Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] KorsanFan Üyelerinin İngilizce Seviyeleri

One Piece İngilizce Bölümü okuduğunda..

• Hiç anlamıyorum (İngilizcem yok)

Kullanılan: 15 5.8%
  • Çok Karmaşık Cümleler Yoksa Resimlere de Bakarak Genel ne dediğini anlarım. (BASIC)

Kullanılan: 60 23.3%
  • Tecâhül-i ârif gibi kompleks anlatımlar yoksa Çoğu Cümleyi Anlarım (Pre-intermediate)

Kullanılan: 107 41.5%
  • Çok Spesifik bir Kelime Çıkmazsa birebir Çevirecek kadar İyi Anlarım (ADVANCED)

Kullanılan: 72 27.9%
  • Anadilim İngilizce

Kullanılan: 14 5.4%
  • Google Translate

Kullanılan: 25 9.7%

• Kullanılan toplam oy
    258
Benim aşırı eksiğim var. Esasında pek kural falan da bilmem. Matematikte de bilmem pek ama ygs'de 35 net yapmıştım. İşte aynı mantıktır belki.

Bazı arkadaşların bilmediği hiçbir İngilizce kelime yokmuş. Bu beni epey şaşırttı.
Hemen İngiliz Dili ve Edebiyatı'na alalım arkadaşları Oxford'da :D
Kansaslı bir turistin bilmediği bir kelimeyi kullanınca "Hakikaten İngiliççeyi öğrenmişim lan ben" demiştim kendime kendime, aynı hesaba öğretsinler okullarda.

Okuduğum okul , üniversite ve çalıştığım meslek icabıyla ömrümün 20 yılı ciddi bir ingilizce eğitimi içinde geçti.Ana dilimide zeki müren gibi bilmediğim ve kullanamadığım için gönül rahatlığıyla bu şıkkı işaretledim

Bu forumdaki kadar ingilizce bileni henüz bir yerde görmedim açıkçası. Azdır çoktur bilemem de epey bilen var gibi. Ben mi? Eksideyim. Zerre sevmiyorum bu lanet dili. Bu yüzden öğrenme hevesim de olmuyor bir türlü.

Mangalar için Advanced şıkkı olabilir ama haberler, ders kitapları veya romanlarda daha gitmem gereken yol var.

Neden bilmiyorum zamanında okulda ingilizce altyazılı film izlerken manga okuduğumda anladığımdan daha çok anlıyordum. Mangalarda kullanılan ingilizce bir garip yada iki buçuk yıldır ingilizce ile işim olmadığı için ben paslandım. ( O zamanlarda çok iyi değildim zaten:() Bence cevap ikinci seçenek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık