Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Koca Ana'nın Sıkıntısı ve Pudding'in Kıskançlığı

Selamlar; düşüncelerime Charlotte Pudding ile başlayacağım.

Oda bize Charlotte Lola ve Pudding ile ilgili bir geçmiş sahnesi verdi. Sonrasında kafama takıldı. Charlotte Linlin ve tayfası Lola'ya bu kadar öfke dolu ise, sahtekar Pudding nasıl gayet normal konuşuyordu o anıda? Sonra Vinsmoke Reiju ile konuşurken meyvesini açıkladı. Bildiğimiz gibi anıları manipüle edebiliyor. Sonra sık sık pek heyecanlı ve hırslı şekilde Mama'nın favorisi olduğunu söyledi. Peki buraya kadar aklımızda.
Bildiğimiz gibi Lola eğer Big Mom'ın evlendirmek istediği kişiyle evlense BM hiç bir yonkou dahil tanımayacak ve Raftele ulaşabilecek bir güce kavuşacak olduğunu söylüyor. Peki ama bunca kızı olan biri neden bu kadar büyük bir güç ve önemli bir evlilik için o zaman Lola'yı seçti? Çünkü dostlarım o zaman Mama'nın en büyük favorisi Lola'idi.

Bu yüzden Lola'yı bu kadar büyük bir evlilik için uygun gördü. Hatta ben Lola'nın çok önemli bir DF gücüne sahip olduğunu düşünüyorum. Bundan sonrasında düşünürsek BM'ın çocukları ile hep yakın yaşıyor yani ister istemez dünyaları o gemi oluyor çocukları evlenene kadar. Doğal olarak aralarında rekabet , kıskançlık hat safhada oluyor. Bu durumdan nefret eden Pudding, Lola'yı gözden düşürmek için onun anılarını silip değiştirerek evlilikten ve BM'dan kaçmasına neden olmuş olamaz mı? Çünkü hatırlarsanız ; Lola annesinin büyük bir korsan olduğunu söyleyip Nami'ye vivre kart veriyordu TB'de. Annesi ve kardeşleri tarafından öldürülmek istenen biri bunu nasıl yapar? (bu tek taraflı intihar notundan farksız gördüğünüz gibi)

Ve açıklığa kavuştu çünkü Lola hiç birini hatırlamıyor. Hatta ben Lola, Mama'nın favorisi olduğu için önemli bir DF sahibi olduğunu da düşünüyorum. Peki Pudding meyvesi ile Lola'ya meyvesini dahi unutturmuş olabilir mi?
Lola'nın bu davranışları açıklığa kavuştu. Peki gelelim aydınlanma kısmına. Pudding uzun zamandır Mama'nın favorisi haline geldi. Şimdi güncele döndük bilindiği gibi Mama Germa66 yı düğünde katletmeyi düşünüyor. Luffy'yi sağ tutmasının tek sebebinin Lola'nın yerini söyletmek için olduğunu öğrendik son mangada. Yani zaten Luffy'leri de başında öldürecekti. Peki Luffy ve Nami'nin Lola'nın yerini söylemeyeceğinden nasıl emin olabilir Pudding? Aydınlanma kısmı geliyor. Pudding zaten öldürülecek Luffy'nin kulağına neden fısıldadı özellikle Germa66'yı değil de Sanji'yi öldürüceğini söyledi. Sorguda olan Luffy ve Nami için asla söylenmemesi gereken bir şeydi bu. Çünkü bunu bilirlerse zaten yerini söylemeyecekleri Lola'yı satmayacakları kesinleşti!!! Pudding Lola'nın yerinin öğrenilip geri getirilmesini istemiyor, çünkü Lola dönerse hiç kimseyi hiç birşeyi hatırlamayacak. Bu da Pudding'i açığa çıkartacaktı.

Gelelim Big Mom'a hep genel olarak bir evlilik ve kalabalıklaşma çabası içinde. Bunun bana göre en büyük sebebi sahip olduğu meyve gücü. En büyük sıkıntısı insan, şuan Big Mom'ın. Ruhlarını alabilmesi için daima yeni bir topluluk bulundurması gerekiyor.
1-Bu Germa66'yı neden istediğini açıklıyor. Clon ordusuna hükmettiği anda ordu kadar ruha sahip olabilecek.
2-Her zaman Devleri çok önemsiyor Big Mom. Hatta biliyorsunuz CC'ye hep bu hayali yüzünden kendini yoldurtuyor. Peki devlerin neyini önemsiyor bu kadar? Evde düşünürken birden çaktı. 1devin ömrü ortalama 300yıl. Yani 1 devden en az 3 yaşamlık ruh çıkıyor. Bundan sonra herşey mantıklı gelmeye başladı.
Big Mom her zaman ihtiyaç duyduğu şey, ruhlarını alabileceği canlılar.Peki Lola'nın evliliği gerçekleşse KK dahi olabilecek bir güce kavuşacağı söyleniyor. Bunun üzerine herkes Lola'yı Roger'ın tayfasından biri yada poneglyphleri bilen biri evlendireceğini düşündü. Ama Big Mom burada bir güçten söz ediyor. Ona büyük bir katkı yapacak bir güç. Peki Lola'nın evleneceği kişi Elbaf Kralı olamaz mıydı? Elbaf devlerinin savaşçı onurları ve gururlarını biliyorsunuz. Bu bize madem Lola ile evlendiremedi o zaman başka kızıyla neden evlendirmedi sorusuna cevap oluyor. Çünkü sonrasında Devlerin gururu buna izin vermedi ve evlilik komple yattı.

Biraz uzun , saf yazı oldu farkındayım ama umarım beğenirsiniz.

Son düzenleme:
Beğendim. Normalde teori okumam, okuduğumu da beğenmem. Her yönden tutarlı olmuş. Hatta bunu ingilizceye çevirip, yabancı forumlarda yayinlayalim.

Hatta gene düşündüğüm fakat pek tutarlı olmayan bir eklenti yapıyım madem tuttunuz. Biliyorsunuz ki Oda ironilerin , ters köşelerin adamı. Lola tanıtılırken; 'YUVARLANAN KORSANLARIN KAPTANI TEKLİFÇİ LOLA ' olarak yansıtılıyor. Evliliği gerçekleşse şüphesiz One piece dünyasının zirvelerinde durabilecek Lola için tam zıt değil mi ? En tepede olabilecekken en aşağı yuvarlanan( moriah'nın eline kadar düşmüş) , en önemli evliliği gerçekleşecekken adının teklifçiye çıkması. Bunlar Oda'nın sevdiği zıtlıklar tabiki kıskanç ve öfkeli Pudding'in onun anılarına yerleştirdiği cezalarda olabilir bunlar. Tanıtılırken Luffy'den 4444. reddedilişini almıştı Lola. Bu sayı ile bu arc arasında bir bağlam bulamadım. Ama bu sayı BM'ın kitaplarında yaptığı koleksiyonların toplam sayısı yada içine ruh koyup yönettiği toplam kişilerin sayısı olabilir.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık