Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koca Ana Korsanları vs. Marineford

Hangi taraf alır?

• Kullanılan toplam oy
    93
Ben konudan sapmıyorum fakat sen benim mesajlarımı tam okumuyorsun gibi.Ben Aka=WB ya da Aka>WB gibi bir şey ima etmedim.Aksine üstteki mesajlarım da yonko>amiral,WB>Aka olduğunu fakat sizin dediğiniz kadar uçurum olmadığını söyledim.

Sadece dövüşün sonuna bakmak asıl yanlış bakış açısı oluyor işte.Ne kadar zorlukla aldığına vs. vs. de bakmak lazım.Bir tek atıp kazanmak var bir de canını dişine takarak dövüşüp zar zor kazanmak var.WB hiçte Aka'yı öyle kolay bir şekilde alamadı.Akainu WB'nin kolunun bir kısmını,bacağını,omzunu vs. almadı direk kafasının bir kısmını aldı.

Tekrar diyorum.WB Akainu'yu yendi buna bir şey diyen yok.Fakat yonko ile amiral arasında uçurum olduğunu gösterecek kadar kolay bir şekilde almadı.Aksine çok sağlam hasarlar alarak kazandı.
Ne desem bilemedim.Benden bu kadar şimdilik.Anlatamıyorum :(

@Starrk

Öff ne yazmışsın be.:/

Wb'nin attığı 2 yumruk en güçlü yumruklarıydı bunu biliyorum. Ama bunun sebebi duygu patlaması değil ki. Adam ace dahil herkesi arkasına alana kadar meyvesinin tüm gücünü kullanmamaya çalıştı. Her zaman öyle vurmaması için bi sebep yok.
Öyle vurabilir bunda sıkıntı yok.Fakat seninde dediğin gibi kendini tutmadan vurduğunda bile Aka'nın ilk yumruğa gayet iyi tepki verdiğini gördük.WB'nin kafasının bir kısmını almasından bahsediyorum.2. yumrukta bile ölmedi adam hatta 10 dk sonra hala milleti peşliyordu.

Akainu'yla dövüşürken wb adamı ciddiye almasın ki üstün gelsin. Senin dediğin gibi eşitler desek bile wb durumu öyle görmedi. Hatta kalbi durana kadar şehri yıkarken akainuya "durdurabilirsen durdur" diyerek dalga geçiyordu.
WB'nin kibirli olması onu Aka'dan çok üstün yapmıyor yalnız.

Wb'nin sıradan askerlere salladığı bi saldırıyı durdurdu akainu. Bu tıpkı dof yerde yatan law'ın kafasını ezecekken luffy'nin rahatça durdurması gibi. Veya akainu baygın luffy'e saldırırken jimbe'nin durdurması gibi.
Wb zayıf askerlere yetecek güçte saldırı yapıyor orda. Akainunun durdurabilmesi normal. Bu tarz sahneler saydıklarım dahil olmak üzere çok var.
Orası tartışılır işte.Aka'da sıradan saldırılarla karşılık verdi diyebiliriz.Aynı şekilde örneklerinde bir değil.Dof'un amacı Law'a vurmakken Luffy araya girmişti.Aka'nın da amacı Luffy'e vurmakken Jinbei tarafından engellenmişti.Fakat WB'nin amacı direk Aka'ya vurmak.

O sahneyi saymazsak sadece akainu'nun "garpla konuşacağına beni ciddiye al" dediği sahne var. Orda da akainu wb'ye saldırıyor wb depremle karşılık verip hem saldırıyı durduruyor hem de arkadaki şehri yok ediyor.
O sahnede hatırladığım kadarıyla Aka'nın saldırdığı yerle WB'nin Garp'a baktığı yer yakın yerlerde.Yani Aka'nın saldırısı WB'nin görüş açısındaydı.Bu yüzden bu saldırıyı bloklamak çokta zor bir iş değildi çünkü zaten saldırı WB'nin dikkatini çekmiştir illaki.

Tamam wb arkadan dalmasa vuramazdı ama wb diz çökmeseydi akainu da karnına delik açamayacaktı.
İkisi de birbirini gafil avlayınca ödeştiler işte. Bu yüzden akainu handikapta falan değil diyorum. Neden sadece son dövüşe bakıyorsun ki?
Sadece son dövüşe bakmıyorum.Önceki mesajda WB'nin kalbi teklemeden önceki olan savaşı örnek olarak gösterdim hatta.Sen o dövüşte ciddi saldırılar yapmadı diyorsun ama bu tamamen senin fikrin ve Aka'da normal saldırılarla karşılık verdi diyebiliriz.Aynı şekilde WB o Aka'ya diş geçirebiliyor gibi gözüküyor muydu ? Bence gözükmüyordu.Ve o savaş devam etse de Aka çok uzun bir süre WB'yi tutacaktı gibi duruyordu.

Sorun şu ki whitebeard sadece akainuyla savaşmadı. Başka yerlerden aldığı hasarları da sayarsak daha yüksek handikapta.

Wb yumruğu vurduktan sonra akainu gafil avlanmış oldu ve dövüş başladı. Tam o noktada ikisinin de aldıkları hasarları tart. Kim dezavantajda?
WB'nin daha handikaplı olduğunu kabul ediyorum ama o kılıç,top,mermi yaralarını da Aka'nın attığı 2 magma yumruğuyla kıyaslamam.WB'nin gücünü büyük ölçüde düşürmemiştir o handikaplar bana göre biraz düşürmüştür.Ace'nin ölümünden sonraki dövüşte aldıkları hasar bakımından da büyük bir fark göremedim.WB Aka'yı o sahnede öldürebilirdi fakat WB'nin kafasının bir kısmı gitmişken de yaşayıp yaşayamayacağını bilmiyorduk.

Ölümcüllük elbette onların gücü. Ama ölümcüllük ve hasar gücü aynı değil bu mangada. Demek istediğim şu:

Garp ve akainu yumruk çarpıştırsa garp üstün gelir. Çünkü adamın hasar gücü yüksek. Ama garp whitebeard'a vursa akainu kadar hasar veremez.

Garp aokijinin yerinde olsa en fazla jozuya bi yumruk atıp yüksek hasar verirdi. Marco'ya vurduğu yumruk gibi mesela. Marco anka kuşu olmasına rağmen whitebeard'ın cenazesinde kafası sarılıydı. Ama jozu gibi uzuv kaybetmedi.

Akainu ve aokiji ölümcüllüklerinden dolayı bi kişiyi gafil avladığında veya dövüşte açık bulduğunda elde ettikleri avantaj çok yüksek.
Wb ne kadar güçlü olursa olsun akainu'nun verdiği hasar bu yüzden değişmeyecekti. Jozu ne kadar güçlü olursa olsun kolu donduğu zaman o kol gidecekti.
Tamamda bunları ayrı bir güç olarak ya da başka bir şey olarak değerlendiremeyiz.Adamların ölümcüllüğü varsa zaten ''Yonko ve amiral arasında uçurum var'' teorisi baştan yatıyor.Çünkü bu amirallerin diğer yonkolar içinde bir ölüm tehditi olduğu anlamına gelir.Burda kendi kendini çürütüyor gibi oldun.

Ancak whitebeard'ın saldırıları ölümcül değil hasar gücü yüksek. Bu yüzden bu adamın bu evrende 2 darbeyle amiral alması çok anormal diyorum.
2 darbeyle almaya bakmıcaz işte.Kendisi de 1 darbe de ölümcül hasar alıyor.Böyle bakınca uçurum nasıl görebiliyorsun ?

Bunun dışında yazacağın bir şey olursa yaz sabah cevaplayayım hacı.Yatacaktım mesajını görünce boş kalmasın diye cevaplayayım dedim.Yazacağın bir şey olursa yaz sabahtan cevap veririm.

Ne desem bilemedim.Benden bu kadar şimdilik.Anlatamıyorum :(
Anlatamamalık bir durum yok hacı.Ben Aka=WB ya da Aka>WB'yi kastediyormuşum gibi cevap yazmışsın.Halbuki önceki mesajda WB'nin Aka'dan güçlü olduğunu fakat sizin dediğiniz kadar uçurum olmadığını söyledim alt tarafı.Neyse siz uçurum görüyorsanız bir şey demicem anlaşamıyoruz zaten.Bana göre yonko ve amiral arasında öyle büyük bir fark yok.Amiralin biraz üstü yonkodur.

Anlatamamalık bir durum yok hacı.Ben Aka=WB ya da Aka>WB'yi kastediyormuşum gibi cevap yazmışsın.Halbuki önceki mesajda WB'nin Aka'dan güçlü olduğunu fakat sizin dediğiniz kadar uçurum olmadığını söyledim alt tarafı.Neyse siz uçurum görüyorsanız bir şey demicem anlaşamıyoruz zaten.Bana göre yonko ve amiral arasında öyle büyük bir fark yok.Amiralin biraz üstü yonkodur.
Bunu söylemiyorsunuz ama attığınız mesajların içeriği buna yönelik bence. Demediğiniz bir o kaldı. Valla ister biraz üstü ister bir tık üstü ister bin tık üstü her türlü Yonko>>>Amiral. Tekrara girmeye gerek yok. O vs nin nasıl sonuçlandığı bariz.

@Starrk

Öff ne yazmışsın be.:/

Öyle vurabilir bunda sıkıntı yok.Fakat seninde dediğin gibi kendini tutmadan vurduğunda bile Aka'nın ilk yumruğa gayet iyi tepki verdiğini gördük.WB'nin kafasının bir kısmını almasından bahsediyorum.2. yumrukta bile ölmedi adam hatta 10 dk sonra hala milleti peşliyordu.

WB'nin kibirli olması onu Aka'dan çok üstün yapmıyor yalnız.

Orası tartışılır işte.Aka'da sıradan saldırılarla karşılık verdi diyebiliriz.Aynı şekilde örneklerinde bir değil.Dof'un amacı Law'a vurmakken Luffy araya girmişti.Aka'nın da amacı Luffy'e vurmakken Jinbei tarafından engellenmişti.Fakat WB'nin amacı direk Aka'ya vurmak.

O sahnede hatırladığım kadarıyla Aka'nın saldırdığı yerle WB'nin Garp'a baktığı yer yakın yerlerde.Yani Aka'nın saldırısı WB'nin görüş açısındaydı.Bu yüzden bu saldırıyı bloklamak çokta zor bir iş değildi çünkü zaten saldırı WB'nin dikkatini çekmiştir illaki.

Sadece son dövüşe bakmıyorum.Önceki mesajda WB'nin kalbi teklemeden önceki olan savaşı örnek olarak gösterdim hatta.Sen o dövüşte ciddi saldırılar yapmadı diyorsun ama bu tamamen senin fikrin ve Aka'da normal saldırılarla karşılık verdi diyebiliriz.Aynı şekilde WB o Aka'ya diş geçirebiliyor gibi gözüküyor muydu ? Bence gözükmüyordu.Ve o savaş devam etse de Aka çok uzun bir süre WB'yi tutacaktı gibi duruyordu.

WB'nin daha handikaplı olduğunu kabul ediyorum ama o kılıç,top,mermi yaralarını da Aka'nın attığı 2 magma yumruğuyla kıyaslamam.WB'nin gücünü büyük ölçüde düşürmemiştir o handikaplar bana göre biraz düşürmüştür.Ace'nin ölümünden sonraki dövüşte aldıkları hasar bakımından da büyük bir fark göremedim.WB Aka'yı o sahnede öldürebilirdi fakat WB'nin kafasının bir kısmı gitmişken de yaşayıp yaşayamayacağını bilmiyorduk.

Tamamda bunları ayrı bir güç olarak ya da başka bir şey olarak değerlendiremeyiz.Adamların ölümcüllüğü varsa zaten ''Yonko ve amiral arasında uçurum var'' teorisi baştan yatıyor.Çünkü bu amirallerin diğer yonkolar içinde bir ölüm tehditi olduğu anlamına gelir.Burda kendi kendini çürütüyor gibi oldun.

2 darbeyle almaya bakmıcaz işte.Kendisi de 1 darbe de ölümcül hasar alıyor.Böyle bakınca uçurum nasıl görebiliyorsun ?

Bunun dışında yazacağın bir şey olursa yaz sabah cevaplayayım hacı.Yatacaktım mesajını görünce boş kalmasın diye cevaplayayım dedim.Yazacağın bir şey olursa yaz sabahtan cevap veririm.

Ben de yazdıktan sonra fark ettim uzun olduğunu :D

Wb'nin kibirli olduğunu söylerken demek istediğim wb'nin pek ciddi savaşmaması. Seviyesiyle ilgili bişey demiyorum.
_______

Law ve luffy örneğiyle Akainu'nun en başta ayağıyla durdurduğu bisentoyu kastediyorum. Whitebeard o saldırıyı sıradan askerlere kullanırken araya akainu giriyor. Askerlerin konuşmalarından anlarsın zaten mangadan baksan.
http://www.mangareader.net/one-piece/567/16

Aynı saldırıyla daha önce de askerleri temizlerken aokiji giriyor araya. O da aokijinin dondurduğu sahne.

Akainu'nun saldırısını bloklaması da büyük bişey demiyorum zaten. Yukarda verdiğim link dışında savaştıkları tek sahne o.
akainu saldırıyor, wb'nin verdiği karşılık fazla gelince saldırıyı geçiyor ve şehir yıkılıyor:
http://www.mangareader.net/one-piece/568/2

Wb'nin akainu'ya saldırdığı tek sahne karşılaştıkları sayfada küçük bi karede gösteriliyor (ilk verdiğim link). Dev magma yumruğuna yumrukla karşılık veriyor o kadar. Dövüş bundan ibaret. Bana akainu wb'ye yaklaşmamaya çalışıyor gibi geldi açıkçası.

Whitebeard'ın 2 defa güçlü bi düşmana ciddi vurduğunu gördük. Birinde gökyüzü ikiye ayrıldı, diğerinde ada ikiye ayrıldı.
________
Handikap konusu gereksiz uzadı sanki hocam :D ikisi de 1 kere birbirini gafil avladı. İkisi de 1 kere kendine gelecek olan hasarı önemsemeyip rakibine saldırdı.
Aldıkları tek hasar bunlar olsa dayanıklı ve güçlü olan kazandı derdik. Ama bi tanesi başka hasarlar da aldı. İsmini söylemeyeyim sır kalsın.

Ölümcüllük konusu hasar gücünden ayrı hocam bu evrende. Önceki mesajımdan daha açıklayıcı şekilde anlatabileceğimi de sanmıyorum. Garp örneğim yeter sanmıştım.

Amirallerin yeri ayrıdır bunu hep söylerim. Kimsede olmayan bi ölümcüllükleri var. Ama bu dediğim şey amiralleri yonkouya yakın yapmaz.

Akainu big mom'un prometheus'lu yumruğuna karşılık verecek hasar gücüne sahip değilse meigou'nun bi önemi yok. Ölümcül tekniğini kullanabileceği bi açık bulamaz zaten. Her yonkou kalp krizinden yere yatmıyor sonuçta :D
Tıpkı dof'un tayfasındaki tek dokunuşla oyuncak yapan kız gibi. Dokunamadıktan sonra bi önemi yok.

senin de kabul ettiğin gibi komutanlar bile amirallere neredeyse denk ise yonkou zaten çok üstün olmaz mı amirallerden? Big mom'un çığlık sahnesi tayfayla arasındaki farkını çok iyi gösterdi bence.

Yonkou=amiral demediğinin farkındayım. Ama yonkou ve komutanlar arasındaki farka bakarsak yonkou baya üstün gibi görünüyor şuan.
Bi amiralin sanji gücünde 4 kişiyi (germa) o kadar kısa sürede yenebileceğini sanmıyorum. Zoro tek başına fujitoraya daha çok dayandı.

İlerde sadece wb tayfasının güçlü olduğunu ve amirallerin tatlı komutanlardan çok çok güçlü olduğunu öğrenirsek o zaman hak vereceğim sana.

Yine uzun oldu :(

@Starrk

Sıkıntı yok.:/

Wb'nin kibirli olduğunu söylerken demek istediğim wb'nin pek ciddi savaşmaması. Seviyesiyle ilgili bişey demiyorum.
Adamın oğlunun ölüm tehlikesi var neden ciddi savaşmasın ya ? :D Kibirli olması onun ciddi dövüşmediği anlamına gelmez hacı.

Law ve luffy örneğiyle Akainu'nun en başta ayağıyla durdurduğu bisentoyu kastediyorum. Whitebeard o saldırıyı sıradan askerlere kullanırken araya akainu giriyor. Askerlerin konuşmalarından anlarsın zaten mangadan baksan.
http://www.mangareader.net/one-piece/567/16
Attığın 2. linkteki sahneyi kastediyorsun sandım.Neyse yine de bu sahne hakkında ben bir şey dememiştim zaten.

Akainu'nun saldırısını bloklaması da büyük bişey demiyorum zaten. Yukarda verdiğim link dışında savaştıkları tek sahne o.
akainu saldırıyor, wb'nin verdiği karşılık fazla gelince saldırıyı geçiyor ve şehir yıkılıyor:
http://www.mangareader.net/one-piece/568/2
WB'nin verdiği karşılığın fazla geldiğini nerden çıkardın ? Adamların meyveleri zaten alan hasarı vermeye çok uygun meyveler.Aka alt tarafı bir saldırı yaptı WB'de bunu blokladı.WB'nin blokladığı yöndeki şehir yıkıldı.Burdan WB'nin verdiği karşılığın fazla geldiğini çıkaramazsın.Aynı şekilde WB bir deprem saldırısı yapsa Aka onu bloklasa aynı tabloyu görebiliriz.

Wb'nin akainu'ya saldırdığı tek sahne karşılaştıkları sayfada küçük bi karede gösteriliyor (ilk verdiğim link). Dev magma yumruğuna yumrukla karşılık veriyor o kadar. Dövüş bundan ibaret. Bana akainu wb'ye yaklaşmamaya çalışıyor gibi geldi açıkçası.
İkisi de birbirine yaklaşmamaya çalışıyor bence.Ace'nin ölümünden sonraki dövüşte gördük ki bu ikisinin yakın dövüşe girmesi kazanan için bile tehlikeli.Ordaki dövüşleri uzasa hala uzak menzilli saldırılarla birbirlerini avlamaya çalışacaklardı.Fakat o meyvelerle ikisi de birbirlerine kolay kolay üstünlük sağlayamazlardı.WB çok uzun bir dövüşün ardından üstün gelirdi muhtemelen ama kendisi de yine sağlamından birkaç hasar alırdı.

Whitebeard'ın 2 defa güçlü bi düşmana ciddi vurduğunu gördük. Birinde gökyüzü ikiye ayrıldı, diğerinde ada ikiye ayrıldı.
Bu da Aka'dan çok çok üstün olduğu anlamına gelmez.Aka sonuçta o güçteki ilk yumruğa reaksiyon gösterebildi.

Handikap konusu gereksiz uzadı sanki hocam :D ikisi de 1 kere birbirini gafil avladı. İkisi de 1 kere kendine gelecek olan hasarı önemsemeyip rakibine saldırdı.
Aldıkları tek hasar bunlar olsa dayanıklı ve güçlü olan kazandı derdik. Ama bi tanesi başka hasarlar da aldı. İsmini söylemeyeyim sır kalsın.
Dediğim gibi handikaptan kastım 2. dövüşte Aka'nın hazırlıksız yakalanmasıydı.Yoksa fiziksel olarak değerlendirdiğimizde WB'de top,mermi,kılıç yarası gibi handikaplar vardı buna bir şey diyen yok.Sadece bu yaraların WB'yi %50'sine düşürdü,gücünü çok büyük oranda düşürdü diyenler var.Ben buna katılmıyorum.İllaki o yaralar WB'nin gücünü düşürdü ama biraz düşürmüştür.Zaten bu kılıç,mermi yarasını daha çok Aka ile olan dövüşten sonra aldı nerdeyse.Teach tayfasının silahlarla WB'ye dalmasından bahsediyorum.

Ölümcüllük konusu hasar gücünden ayrı hocam bu evrende. Önceki mesajımdan daha açıklayıcı şekilde anlatabileceğimi de sanmıyorum. Garp örneğim yeter sanmıştım.

Amirallerin yeri ayrıdır bunu hep söylerim. Kimsede olmayan bi ölümcüllükleri var. Ama bu dediğim şey amiralleri yonkouya yakın yapmaz.
Ben senin dediğini anladım.Mesela Aka'nın yerinde Garp olsa WB'nin kafayı alamazdı ama saldırı gücü yine de çok yüksek biri demiyor musun ? Eğer öyleyse bu durum benimde dikkatimi çekmişti fakat bunu bug gibi bir şey olarak görüyorum ben.

Aynı şekilde amirallere ölümcüllüğü yüksek deyip bu amiralleri yonkoya yakın yapmaz diyorsun ? :/ Sence de çelişkili değil mi ? WB'nin yerinde BM,Shanks olsa WB'nin aldığı hasarı ya da ona yakın seviyede bir hasar almayacaklar mı ? Bana göre alıcaklar.Bu da zaten amirallerin tüm yonkolar için ölüm tehlikesi olduğu anlamına gelir.Yani diğer yonkolar içinde bir amiralle yakın dövüşe girmek riskli.Ha yakın dövüşe girseler yonko amirali yener ama kendisi de en sağlamından hasar alır.Aynı şekilde uzak dövüşte de amirallere diş geçirmek kolay değil.Çünkü WB'nin meyve uzak dövüşe çok meyilliyken bile önceki paragrafta da dediğim gibi ilk dövüşleri WB kalp krizi geçirmeden devam etse WB yine kolay kolay üstünlük sağlayamayacaktı.

senin de kabul ettiğin gibi komutanlar bile amirallere neredeyse denk ise yonkou zaten çok üstün olmaz mı amirallerden? Big mom'un çığlık sahnesi tayfayla arasındaki farkını çok iyi gösterdi bence.
Komutanlar amirallere nerdeyse denk demedim.Sadece uzun bir süre tutabilirler dedim.Mesela bir komutan bir amirali uzun bir süre tutabilir ama sonunda yenilen taraf olur.Aynı şekilde dövüşün sonunda amiralin komutandan çok ciddi yaralar alıcağını sanmıyorum.Mesela 1 amiral>1 komutan.Fakat 2 tane Cracker(3. komutan)=1 amiral.Yener yenilir orası tartışılır ama dediğim gibi bence amiraller 2 tane 2. 3. komutan seviyesi adamı çok çok zorlar.Yonko>amiral>sağ kol gibi bir denklem var.Fakat amiraller hangi seviyeye yakın dersen yonkoya yakın derim.Kolay olsun diye sayılarla anlatayım bak.

Yonko 10
Amiral 9
Sağ kol 7
Diğer komutanlar 6-6,5

Kafamda aşağı yukarı böyle bir denklem var.

Son düzenleme:
Konudaki karakterlere bakınca denizci tarafı ağir basıyor. Bir de kendi fikrinize karşı görüşleri eleştirirken Oda böyle istedi ondan oldu demeyi biliyorsunuz da neden kendi görüşlerinizi savunurken böyle olurdu,şöyle olurdu diyorsunuz? Oda yaptı geçti. Çok gereksiz muhabbet peşinde çoğu kişi. Oda seri sonunda x kişi en güçlü yonkou dese bile yok ya olmaz öyle falan diyenler de çıkar. Kasmayin. Sizin fikirlerinizi herkes doğru olarak kabul etmek zorunda değil.

Mf tarafı alır.
Hiçbir İmp. tayfası tek başına Mf tarafını alamaz bence.
2 tane olurlarsa parti verirler lakin hiç bir zaman ortaklık kurmayacakları için o da yaş.

@Starrk

Sıkıntı yok.:/

Adamın oğlunun ölüm tehlikesi var neden ciddi savaşmasın ya ? :D Kibirli olması onun ciddi dövüşmediği anlamına gelmez hacı.

Attığın 2. linkteki sahneyi kastediyorsun sandım.Neyse yine de bu sahne hakkında ben bir şey dememiştim zaten.

WB'nin verdiği karşılığın fazla geldiğini nerden çıkardın ? Adamların meyveleri zaten alan hasarı vermeye çok uygun meyveler.Aka alt tarafı bir saldırı yaptı WB'de bunu blokladı.WB'nin blokladığı yöndeki şehir yıkıldı.Burdan WB'nin verdiği karşılığın fazla geldiğini çıkaramazsın.Aynı şekilde WB bir deprem saldırısı yapsa Aka onu bloklasa aynı tabloyu görebiliriz.

İkisi de birbirine yaklaşmamaya çalışıyor bence.Ace'nin ölümünden sonraki dövüşte gördük ki bu ikisinin yakın dövüşe girmesi kazanan için bile tehlikeli.Ordaki dövüşleri uzasa hala uzak menzilli saldırılarla birbirlerini avlamaya çalışacaklardı.Fakat o meyvelerle ikisi de birbirlerine kolay kolay üstünlük sağlayamazlardı.WB çok uzun bir dövüşün ardından üstün gelirdi muhtemelen ama kendisi de yine sağlamından birkaç hasar alırdı.

Bu da Aka'dan çok çok üstün olduğu anlamına gelmez.Aka sonuçta o güçteki ilk yumruğa reaksiyon gösterebildi.

Dediğim gibi handikaptan kastım 2. dövüşte Aka'nın hazırlıksız yakalanmasıydı.Yoksa fiziksel olarak değerlendirdiğimizde WB'de top,mermi,kılıç yarası gibi handikaplar vardı buna bir şey diyen yok.Sadece bu yaraların WB'yi %50'sine düşürdü,gücünü çok büyük oranda düşürdü diyenler var.Ben buna katılmıyorum.İllaki o yaralar WB'nin gücünü düşürdü ama biraz düşürmüştür.Zaten bu kılıç,mermi yarasını daha çok Aka ile olan dövüşten sonra aldı nerdeyse.Teach tayfasının silahlarla WB'ye dalmasından bahsediyorum.

Ben senin dediğini anladım.Mesela Aka'nın yerinde Garp olsa WB'nin kafayı alamazdı ama saldırı gücü yine de çok yüksek biri demiyor musun ? Eğer öyleyse bu durum benimde dikkatimi çekmişti fakat bunu bug gibi bir şey olarak görüyorum ben.

Aynı şekilde amirallere ölümcüllüğü yüksek deyip bu amiralleri yonkoya yakın yapmaz diyorsun ? :/ Sence de çelişkili değil mi ? WB'nin yerinde BM,Shanks olsa WB'nin aldığı hasarı ya da ona yakın seviyede bir hasar almayacaklar mı ? Bana göre alıcaklar.Bu da zaten amirallerin tüm yonkolar için ölüm tehlikesi olduğu anlamına gelir.Yani diğer yonkolar içinde bir amiralle yakın dövüşe girmek riskli.Ha yakın dövüşe girseler yonko amirali yener ama kendisi de en sağlamından hasar alır.Aynı şekilde uzak dövüşte de amirallere diş geçirmek kolay değil.Çünkü WB'nin meyve uzak dövüşe çok meyilliyken bile önceki paragrafta da dediğim gibi ilk dövüşleri WB kalp krizi geçirmeden devam etse WB yine kolay kolay üstünlük sağlayamayacaktı.

Komutanlar amirallere nerdeyse denk demedim.Sadece uzun bir süre tutabilirler dedim.Mesela bir komutan bir amirali uzun bir süre tutabilir ama sonunda yenilen taraf olur.Aynı şekilde dövüşün sonunda amiralin komutandan çok ciddi yaralar alıcağını sanmıyorum.Mesela 1 amiral>1 komutan.Fakat 2 tane Cracker(3. komutan)=1 amiral.Yener yenilir orası tartışılır ama dediğim gibi bence amiraller 2 tane 2. 3. komutan seviyesi adamı çok çok zorlar.Yonko>amiral>sağ kol gibi bir denklem var.Fakat amiraller hangi seviyeye yakın dersen yonkoya yakın derim.Kolay olsun diye sayılarla anlatayım bak.

Yonko 10
Amiral 9
Sağ kol 7
Diğer komutanlar 6-6,5

Kafamda aşağı yukarı böyle bir denklem var.
Akainu'ya karşı ölümüne dalmıyor gibi geldi bana. Dediğim gibi wb'nin saldırıya geçtiği sahne bile yok. Adam amiralleri kısa süre tutup ordusuna yol açıp ace'i alıp gitme derdinde. Amiral öldürmek için orda değil.
Akainu ve whitebeard tek başlarına bi adada savaşsa wb'nin dövüş tarzı değişirdi bence. Teach meyveyi alınca gördük wb'nin kendini ne kadar tuttuğunu.

2 saldırı zıt yönlere doğru giderken çarpışıyorsa ya eşitlerdir sadece çarpıştıkları yerin çevresi yıkılır (savaş alanı), ya da bi saldırı diğerini yok edip yoluna devam eder. Bu durumda şehir yıkılır.

Akainu boşuna wb'ye kızmıyor orda. İkisinin beraber yaptığı bişey değil şehri yıkmak.

Tüm dövüşü özetlemek istediğim için bisento sahnesinden de bahsettim. 2 sayfalık şeye dövüş demek de ayrı konu tabi :D

Bana sorarsan amiraller seviye olarak komutan civarıysa bu adamları o seviyeden ayıran şey ölümcüllükleri. Ben ölümcül oldukları için amiral>sağ kol diyorum. Ama bu özellik bu adamları sağ koldan yonkouya yakın seviyeye taşımaz diye düşünüyorum.
Akainu'nun her saldırısı ölümcül değil sonuçta. Meigou farklı sadece.

Şuan mangada benim gördüğüm şöyle bi sıra var:

sağ kol> Diğer komutanlar> Doflamingo= g4 luffy

-Cracker'i yenemeyen luffy bile daha güçsüz olduğu çok belliyken 3 saat katakuriye dayanabildi. MF'de eşit dövüşebilen komutan ve amirallerin savaşının daha çabuk bitmesi çok zor. Bir tanesiyle bu kadar savaşacaksa da 2 taneyi alabileceğini sanmam ben.
2 kişi alıyorsan bi tanesini tek başına 5 dk içinde yenersin demektir bence. Dof'un law'ı hemen indirmesi gibi.
-Dof bile fujitoradan çekinmedi. Luffy bile gear 3'teyken meyve kullanmayan fujiyle çarpışabildi. Cracker'in bisküvisine yapamamıştı bunu. Gear 4 belki amirallere fazla bile gelir.

-Luffy'nin gear 4'ünü kuvvetle durdurabilen tek kişinin big mom olması farkı göstermek için yetti bana. Ve big mom meyvesine bile gerek duymadı bunu yaparken. Kadın meyvesiz bile dalsa cracker'i ezecek güçte duruyor. Amirallerde komutanlara karşı bu kadar üstünlük göremedik.

Akainu'ya karşı ölümüne dalmıyor gibi geldi bana. Dediğim gibi wb'nin saldırıya geçtiği sahne bile yok. Adam amiralleri kısa süre tutup ordusuna yol açıp ace'i alıp gitme derdinde. Amiral öldürmek için orda değil.
Akainu ve whitebeard tek başlarına bi adada savaşsa wb'nin dövüş tarzı değişirdi bence. Teach meyveyi alınca gördük wb'nin kendini ne kadar tuttuğunu.
WB salak bir adam değil sonuçta.Orda kaba kuvvet kullanmadan Ace'yi kurtaramayacağını biliyordur.Ben başka bir adada 1v1 yapsalar da çok farklı olucağını düşünmüyorum.Öyle bir şey olsaydı WB vs Aka'da WB'nin kafasının bir kısmının gitmesini sağlamazdı mangaka.Bu kafa olayı bile amirallerin yonkolara ne kadar yakın bir canavar olduklarını kanıtlıyor bana göre.

2 saldırı zıt yönlere doğru giderken çarpışıyorsa ya eşitlerdir sadece çarpıştıkları yerin çevresi yıkılır (savaş alanı), ya da bi saldırı diğerini yok edip yoluna devam eder. Bu durumda şehir yıkılır.

Akainu boşuna wb'ye kızmıyor orda. İkisinin beraber yaptığı bişey değil şehri yıkmak.
Burdan bir güç çıkarımı elde edilmez.Dediğim gibi WB saldırı yapsa ve Aka bunu bloklasa aynı etkiyi görebilirdik.Şehrin yıkılmasından WB'nin Aka'dan çok üstün olduğunu savunamazsın bana göre.

Bana sorarsan amiraller seviye olarak komutan civarıysa bu adamları o seviyeden ayıran şey ölümcüllükleri. Ben ölümcül oldukları için amiral>sağ kol diyorum. Ama bu özellik bu adamları sağ koldan yonkouya yakın seviyeye taşımaz diye düşünüyorum.
Akainu'nun her saldırısı ölümcül değil sonuçta. Meigou farklı sadece.
Bence öyle değil.Bir amiral genel dövüş yetenekleri bakımından sağ koldan daha da yukarıda.Mesela Kata'nın en çok ön plana çıkan yeteneği k.hakisi.Bu k.hakisi amirallerin k.hakisiyle kapaşıbilecek seviyede.Fakat diğer özelliklere baktığımızda b.haki,doruki,dayanıklılık,meyve vs. amirallerin Kata'ya belirgin bir üstünlüğü var.

Cracker'i yenemeyen luffy bile daha güçsüz olduğu çok belliyken 3 saat katakuriye dayanabildi. MF'de eşit dövüşebilen komutan ve amirallerin savaşının daha çabuk bitmesi çok zor. Bir tanesiyle bu kadar savaşacaksa da 2 taneyi alabileceğini sanmam ben.
2 kişi alıyorsan bi tanesini tek başına 5 dk içinde yenersin demektir bence. Dof'un law'ı hemen indirmesi gibi.
2'sini alır mı bilmem ama bence baya baya 1 amiral 2 tane 3. komutan ayarı adamla denk kapışır.Fakat bir komutan bir amirali sadece tutabilir.Ciddi yaralar vereceğini sanmıyorum.Aynı şekilde bir amiral bir yonkoyu uzun bir süre tutabildiği gibi yenilse de ciddi hasarlar verir yonkoya.Bu yüzden amiraller yonkoya yakındır diyorum.

-Dof bile fujitoradan çekinmedi. Luffy bile gear 3'teyken meyve kullanmayan fujiyle çarpışabildi. Cracker'in bisküvisine yapamamıştı bunu. Gear 4 belki amirallere fazla bile gelir.
Dof'ta kibirli bir karakter.Tüm tayfasıyla dalsa bile Fuji'yi yeneceği kesin değil.Aynı şekilde Fuji'nin Dressrosa'da ciddi olmadığı da çok belli.Luffy g3 çakmış çok önemli değil çünkü zaten Fuji'nin Luffy'e ölümüne dalmadığı çok belli.G4 konusunda da şunu söyliyim.G4 sınırsız bile olsa bir amiral zor da olsa Luffy'i yener bana göre.

Luffy'nin gear 4'ünü kuvvetle durdurabilen tek kişinin big mom olması farkı göstermek için yetti bana. Ve big mom meyvesine bile gerek duymadı bunu yaparken. Kadın meyvesiz bile dalsa cracker'i ezecek güçte duruyor. Amirallerde komutanlara karşı bu kadar üstünlük göremedik.
Luffy o yumruğu çakarken yorgundu ama böyle bir şey de var.Tam gücüyle attığı bir g4 yumruğu mu onu bilmiyoruz.Ve BM'nin Luffy'nin atağını durdurmasıyla meyvesinin alakası yok ki.O sahnede BM'nin meyvesi savunma anlamında bir şey katmazdı kendisine.

Yonko ve amiral arasında uçurum olmadığıyla ilgili diyebileceğim bir diğer şey Oda'nın Luffy'nin ağzından ''Yonko ve amiral...'' dedirtmesi.Aralarında o kadar büyük bir fark olsaydı sadece yonko dedirtirdi diye tahmin ediyorum.

o bir köşede oturup hiçbir şey yapmayan Garp ve Sengoku dahil olacak mı ? WB kazanamadı, o kadar yardıma rağmen kazanamadı. Hiçbir yonkou tayfası tek başına kazanamazdı bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık