Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Eksikliği

Not: Konu yanlış anlaşıldı sanırım bir düzeltme yapıcam konu, Luffy'nin ciddi biri olması ya da olmaması değil. Önemli bilgileri umursamaması, anlatıldığında dinlememesi.

Manga zaten durgun gidiyor, bir de burda vs konuları görmektense ne zamandır düşündüğüm bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Luffy'nin her güçlü korsan gibi KK olmak istediğini biliyoruz. Ama Luffy'nin bu yolda önemli eksikleri olduğunu düşünüyorum. Güç konusunda birşey diyemem, kendini geliştirebileceği kadar geliştirdi. Tabi hala eksiklikleri olduğunu düşünen vardır onu da ekleyebilir isteyen.
Asıl söylemek istediğime gelirsek, Usopp'un going merry konusunda tayfayla sorun yaşadığı dönemlerde Zoro, korsanlığın çocuk oyuncağı olmadığını üstüne basa basa söylemişti. Fakat Luffy'de bu yönde pek değişme yok gibi. Zoro yine Ceasar'ın gazına maruz kaldıklarında Luffy'nin arkasından bağırarak ufak bir fırça attı sanki. Tamam eskiye göre biraz daha ciddi ama nedense onu ilgilendiren konular anlatıldığında ilgilenmiyor. Ya uyuyor ya 'ben yencem, ben dövcem ,tutmayın beni' gibi direkt dalıyor olaya. Kendine aşırı güven evet önemli ama hiç akıllıca değil.

Çok ufak bir örnekle konuyu kapatıyorum: Mesela Balıkadam adasında Antik silahla ilgili muazzam bir bilgi ellerine geçti ama direkt Robin bu konu üzerine düştü. (Shirahoshi meselesi) Robin'in Luffy'le paylaşıp paylaşmaması önemli ama Luffy bu bilgiyi ne kadar ciddiye alır? Dünyanın peşinde olduğu Robin senin tayfanda ama daha hiç onunla bu konular hakkında konuşmadın bile? Jinbei'nin güncel olaylarla verdiği bilgileri, plan yapmadan dövüşmeyi severim diyerek ciddiye almadı. Teach ve tayfası ortalığı birbirine katıp, bölgelerde hakimiyet kurmaya başladı bile. Sinsice planlar, taktikler ve bilgi Yeni Dünyada çok önemli. Law Kaido'nun yaptıkları ve Dof'un neden onunla çalıştığını anlatırken bile ciddiye almıyor. Sen bir ittifak kurmuşsun ama sadece 'dövüşürüm, canına okuyacağım' diye bağırıyorsun. Luffy zaten saf yapısı gırgır falan demeyin, bilgileri önemsememesi büyük eksik. Zamanında bunun acısını çok yaşadı ama hala aynı tas aynı hamam.
Evet siz ne diyorsunuz?

Şimdi dof karşılarına gelse burda işin bitcek mugivara filan dese law luffye der ki hatırlıyormusun planımızı onu uygulayalım der.

Luffyde bu plan neydi diye etrafa bakar, çünkü yapıyor arada sırada anca, dövüstügünde aklını çalıstırıyor okadar.

Luffy tek başına KK olmayacak ki. Yanında tayfası var eksikliklerini gidermek için. Arlong'la dövüşürken zaten bu konuyla alakalı bi repliği vardı. Ciddilik Luffy'nin genetiğinde yok.

Luffy'nin bu şaçmalıkları olmazsa arclar uzamaz, Oda don lastiği gibi işleyecek bu mevzuları her zaman. Dof'un Luffy ile ilk karşılaştığında sağlam bir darbe aldığını düşünün hadi onu geçtim klondan ayar yemediğini düşünün "Allah'ım bu çoçuk bunu nası yenecek yaa" diyen sayısı azalır Oda'nın işine gelmez yoksa Luffy'nin saflığıyla ilgili bi problem yok çok orjinal bi karakter Oda'nın 15 yaşındaki halinin kurbanı oluyor bazı zamanlarda o kadar

Zoro,sanji ve robin tayfaya fazla bence mental olarak.Nami de eklenebilir de,o da korsanlık ne bilmiyor.Hikaye zaten korsan hikayesi değil,luffy nin bu şekil bebe olması normal.Aokiji ilk gördüğünde deden gibi çocuksun demişti.D lerde bu özellik var o belli.BB ve dragon hariç tabi.Ama son 2 arc tır mangaka çok cılkını çıkardı.Yeni dünya ya adam atmışsın,hem kaptan hem tayfasını bi değiştir.Usop-çoppa-luffy hala anaokullu,brook desen keza.Tayfayı ciddi çizmesi lazım mangaka nın sadece luffy değil çoğu karakter öyle.

Luffy tek başına KK olmayacak ki. Yanında tayfası var eksikliklerini gidermek için. Arlong'la dövüşürken zaten bu konuyla alakalı bi repliği vardı. Ciddilik Luffy'nin genetiğinde yok.
Konunun sonunda yapısında yok tarzı yazmayın demiştim. Tek başına olmayacak ama 1 tane KK olcak. Ona fayda sağlayacak çok önemli bilgileri umursamıyor anlatmak istediğim bu.

Sorun ciddi olup olmaması değil, önemli bilgileri umursamaması. KK olcam diye yırtınıyo ama dünyayı takip etmiyor.
Luffy kendisi belirtti . "İyi yemek yapamam , iyi gemi süremem , iyi şarkı da söyleyemem ama bunları yapacak dostlara sahibim." :T
Amaç bu zaten. Tayfa - Nakama ...
Luffy den dünyayı takip etmesini beklemenin mantığı nedir. :/ Onu yapacak dostlara sahip.
Sen ne olsun istiyorsun ki ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık