Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] KorsanFan Üyelerinin İngilizce Seviyeleri

One Piece İngilizce Bölümü okuduğunda..

• Hiç anlamıyorum (İngilizcem yok)

Kullanılan: 15 5.8%
  • Çok Karmaşık Cümleler Yoksa Resimlere de Bakarak Genel ne dediğini anlarım. (BASIC)

Kullanılan: 60 23.3%
  • Tecâhül-i ârif gibi kompleks anlatımlar yoksa Çoğu Cümleyi Anlarım (Pre-intermediate)

Kullanılan: 107 41.5%
  • Çok Spesifik bir Kelime Çıkmazsa birebir Çevirecek kadar İyi Anlarım (ADVANCED)

Kullanılan: 72 27.9%
  • Anadilim İngilizce

Kullanılan: 14 5.4%
  • Google Translate

Kullanılan: 25 9.7%

• Kullanılan toplam oy
    258
Mesleğim gereği günde 6-7 saat yabancı ülkelerdeki iş ortaklarımız ile irtibat halindeyim. Gerek yazı dili gerek konuşma olarak.
Aynen; dünyanın en iyi kılıç ustası olmak kolay değil; farklı dillerden, ırklardan meydan okuyorlardır habire:p ünvanı almak için..

İş ortağı dedin de; WG ve Perona'dan bahsediyorsun değil mi?:ehe:

Bu siteye onlarca çevirmen geldi geçti, tabii ki Smoker'dan başka bilenler de var.

Soruna gelirsek ben sabahtan akşama kadar ingilizce yazışacak kadar iyi bilirim, film vesaire izlerken altyazı kullanmam.
Seni hemen yazdım;;) teşekkürler :alkis:

Hem yurtiçi hem yurtdışı ingilizce kurslarında Advanced düzeyinde sertifikam olmasına rağmen dil bilme seviyesinin belirli bir ölçü düzeyi olmadığı kanaatindeyim.
Günlük yaşamda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak için 2000-5000 arası kelimeyi bilmek ve doğru şekilde kullanabilmek gerekiyor.
Yabancı dil öğrenmek uzun bir süreç hala öğreniyoruz muhtemelen hiç bir zaman anadilim gibi olmayacak çünkü İngilizceye maruz kalma sürem belli.

Turizm de çalışıyorum 4 yıldır. Birebir diyaloglarda çık karmaşık bir aksan yoksa (bkz: İskoçlar, Geordie veya irlandılar diyelim), gayet anlarım. Ama Mangaları okurken %70-75 arasında anlayarak okuyorum, ki çeviri yapanlardan da okurum.

Yabancı dil öğrenmek zor değil, merak ve çalışma gerektiriyor. Rusçam da vardı üniversite okurken , üstünde durmadım hiç bu sene Beyaz Rusya'ya gittim ve devim keşke öğrenseydim :D

Hazır bilen arkadaşlar buradayken bir sorayım.
Önerebileceğiniz kadar iyi olan, sertifikasının Türkiye'de önemli bir referans olduğu ingilizce kursu var mı?

Hazır bilen arkadaşlar buradayken bir sorayım.
Önerebileceğiniz kadar iyi olan, sertifikasının Türkiye'de önemli bir referans olduğu ingilizce kursu var mı?
Kursu boşver; 3-4 ay yurtdışına çık; yabancılarla kalacağın bir ortam hazırla. Süre sonunda İngilizcen yeterli seviyeye gelecektir. Ayrıca edinilen dostluklar ve tecrübe cabası...

"caba" anlamı:
is. Bir şey ödemeden, para vermeden alınan şey, bedava: "Bu mâni benden sana caba olsun."
zf. Fazla olarak, fazladan, üstelik (ca'ba)

-S. F. Cabasıyanık.

Son düzenleme:
Gramer bilgisi olupta konuşamıyorum diyen gitsin 3-4 ayda geliştirir bence.Ama hayatında Simple past tense den başka grameri kavramamış biride 3-4 ayda hiç bir halt edemez.Dil=Fitness nankör nankör!

Üniversitede imkanı olan bir yurtdışı görsün. Altı ay altı aydır. Dönünce de bırakmayın ipin ucunu. Edindiğiniz arkadaşlarla görüşmeye devam. Skype, wattsap, facebook.. Allah ne verdiyse. Ben yapamadım siz yapın. Ohuyun yavrum ohuyun :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık