Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda TheSlashOfMihawk tarafından 6 Kas 2018 tarihinde açılan konu

?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

 1. Silahlanma hakisi

  10.7%
 2. Gözlem hakisi

  9.8%
 3. Kral hakisi

  33.8%
 4. Hız

  25.2%
 5. Dayanıklılık

  55.1%
 6. Meyve

  9.8%
 7. İrade

  74.4%
 8. Hiç biri

  7.3%
 9. Luffy sağ kol seviyesidir

  45.7%
 10. Luffy sağ kol seviyesi degildir

  18.4%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. Mesaj Sayısı 11,593
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Bunlar hep imtihaaaaaannn! :flaugh:
   
 2. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,508
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Başka bir açıklaması olamaz zaten. :/
   
 3. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 19,629
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Ahaha ilahi Raiden.
   
 4. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,508
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Vaayy... Yalnız ben tek yumrukta bayılmam.
   
 5. Starrk Üye

  Starrk (Üye)
  Mesaj Sayısı 856
  Üyelik Tarihi12 Eki 2017
  Bu ligde karakterlerin dövüşleri günler sürebiliyor. Luffy ise sadece 3-4 saatliğine sağ kol olabiliyor. Son 2 arc boss’una bu yüzden mangaka 2 tarafa da handikap verdi. Handikaplar iki tarafa olsa bile luffy’nin işine geldi süre sorunundan dolayı.

  Dof’un handikapları olmasa 4-5 saat dövüşürlerdi. İki karakterde de handikap olduğu için kafes kapanmadan dövüş bitebildi.

  Kata karşısında da benzer problem vardı. Kata kenbunshoku kaybedip 3 tane bound man darbesi almasaydı, mızrak yarasını alıp 2-3 saat kan kaybetmeseydi gear 4’ün süresi kata’yı indirmeye yetmezdi. İkisi de benzer yaralar almış olabilir. Ama bu luffy’nin işine geldi. Dövüşün süresi handikaplarla kısalınca luffy yenebildi rakibini.

  Sıfırdan başlasalar luffy daha da güçlenip kazanabilir. Ama dövüşürkenki son seviyesinde kalırsa yenemez. Bu sadece kata’ya özel bi durum değil. Tüm rakipleri böyleydi:

  Croco hafife alıp birsürü darbe aldı, son roundda meyve kullanamadı. Luffy dövüşteki son haliyle croco’yu temiz bi şekilde asla yenemezdi.

  Lucci gear 3’ü blöf sanıp yedi ve ölümcül bi darbe vuracakken o saldırıdan aldığı yara yüzünden hareket edemedi. Luffy bikaç defa yerde kıpırdayamıyorken usopp konuşarak zaman kazandırdı. Lucci’yi de sıfırdan tekrar başlasar yenemezdi.

  Moria oz’un içindeyken nightmare luffy’den baya hasar almıştı. Sadece gölgesiyle luffy’i döven adam 1000 gölgeyle bile luffy’i yenemeyecek hale geldi. Tayfa bile daha dövüş başlarken “moria çoktan kaybetti. Son çırpınışlarını yapıyor” demişti.

  Luffy her zaman kendinden bikaç gömlek üstün birini yeniyor. Yener yenmez değil sonraki arc’ın boss’unu yenerken eski arc’ın boss’unu geçiyor.
  Bu arc tüm sağ kolları dış etkensiz yenecek hale gelir. O seviyede değil henüz. Konuyu açan arkadaş da dikkat çekmiş süre problemine. Luffy gear 4’süz haliyle sağ kol karşısında duracak seviyeye çıkmadan sağ kol seviyesi olamaz.
   
 6. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 15,144
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Dikkatimi çeken şu son yer için bir şeyler yazmak istiyorum. Senin bu dediğin Katakuri'nin de uyanış gücü veya sert mochi teknikleri olmadan Gear4 Luffy'e karşı durabilmesini istemene benziyor.

  Luffy gear 4 olmadan sağ kolu yenebilecek seviyeye gelirse zaten sağ kol seviyesinde değil daha öte bir güçte olur. Ben bu arc o seviyelere ayak basacağını düşünmeye başladım. Ama o noktaya erişen Luffy sağ kollardan çok daha ileri bir seviyeye gelmiş demektir.
   
 7. Starrk Üye

  Starrk (Üye)
  Mesaj Sayısı 856
  Üyelik Tarihi12 Eki 2017
  Kata’nın sert mochi’si 3 saatte bitiyor mu? Zaten karşısında duracak seviyeye çıkmalı dedim. Kenbunshokusu varken bile kata’ya 1 kere vurduğunu gördük ordada duman içinden çıktıp sürpriz yaptı. Verdiği hasar da Kata’nın kafasını yana çevirmeye yetmedi
   
 8. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 15,144
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Haki herkes için bitebilen bir şey. Luffy'nin olayı tekniğinin çok haki harcaması. Sert mochi de benim anladığım haki ve meyve gücünün birleşmesinden oluşan bir şey.

  Ayrıca dediğim noktada yanlış anlaşılacak bir nokta yok. Olayı teknik ve üst form olarak düşünürsen durum böyle. Luffy gear4 süz o seviyede olsun ben de isterim. Ama aynı şekilde Katakuri de uyanışsız ya da bahsettiğim sert mochisiz g4 Luffy'e karşı koyamaz. Koyar diyorsan başka.
   
 9. Gümüş Üye

  Gümüş (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,511
  Üyelik Tarihi27 Ağu 2012
  @Starrk

  Karşılaştırmaların adil değil. "o olmasaydı, bu olmasaydı" dediklerin hepsi Luffy için de geçerli. "Çölde olmasaydı, Oars ile dövüşüp yorulmasaydı, Blueno ile dövüşmeseydi, kolezyumda yorulmasaydı vs."

  Ayrıca iki taraflı handikap nasıl Luffy'nin lehine oluyor anlamadım?
  İki tarafın da handikaplı olduğu bir dövüş 3 saat sürüyorsa, hadikapsız olduğu 5 saat sürer gene aynı olur.

  Eğer "mangaka Luffy'nin rakiplerine daha fazla handikap veriyor" dersen ona bir şey demem ama bu tür bir karşılaştırma geçersizdir.
   
 10. Çörekçioğlu Luffy Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy

  Çörekçioğlu Luffy (Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy)
  Mesaj Sayısı 5,637
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  Şimdi son duruma göre Luffy dayanıklılıkta 10 saatlik, saldırıda ise 4-5 saatlik mi sağ kol oluyor?:oops:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık