Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Hala mı tartışılıyor la bu konu? :/ Mangaka, Luffy'yi daha üst klasmana geçirmeye hazırlanıyorken burada hala aynı isimler ısrarla hayır değil muhabbeti yapıyorlar. :D
Ben de bu muhabbet daha ne kadar uzayacak diyordum.
Tartışılan konuya bak. Katakuri Luffy'ye her vuruşunda zonklattı mı zonklatmadı mı?
Luffy'den bahsediyoruz burada. Rayleigh'in iki sene adada eğittiği çocuk. Bir ton savaşa girmiş, tecrübe kazanmış çocuk.
Korsanlar kralı olmak isteyen çocuk.
Bir zahmet Katakuri'nin her darbesinde de canı yanmasın artık. Hayır en nihayetinde adam bunu dövmekten yoruldu da devrildi. Daha ne tartışılıyor?

Sağ kol seviyesi diye bir şey olduğunu düşünmüyorum seride. Kaptanların sağ kolları her zaman güce göre belirlenmiyor. Katakuri'yi güç olarak Marco'ya nazaran çok daha üstün görüyorum.

Luffy ise Katakuri'yi yenme şekli ile ondan daha güçlü olduğunu ispatlayamamıştır. İrade olarak Katakuri'den kat be kat üstün olduğunu kanıtlamıştır.

Neden hemen adamları uçurmak istiyoruz onu da anlamıyorum şahsen. Ne güzel küçük küçük ilerliyorlar işte. Karşılaştıkları rakipleri en az yirmi yıllık korsanlar. Roger bile kaç yıl sonra gl ye gidiyor. Bu yaşta bu başarı görülmemiş bir şey zaten. Ben şahsen luffy nin ancak wano bitince net bir sağ kol seviyesi olacağını düşünüyorum. Luffy daha kendine uygun haki tipini yeni öğreniyor ve meyve uyanışını da yapmış değil. Buna rağmen üç tipte de uzmanlaşmış üstüne meyve uyanışı yapmış bir adamla aynı noktaya koyuyoruz. Daha doğrusu acele ediyoruz. Mangaka ise bu yolun ne kadar zor olduğunu gösterircesine her rakibin ne kadar canavar olduğunu göstermeye çalışıyor. Luffy yi ezmiyor tam tersi rakibin hakkını veriyor. Yani şuradan pay biçelim koca seride ana karakterin bir kere şımarma şansı olmadı :D

Neden hemen adamları uçurmak istiyoruz onu da anlamıyorum şahsen. Ne güzel küçük küçük ilerliyorlar işte. Karşılaştıkları rakipleri en az yirmi yıllık korsanlar. Roger bile kaç yıl sonra gl ye gidiyor. Bu yaşta bu başarı görülmemiş bir şey zaten. Ben şahsen luffy nin ancak wano bitince net bir sağ kol seviyesi olacağını düşünüyorum. Luffy daha kendine uygun haki tipini yeni öğreniyor ve meyve uyanışını da yapmış değil. Buna rağmen üç tipte de uzmanlaşmış üstüne meyve uyanışı yapmış bir adamla aynı noktaya koyuyoruz. Daha doğrusu acele ediyoruz. Mangaka ise bu yolun ne kadar zor olduğunu gösterircesine her rakibin ne kadar canavar olduğunu göstermeye çalışıyor. Luffy yi ezmiyor tam tersi rakibin hakkını veriyor. Yani şuradan pay biçelim koca seride ana karakterin bir kere şımarma şansı olmadı :D
++++
Bunlar hep Bleach okumanın zararları. Kubo artık nasıl manipüle ettiyse şonen okuyucularını

Sağ kol seviyesi diye bir şey olduğunu düşünmüyorum seride. Kaptanların sağ kolları her zaman güce göre belirlenmiyor. Katakuri'yi güç olarak Marco'ya nazaran çok daha üstün görüyorum.

Luffy ise Katakuri'yi yenme şekli ile ondan daha güçlü olduğunu ispatlayamamıştır. İrade olarak Katakuri'den kat be kat üstün olduğunu kanıtlamıştır.
Şimdilik sağ kol seviyesi diye bir seviye koymuşuz kendimizce ama ilerleyen zamanlarda bu kavram büyük ihtimalle cortlayacak. Bu seride X seviyesi diyebileceğimiz tek seviye amiral seviyesi. Onda bile amirallerin birbirine olan avantajları-dezavantajları sebebiyle üstünlük kurma durumları oluyor. Dolayısıyla sağ kol vardır Luffy'den güçlüdür(Kata gibi), sağ kol vardır 3 amirale kafa atar(Marco gibi), sağ kol vardır amiral yener(Beckmann ya da Shiryu?).

++++
Bunlar hep Bleach okumanın zararları. Kubo artık nasıl manipüle ettiyse şonen okuyucularını
Etkisi olduğunu düşünüyorum ama sadece bleach ile ilgili değil bu bütün shounenlerde aynı mantık var neredeyse. Bankai bile bilmeyen ichigonun zarakiyi yenmesi mesela :D mangakanın çizmek istediği şeyler var ama güçler uyuşmuyor. Bu noktada yapılacak şey ya rakibin gücünü düşürmek ya ana karaktere bir şekilde büyük güç verip fark açmak. Oda ise bu ikisini de yapmıyor. Ana karakteri sürekli ama sürekli zor duruma sokuyor. Bu da bugüne kadar shounen okumuş insanlarda garipseniyor zira hiçbir ana karaktere böyle davranıldığı görülmedi :D

Şimdilik sağ kol seviyesi diye bir seviye koymuşuz kendimizce ama ilerleyen zamanlarda bu kavram büyük ihtimalle cortlayacak. Bu seride X seviyesi diyebileceğimiz tek seviye amiral seviyesi. Onda bile amirallerin birbirine olan avantajları-dezavantajları sebebiyle üstünlük kurma durumları oluyor. Dolayısıyla sağ kol vardır Luffy'den güçlüdür(Kata gibi), sağ kol vardır 3 amirale kafa atar(Marco gibi), sağ kol vardır amiral yener(Beckmann ya da Shiryu?).
Sonuna kadar katılıyorum. Yorumumu belirtirken "X seviyesi" diyebileceğim bir tek amiral seviyesi olabilir herhalde diye düşündüm ki o bile senin bahsettiğin gibi avantaj/dezavantaj kavramları barındırmakta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık