuracak? Hikmetine şey yapmamak lazım. Peki.

Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı Monkey D. Luffy'nin taşları bile kıran insanlık dışı bir gücü vardır. CP9 (Cipher Pol. No.9) ajanlarından öğrendiği teknikle çok hızlı hareket edebilir. Luffy bu gücünü ve becerisini büyükbabasının ağır eğitim yöntemlerine borçudur. Tüm ailesinde olduğu gibi kendisinde de süper insan gücü vardır. Luffy'nin büyük güç gösterilerinden biri sapasağlam temeli olan iki binayı ortadan ayırmasıdır. İnanılmaz derece çeviktir ve çok dayanıklı bir bünyesi vardır. Thriller Bark'ta içine 100 gölge alarak bunu kanıtlamıştır. Normal bir insanın 2-3 gölge alabildiği göz önüne alındığında bu çok büyük bir rakamdır. İradesi normal bir insanın kat kat ötesindedir. Zehirlendiği halde ayağa kalkıp Haki'sini kullanabilmiş, Ivankov'un hormonları ile yirmi saatte ayağa kalkmıştır. Normal şartlarda bu süre iki gündür. Gücünün diğerlerinden üstün olduğu çoğu zaman gösterilmiştir. Örneğin Buggy ve Galdino'nun uğraştığı Minotaurus'u tek yumrukla yenmiştir. Zoro ve Sanji'nin aksine Luffy'nin dövüşme tarzı doğaçlamadır. Rakibine Allah ne verdiyse girişir. Dövüşlerinde onuru pek umursamaz. Gerektiğinde başkalarını canlı kalkan olarak kullanabilir. Luffy, dövüştüğü zamanlarda yerinde düşünebilir ve bu sayede güçlü rakiplerini yenmiştir. Mizu Luffy formu çok komik olduğu halde Luffy çok ciddi olduğunu söylemiştir. Enel'in yıldırımının kendisine işlemediğini bilmekteydi, Luffy'nin elektriğin lastiğe işlemediğini bilecek kadar zeki olduğu düşünülmektedir. Hipnotizma ve tuzaklara hemen yakalanır. Örnek olarak Jango ve Miss Goldenweek'in saldırılarını verebiliriz. Güç konusunda hemen etkilenen biridir. Chopper'ın dönüşümlerini, Sunny'nin Gaon Cannon'unu ve Galdino'nun Candle Champion'unu görünce kendinden geçmiştir. Luffy'nin uyurken yemek yemek gibi garip bir yeteneğide vardır. Luffy'nin (varsa) beyni dövüşürken ve yerken çalışır. Çizimi berbattır. Çizimlerine örnek olarak, balıkadam resmi, Laboon'un burnuna kendi simgelerini ve Foxy'nin bayrağını verebiliriz. Ayrıca çene kasları güçlüdür. Buggy'nin ve Moria'nın kendisini kapattığı kafesleri ısırarak kırmaya çalışmıştır. Ayrıca inanılmaz bir hayatta kalma becerisine sahiptir. Basil Hawkins, Luffy'nin yaşama şansının hiç sıfıra inmediğini belirtmiştir.
Ayrıca Juracule Mihawk, Luffy'nin okyanuslardaki en tehlikeli güce sahip olduğunu söylemiştir. Bu güç, eski düşmanları dahil herkesi kendi yandaşı yapma gücüdür. Fake Luffy, Luffy'nin insanların gözünde korkulan ve acımasız biri olduğu izlenimini yaratmıştır. Yani uzun lafın kısası Luffy her savaşında yeni güç kazanıyor gelişiyor o yüzden teknik olarak hiç biri zorlama değil.

Diğerleri de zorlama ama Crocodile mangakanın çok acemiliğine geldi.Düşen su damlaları mı ararsın şimdi anca g3 ile kırabileceği koca yer tabakası mı ararsın bir dünya şey var.

Hani bu dövüşü gördükten sonra insan timsahın beyazsakalla dövüştüğüne inanamıyor.5 yılda bitirme çelişkisi yaşamış resmen.5 yıllık plana göre Wb shichibukailerden bir miktar daha güçlü olacaktı herhalde. :S

Diğerleri de zorlama ama Crocodile mangakanın çok acemiliğine geldi.Düşen su damlaları mı ararsın şimdi anca g3 ile kırabileceği koca yer tabakası mı ararsın bir dünya şey var.

Hani bu dövüşü gördükten sonra insan timsahın beyazsakalla dövüştüğüne inanamıyor.5 yılda bitirme çelişkisi yaşamış resmen.5 yıllık plana göre Wb shichibukailerden bir miktar daha güçlü olacaktı herhalde. :S
Crocoyu tartışmayı çok seviyorum. Yorumları görünce de boş geçmeden okuyorum. Croco'yu Mf den sonra çok değiştirdi ama soktuğu yol benim çok ilgimi çekiyor. Özellikle gücünden ziyade hikayeye yaptığı katkıdaki duruşu. Yani hem Luffy 'e yardım edildi , Croco'ya haksızlık ama bunun sayesinde geleceği hakkında yorumlar yapacak bir kapı açıldı benim adıma.

Crocoyu tartışmayı çok seviyorum. Yorumları görünce de boş geçmeden okuyorum. Croco'yu Mf den sonra çok değiştirdi ama soktuğu yol benim çok ilgimi çekiyor. Özellikle gücünden ziyade hikayeye yaptığı katkıdaki duruşu.
Mf savaşında resmen takipçiye ben bir hata yaptım anlayın değiştiriyorum bu adamı diye ikna etmek için yapmadığı şey kalmadı.Çok göze batıyordu.Luffy'i koruması.Luffy ve Ace'i ölümden kurtarması.Sengoku'nun bunu adam yerine koyması falan.Ama global one piece takipçisi yedi mi bunları onu bilemiyorum.Yemezler bu adam zayıftı şimdi iş yaptırmana kanmayız diye düşünenler olabilir.

Öncelikle sıvama ile zorlama aynı şey değildir. Zorlamadan kasıt, Luffy'ye bu adamı yendireceğim diye hikaye açısından zorlama yapıldığını ima ediyorsan biraz yakın bir anlama gelir ama yine aynı anlama gelmez. Sıvama bir hatayı kapatmak adına yapılır, güneş balçıkla sıvanmaz gibi bir lafta vardır mesela, sen ne kadar sıvarsan sıva bazı şeyleri kapatamazsın. Zorlama ise hikayede öyle şeyler yaparsın ki Luffy sonunda bu adamı yendi ama hikaye açısından kazandı dersin. Usopp ile Croco karşılaşsa, Croco'nun durduğu yer çökse sonra mucizevi bir biçimde yağmur yapsa, ayağı kaysa Usopp o anda kulağına bomba atsa birçok garip olay olsa ve Croco yenilse buna zorlama denilebilir, Luffy bildiğin tekme tokat dövdü adamı. Croco'nun dokunulabilir olma ihtimali var mıydı? Çok yüksek olmasada makul ölçülerde bu ihtimal vardı, sonuçta su dökersen kuruma yaparak kuma dönüşemiyor ve sıvı ile temas durumunda dokunulur hale geliyor, ve bunu Croco bilmiyor mu? Biliyor. O zaman bu zorlama değil olası bir ihtimaldir, ve ihtimalide Luffy'ye dövüş öncesi birisi söylemiyor, Luffy kendi öğreniyor. Sonra tekme tokat dövüyor, üzerinde Alabastanın ana kayasını kırarak, yani bir nevi deprem gibi ortalığı paramparça ederek Croco'yu dövüyor, bu zorlama değil Luffy'nin bir anlık potansiyelini ortaya çıkarması kaynaklı bir olay. Yok Nico Robin yardım etti diyebilirsin, ama niye yardım etti? Luffy'nin politik yeteneği ve karizması olmasa Nico Robin niye Luffy'ye yardım etsin? Karasakal'a Shiryu niye yardım ettiyse bu da öyle, politik yeteneklerinden ötürü, yoksa Zoro gibi Daz Bones gibi kazmalara kimse yardım etmezdi.

Enel'e gelelim, Enel'in şeytan meyvesi gücü olarak onun gücünün işlemeyeceği bir karakter ile karşılaşma ihtimali yok muydu? Sadece lastik değil, başka bir logia olabilir mesela duman logiası veya alev logiası gibi, bence ihtimal dahilindeydi ve bu da Luffy'ye denk geldi, burada bir zorlama göremiyorum. Sonra tekme tokat dövdü gene, Luffy'nin yetenekleri olmasa zaten Mantra kullanabilen Enel'e yine dokunamazdı, adam yıldırım ile ışınlanıp sağa sola kaçıyor ve mızrağı ile Luffy'yi delebiliyordu, üstelik bulundukları mekandaki altını kullanıp Luffy'yi kitliyor, orada altın olmasa Enel hiçbir şey yapamayacaktı, bu Enel açısından bir şanstır, buna rağmen Luffy kazandı, zorlama yok bence.

Lucci'ye gelirsek bir teknik geliştirip avantaj sağlıyor ve yine tekme tokat dövüyor, zorlama yok zaten dövüş sonunda aşırı zorlanmaktan ötürü kıpırdayamıyor bütün gücünü kullanmış.

Son düzenleme:
En zorlaması net Croco ve Dof idi. Özellikle Dof'u öyle yalap şap yaptı ki, adamın Prime halinin G4'e karşı performansını göremedik, adamı yarı yarıya patlattı sonra saldı G4'ü. Bu ne iştir.

Croco ise güç seviyesi net belirlenmeden çıkartıldı ve paket edildi. MF ve sonrasında gösterdi ki bu adam Yeni Dünya kurdu, saygı duyulan bir adam. E madem çıkartsaydın zaman atlaması sonrası, o zaman paket etseydi Luffy.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık