Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kutsal Ejderler Neden Bu Kadar Güçlü? (Çeviri)

D.'leri harcayanlar kutsal ejderlerin ataları olduğu için dokunulmazlıkları var.

Tüm Bölgeler tek bir devlete bağlıysa, bu devletin başındakiler Kutsal ejderler ama yönetme işini alt kademedekiler yapıyor.

Bence kutsal öküzler sadece kukla... perde arkasında gerçek bir kral var.Gorosei de kralın adamları diye düşünüyorum.Dünyayı tek bir kişinin yönetmesi imkansız olduğundan ve isyan doğuracağından kutsal ejderler formatı kullanılarak göstermelik bir dünya konseyi yaratıldığını düşünüyorum.Böylece perde arkasındaki gerçek kral kendini hiç ortaya çıkarmadan herşeyi yönetme gücüne sahip oluyor .Aynı akatsukideki Tobi gibi. Ne zaman ortaya çıkacağını bilmiyorum ama büyük ihtimal Kaido gibi bir canavarın düşüşün ardından zatı muhteremi görebiliriz bence .

Eline sağlık çeviri için.

Dof'un bahsettiği kutsal hazine Uranüs olabilir belki. Denizcilerin bunlara mecburiyetten itaat etiklerini düşünürdüm hep burada da ona değinilmiş. Son savaşta denizcilerde bırakacak bunları öyle bir beklentim var. Her şeyden önce son düşmanın bunların içinden çıkacağını düşünüyorum.

Eline sağlık çeviri için.

Dof'un bahsettiği kutsal hazine Uranüs olabilir belki. Denizcilerin bunlara mecburiyetten itaat etiklerini düşünürdüm hep burada da ona değinilmiş. Son savaşta denizcilerde bırakacak bunları öyle bir beklentim var. Her şeyden önce son düşmanın bunların içinden çıkacağını düşünüyorum.
Aziz Charloss'un gücünü görsün millet :D Kutsallar hafife alınamaz:mincika:

Bu arada senin Brook ile ilgili teorin vardı ya Uranüs ve Brook ile alakalı bir teori buldum. Seninkiyle çok benzer. Çevirmeye çalışıyorum.

@Çörekçioğlu Luffy eline sağlık.

Bana pek tutar gibi gelmiyor.

Karanlık yüzyıldan kalma atalarından gelen itibar söz konusu bence. O zaman bu ülkelerin kralları ne yaptıysa savaş kazanılmış ve tüm askeri kuvvetler dahil bir anlaşma yapılarak Kutsal kabul edilmişlerdir. Denizcilerin üstünde değillerdir normal şartlarda. Her şeyi yapma özgürlüğüne sahiptirler ve korunmaları konusunda gerekirse denizcilerin seferber edilmesi şartı vardır. Bu şartlar dışında isteklerini yerine getirme konusunda denizcilerin direk bir sorumluluğu yoktur. Ancak zamanla denizciler yalaka sistemine dönmüştür. Akainu'nun kast ettiği de budur.

Yani galiba : )

Ben kutsal ejderler ile D’lerin aynı soydan geldiğini ve soydaş olduklarını düşünüyorum. One piece ile ilgili bi teori vardı, hatırladığım kadarı ile eski bi tek uygarlık vardı parcalanan. Belkide bu parcalanma olayına istekli olmayan taraf kutsal ejderler ve diger tarafda D adını alarak bölünmüşlerdir kendi aralarında.

Son düzenleme:
Kutsallardan da güçlü adam çıkma ihtimaliyle birlikte antik silaha sahip olabilirler.Bi kere goroseideki ihtiyarlar katliama,vahşete uygun tipler.Ohara olayı olsun,Lucci'nin W7'de ''Hükümet bizle işbirliği yapmayanları öldürmemize izin veriyor'' tarzı bir şey demesi olsun bunu bi nevi kanıtlıyor.Aynı şekilde bu goroseilerin güçlü kimseler olma ihtimali de hayli kuvvetli.Gandi vari eleman kılıçla siyaset mi yapıyor ? Ya da bi taraflarındaki yara izleri gibi görünen şey yara izi değil de doğum lekesi falan mı ? Ya da Aka gibi bir psikopat bunlara hakaret ederken sadece yetkilerine güvenip mi Aka'yla o kadar rahat konuşuyorlardı ? Spandam gibi istisnaları geçersek güçsüz olupta güçlü bir oluşumun başında olan kaç kişi var ? İstisnalarla bi elin parmağını geçmez.

Şimdi bu goroseileri güçlü kişiler ve kan akıtmaya müsait bir yapıları olduklarını düşünürsek neden paradan bir şeyi olmayan güçsüz kutsal mallardan emir alıyorlar ? Sadece antik silah mı ? Yetmemeli.Dediğim gibi kan akıtmaya müsait tipler.Gider kan akıtırlar,katliam yaparlar ama istediklerini elde ederler.Bence kutsallarda da güçlü adam olmakla birlikte antik silah ya da bi o kadar önemli şeylere sahipler.Yoksa 10 dorukilik elemanlardan farkı olmayanların bu kadar söz sahibi olması çok mantıksız geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık