Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Meyvesini Nasıl Uyandırır?

Uyanış lastik temelli olacağına göre çevredeki nesneler esner gider. Oda zaten One Piece'e başlarken Akira Toriyama'yı örnek almış. Sonradan kendi tarzını oluşturmuş.

Gomu Gomu'yu uyandırınca Luffy belki yanında uzayan sopa taşımaya başlar. Sun Wukong-Son Goku=Monkey D.Luffy

Temsili nyoi-bōi :D

Bana kalırsa h.haki ile uyandırmanın ilgisi yok. Uyandırabilen uyandırıyordur diye düşünüyorum. Canavar amiral gurubu uyandırıyorlar büyük ihtimal ve bu adamlarda h.haki yok çok büyük ihtimalle.

Kimera olayı daha farklıydı, orada bir nevi var olan nen'i uyandırma işlemi vardı ama bunda meyve uyandırma biraz'da teknik gibi bir şey, yani ortada bir şey yok henüz uyandırırsa olacak. Yani dışarıdan müdahale ile olacağını sanmam. Dof'tan gördüm ve yaptım zaaaa yapacaktır yaparsa ya da öğretir yine birisi, ünlü birisi :/

Meyve uyandırması en azından Dof'tan gördüğümüz kadarıyla Luffy için aman aman güç getirmez gibi geliyor ama Oda Luffy'e havadan güç vermek için lastiği çekmediği yer kalmadı ve bunda da lastikten çok şey çıkarır ve hatta kendi tekniklerini etraftaki nesnelere dahi uygulatabilir.

Bence uyandıracaktır ve de mantığa sığmayan, alakasız güçler çıkaracaktır buradan:oops:

Selamlar herkese!

Meyve uyanışı ile ilgili forumun genel görüşünü alıcam.

Öncelikle nedir bu meyve uyanışı onu özet geçelim.

Meyve uyanışı Dressrosa Arc'ta Doflamingo'dan öğrendiğimiz kadarıyla şeytan meyvesinin saklı gücü ve bu gücü uyandırabilenlerin sayısı bir elin parmağını geçmiyor. [ Gördüğümüz kadarıyla ]

Meyve kullanıcısı meyvesini uyandırdığında meyvesinin gücüne bağlı olarak çevresini etkileyebiliyor ve kontrol edebiliyor.

Peki Oda güç dengesine etki edebilecek bu tekniği neden çıkardı? Böyle bir tekniği serinin ana karakteri daha sıpayken şeytan meyvesi yemiş olan Luffy'e işler mi? İşlemeden seriyi bitirir mi?
İşlemeyecekse neden gösterdi?

Bana göre Oda şeytan meyvesinin uyanışını Luffy'nin serinin ilerleyen bölümlerinde Korsanlar Kralı olabilme yolunda vereceği mücadelede rakiplerine denk olabilmesi için çıkardı.

Serinin baş villaini seri sonunda Luffy ile fb yapacağını düşündüğümüz Karasakal'da iki meyve var.

Luffy'de ise sadece lastik meyvesi ve haki var. Luffy'nin son sayılarda gördüğümüz teknikleri her ne kadar güçlü de olsa Karasakal meyvesi ile bu teknikleri iptal edebilecek bir güce sahip.

Luffy'nin meyvesini uyandırması muhtemel. Peki ama nasıl uyandıracak? Tartışacağımız, fikirlerinizi alacağım asıl mesele bundan sonra başlıyor.

Şuan bulamadığım bir konuda hatırladığım bir kaç dikkatimi çeken yazıdan devam edeceğim.

Bu konuyu açan arkadaş meyvelerin ruhlarının olduğunu ve bu yüzden meyve yiyen bir kullanıcının ikinci bir meyveyi yiyemediğini mantıklı bir şekilde yazmıştı.

Meyvelerin ruhlarının olduğu konusunda o arkadaşa katılıyorum.

Luffy Dressrosa arc'ta Doflamingo ile gösterilen ve tanıtılan meyve uyanışını , bir sonraki arc olan Whole Cake İsland arc'ta Ruh meyvesine sahip Big Mom sayesinde bu gücü kazanır mı? [ Zou- ]

Tabi bu noktada oturmayan şeyler var. Luffy Crackeri indirdi ve Sanjiyi kesinlikle alması gerek.
Ortada patlamaya hazır bir kutu ve eski atışmaları bulunan iki karakter var.

Bende Big Mom'un çıkıp Luffy'e gel meyveni uyandırayım desin demiyorum.

Yukarıda özetini geçtiğim teorinin bu senaryoyu oluşturma ihtimali nedir?

HxH'de kimera karıncalar nen kullanımını başka bir nen kullanıcısı tarafından hasar aldıkları zaman kullanabiliyolardı. Burada da bir benzer olay görebilir miyiz?

Ve bu yazdıklarım dışında Luffy'nin meyvesini uyandırırsa nasıl uyandırabileceğine dair fikirleriniz varsa onları da belirtirseniz sevinirim.

Yorumlarınız nelerdir , buyrun. :sapkali:
Meyvesini tamamen kontrol edebilen birileri tarafından öğretilebilir bu kişinin bence Marco olma ihtimali çok yüksek. Yada belki de law veya Roger korsanlarından biri olabilir Big Mom olayı imkansıza yakın

Meyve uyanışını bence meyve kullanan bütün Yonkou kaptanlarında göreceğiz. Ama Luffy bu gibi uyanış gücüyle başka bir güce erişenlere karşı denk dövüşebilmek belki de uyanışa sahip olur. Ama asıl olay h.hakiden gelecek. Bugün eski bölümleri okurken denk geldim. Korsan Kral olmak demek h.hakiden aşmak demekmiş. Bunu söyleten Mangaka bir şey çıkarır burdan.

Outlaw

Uyandırdı bence çoktan, g2,g3,g4 uyandırmaya girmiyorsa....

Konu başlığı ve içeriği değiştirilmiştir.
Niye ya, önceki yazı bence daha iyi bir girişti.

H. hakisi var sonuçta neden olmasın? Ana karakterde her güç çıkar genelde ama o da sıkıyor insanı bazen.
% 50 ihtimal var deyim.

AMA uyanmayı öyle kolay kolay göreceğimizi sanmıyorum, çok başka bir şey.

Niye ya, önceki yazı bence daha iyi bir girişti.

H. hakisi var sonuçta neden olmasın? Ana karakterde her güç çıkar genelde ama o da sıkıyor insanı bazen.
% 50 ihtimal var deyim.

AMA uyanmayı öyle kolay kolay göreceğimizi sanmıyorum, çok başka bir şey.
Daha uzun vadeli bir konu olmasını istedim o yüzden :)

Ya eğitimi boyunca öğrendi ama hala göstermedi ya da Doflamingo'dan gördü yakında gösterecek. Uyandırması için bir şey gerekeceğini sanmıyorum. İrade ve süper bir meyve kontrolü gerekiyordur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık