Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logialar'ın Çevre Etkileşimleri

Wikipedia vs. gibi sitelerde şöyle bir arama tarama yapmak yeterli aslında. Sen ilk öyle deyince kum konusunda ben de emin olamadım. Ama küçük bir araştırma ile hemencecik emin oldum :sapkali:

Bu bile tam anlamiyla kendiliğinden bulunmuyor ki belli maddelerle etkileşime girince oluşuyor. Yani kayaçlardan kopan parçalar ya da belli doğa olayları sonrasında ortaya çıkıyor. En dip noktası ise magma olaylarına bağlıydı. Yer yüzünde bulunan tüm kayaçların temelini magma oluşturuyor.
O mantıkla bakmamak lazım olaya. Yoksa çok derinlere gider. Doğada kendiliğinde taş bulunduğuna göre, Taş Meyvesi gayet Logia olabilir.

O mantıkla bakmamak lazım olaya. Yoksa çok derinlere gider. Doğada kendiliğinde taş bulunduğuna göre, Taş Meyvesi gayet Logia olabilir.
Tamam da taş temel de başka bir madde olan magma'dan meydana geliyor.

He logia olamaz mı olabilirdi fakat Oda muhtemelen paramecia yapmak istemiş az çok araştirmişsa.

O zaman doğada bulunmayan insan yapımı meyveler uyandırılınca özel paramecia, doğayı taklit eden meyveler ise uyandırıldıktan sonra Logia'ya dönüşüyor senin teorinde? Şu bahsettiğin Pika Pika'nın ilk halinde, sağda solda ışık yaratabilirken ya da varolan ışığı manipüle ederken, uyandırıldıktan sonra kişiyi de ışığa çevirebilmeye başlamış. Peki Yami Yami için bu olanaksız mı? Ya da Enel gibi uzaya falan mı çıkması lazım bunu başarabilmesi için?

Esasta kum da doğada kendiliğinden bulunmuyor. Ancak uyandırıldığı için Logia'ya dönüşmüş durumda.
Moçi Meyvesi ilk çıktığı zaman bir hatadan dolayı Logia olarak sınıflandırıldı. O zaman çok şaşırdık, çünkü moçi doğada olan bir şey değildi.

http://korsanfan.com/konu/863-mükemmel-centilmen.5877/page-2

Yukarıdaki linkte o bölümün yorumları var. Her kafadan bir ses çıkmıştı.

Logia türü meyveler ile ilgili bu düşüncem, meyvelerin isimlerini gördükten sonra aklımda belirdi. Örneğin açıkça ışık tabanlı bir gücü olan Borsalino'nun meyvesinin adı Işık Meyvesi değil, Parıltı Meyvesi olarak geçiyordu. Buz gücü olan Kuzan'ın gücü Buz Meyvesi değil, Serinlik Meyvesi olarak geçiyordu. Enel'in meyvesi Yıldırım Meyvesi değil, Gümbürtü Meyvesi ya da Alev Meyvesi'nin adının anlamı yanan ateşin çıtırtısı. Bu meyvelerin Paramecia hallerini kafada üretmek çok zor değil. Hiyerarşik üstünlük durumu sadece soru işareti yaratıyor, o kadar. Detaylı bilgi gelirse, bu kısım da bağlanır.

Teach'in gücü ışığın yokluğunda olan karanlıktan ziyade, saf karanlığı ifade ediyor. Bu yüzden meyvesinin gerçek bir forma bürünebilmesi için zifiri karanlık ortama ihtiyaç duyuyor. Meyve her şeyi içine çektiği için darbelerden kaçmak yerine, onları da çekmeye çalışıyor. Tabi karanlık perdesi ile gelen darbeyi doğrudan karanlığa çekmek de mümkün bence.

Tamam da taş temel de başka bir madde olan magma'dan meydana geliyor.

He logia olamaz mı olabilirdi fakat Oda muhtemelen paramecia yapmak istemiş az çok araştirmişsa.
Bataklık da toprak ve suyun bileşiminden oluşuyor, ama Logia türü meyve olmuş. Taş, bataklığa göre daha az bileşene ihtiyaç duyuyor.

Bataklık da toprak ve suyun bileşiminden oluşuyor, ama Logia türü meyve olmuş. Taş, bataklığa göre daha az bileşene ihtiyaç duyuyor.
Bilemiyorum, bana göre Oda doğada kendiliğinden bulunan maddeleri logia yapmiş ana maddesi farkli olanlari ise paramecia. He dediğin gibi taş logia olabilir miydi? Olurdu ama istememiş. Yani logialar uyanmiş paramecia olsalar bile uyanmiş paramecialardan da bu tarz etkiler görmemiz lazım ama görmedik. Ace ve Croc da olandan bahsediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık